Nar Masajı Evet evet Yanlıs Duymadınız Nar Masajı

Konusu 'Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları' forumundadır ve EU1 tarafından 9 Eylül 2007 başlatılmıştır.

  9 Eylül 2007
  Konu Sahibi : EU1
 1. EU1

  EU1 Guest

  Estetisyen Reyhan Çelik Türkiye'de ilk kez mucize meyve olan narı masaj için kullanıyor!

  Malum kış ayları hastalık ayları. Bu aylarda sağlığımız için olmazsa olmaz meyvelerin başında nar geliyor. Tüm kültürlerde özel bir yere sahip olan nar şimdi bir masajın başrolünde.

  Bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudu pek çok hastalıktan koruduğu bilim tarafından kabul edilen nar, faydalarıyla hayatımızın gözdesi oldu. Estetisyen Reyhan Çelik yurt dışında aldığı eğitimle narı özel bir masaj tekniğiyle Türkiye’de uygulamaya başladı.

  Tamamen doğal ve taze olarak alınan nar, meyvesinden kabuğuna kadar her haliyle masaj ve maskelerde uygulanıyor.

  Nar masajının faydalarına gelince; öncelikle kadınların en büyük problemlerinden biri olan selüloidi gideriyor. Ayrıca bilinen en doğal kuvvetli antioksidan olduğu için sivilce ve akne problemlerinin de oluşumunu önlemek ve geriletmek için maske şeklinde uygulanıyor.

  Gelelim nar masajına: Tanelerinin tek tek masaj keselerine doldurularak peeling (cilt soyma) işlemi ihtiyaç duyulan bölgeye uygulanıyor. 15 dakikalık bu işlemden sonra peeling temizlenip, nar çekirdeği tozu içine çeşitli doğal bitki özleriyle zenginleştirilerek hazırlanan yağla masaj yapılıyor. Sonrasında yine nar özleriyle hazırlanan doğal krem masaj yapılan bölgeye uygulanarak nemlendiriliyor. Bu işlemin uygulanması için öncelikle ve zorunlu olarak bir uzmanın gerekli görmesi gerekiyor. Çünkü her cilt tipi için uygulama yapılması mümkün değil. Ayrıca uygulama sıklığı için yine uzman görüşü önemli.

  Narın saymakla bitmez özelliklerine gelince… İçerdiği bazı maddeler sayesinde kolesterol ve şekeri de dengeleyen nar, kalp sağlığını koruduğu gibi kanser hücrelerinin de gelişmesini engelliyor. Yapılan araştırmalarda, nar suyunun cilt kanserine ve erkeklerde prostat kanserine karşı koruyucu etkisi olduğu ortaya çıktı. Damar tıkanıklığını gerileten narın, tansiyon düşürücü etkisi olduğu da tespit edildi.

  Özel Sima Estetisyenlik Kursu ve Güzellik Merkezi’nde uygulanan diğer masajlara gelince: İtalya Sicilya Adası’ndaki Etna Yanardağı’nın eteklerinden toplanmış özel taşlarla taş masajı yapılıyor. Kendi içindeki özel titreşimler sayesinde çok kuvvetli bir masaj uygulaması olarak biliniyor. Bu taşlarla ayrıca vücuttaki enerji noktaları açılıyor. Ayrıca taşların stres giderme ve kan dolaşımı üzerinde etkisinin çok yoğun olduğu biliniyor.

  Çikolata masajı da çok ilgi gören masajların arasında yer alıyor. Çikolatanın içindeki kakao maddesi ve yağı ilk çağlardan günümüze ilaç olarak kullanılıyor ve stres giderici masaj yapılıyor
  :nazar: