Narkozdan ayılırken

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve delikizinturkusuyum tarafından 29 Ocak 2008 başlatılmıştır.

29 Ocak 2008
    Konu Sahibi : delikizinturkusuyum
  1. delikizinturkusuyum

delikizinturkusuyum Hoşgeldin MİRZA'm... Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    Aranızda daha önce genel anestezi (narkoz) ile herhangi bir operasyon geçiren
    varsa bilir. Nakozdan ayılırken insanlar genelde sayıklar. Ben nişanlıyken
    geçirdiğim ameliyattan ayılırken yoğun bakımda hiç ara vermeksizin "Sercanım,
    Sercanım" diye sayıklamışım. Hatta annem yanındakilere baka görüyormusun
    doğur, besle büyüt bu yaşa getir nişanlısını sayıklasın diye şaka yollu sitemini
    dile getirmiş. Başınıza böyle bir durum geldiyse siz ne sayıklayarak ayıldınız?

2. 29 Ocak 2008
  3. Akide

Akide Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    başıma gelmedi hiç ama sanırım bende aydınım aydınım die sayıklardım:roflol:

4. 29 Ocak 2008
  5. Merdiyet

Merdiyet BoNcUğUm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende ayılırken (ALLAH tan geldık ALLAH ha donucez )bunun arapcasını yanı bu duayı okuyomusum

6. 29 Ocak 2008
  7. dita

dita PeriliKöşkünPİreliKedisi Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    Bi sürü ameliyat geçirmiş üstüne biyopsilerimide narkozla yaptırmış biri olarak her ameliyata girmeden önce tek korkum buydu acaba kendime gelirken neler sayıklıcam korkusu....:uhm:
    sırf saçma sapan söyledigim şeylerden daha sonra utanmamak için neler sayıkladıgımı sormadım ve söylemelerinide istemedim...:1no2:
    ama geçen yıl burun ameliyatından çıktıgımda narkozdan çıkarken toprak gelmedimi daha diye sormuşum...annemde gelmedi deyince nolur arayın çabuk gelsin demişim...üstünede gelmedi diye ağlamışım...:icecream:KK43:toprak nişanlım olur...tatlicadiarzu)

8. 29 Ocak 2008
  9. kUtahya

kUtahya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    320
    Ödül Puanları:
    188
    ben ablamın dogumunda yanındaydım son ana kadar normal dogumdu son anda problem oldu sezeryan kararı verildi ablama narkoz verilince başladı saçmalamaya sonraları çok güldük doktoru azarladı beni kesecektin madem nie sabah beri sancı cektiriyon bana baştan kessene oda bebege bişi olmasın die istiyosan normal dogumda olabilir ama riskli dedi dr bizimki iyi iyi deişiklik olur aslında (iki kızı var önceden üçünçü geliyo bu arada) öbürleri normal oldu dedi.Sonra önümüz kış kömürleri taşırken dikişlerim acırmı ,üç kıza nasıl çeyiz yapacam ben elişi bilmiyorum gibi şeylerdi çok güleriz hala.

10. 30 Ocak 2008
  11. Joy

Joy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    113
    ben ağlıyarak ve baba die sayıklıyarak ayılmışım.hatta eşim babamı kıskanmıştı neden ben değilde babanı sayıkladın die:))

12. 30 Ocak 2008
  13. EU3

EU3 Guest

doğum sonrası hemen ameliyat hanede uyandırdılar beni.saçma sapan birşeyler sayıklamadım ama o acıyı hiç unutamam.gözlerimi açamıyordum ama drların ne dediklerini duyuyrdum.odaya götürülerken eşim vardı yanımda hemen kızımın kilosunu ve burnunun kime benzediğini sormuştum sanırım bilinçaltı. hep merak ederdim kaç kilo olcak burnu kime benzeyecek diye.uyanıncada bunları sormuşum işte.

14. 30 Ocak 2008
  15. gulsehri

gulsehri Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Bende ayilirken hissettigim o siddetli agriyi hic unutamiyorum dogrusu ve ayilirken ne konustugumuda cok iyi hatirliyorum,belcikaya geleli henuz 3 ay olmustu ve dil bilmiyordum,sadece esimi cagirip beni yanliz birakmamasi icin yalvardigimi hatirliyorum.

16. 30 Ocak 2008
  17. EU1

EU1 Guest

apandist ve bademcik ameliyatları oldum hiçbirinde sayıklamadım hemen ayıldımm cin gibi doktorlar bile gülmüştüsırnaşık şey

18. 30 Ocak 2008
  19. realist

realist Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    75
    Ödül Puanları:
    148
    İki kez narkoz aldım akisinde de sayıklamadım.Ama ikincisinde ayılmam çok kolay oldu.Biraz da doktoruna bağlı herhalde!............Çünkü ilkinde ölümlerden döndüm.