narkozsuz yumurta toplamasi yaptiran varmi?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve gulsehri tarafından 21 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

21 Ağustos 2007
    Konu Sahibi : gulsehri
  1. gulsehri

gulsehri Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaslar lutfen bana biri cevap versin ne olur!yumurta toplama islemini narkozsuz yapacaklarini ogrendim ve icim hic rahat degil,herkes bu islemi narkozlumu yaptirdi,yoksa narkozsuz yaptiran varmi?ben normal muayene esnasinda bile rahat olamayan bir insanim ki bu isleme nasil dayanacagim bilmiyorum,cok canim yanarmi,zaten muayenede bile acaip kasiliyorum ya cok korkuyorum ben!

2. 22 Ağustos 2007
  3. kotyora

kotyora Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    gülşahri biz de tüp bebek tedavisine başladık daha o aşamada değiliz. Ancak yumurta toplanmasının anestezi olmadan yapıldığını hiç duymamıştım. genel ya da en azından lokal anestezi yapılıyor. muayene ve ultrasonlarda bile bayılacak duruma gelen ben seni çok iyi anlıyorum. genel anestezi ile yapılan bişeyin sıfır anestezi ile de yapılabilmesi çok mantıklı değil. bence kesinlikle anestezi olmadan yada ona benzer bişey olmadan yaptırma. kolay gelsin

4. 22 Ağustos 2007
  5. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    benim bir akrabam yaptirdi cok aci cekmis aglaya aglaya cikanlar bile varmis narkozsuz yaptiripta bence narkozu kesinlikle iste canim(dusunsene icinden biseyler koparacaklar resmen)

6. 22 Ağustos 2007
  7. gulsehri

gulsehri Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Benim gittigim hastanenin proseduru oyleymis,genel anestezi uygulamiyorlarmis,baska carem yok anlayacaginiz!guya burasi avrupa ya kafayi yiyecegim,kime sorsam narkozlu yaptirmis,ustelikde islem yapildiktan sonra 3 gunde yine cok agrilari olmus,bu nasil is anlayamadim ama cok huzursuzum bu konuda,lokal anestezi bile vermeyeceklermis,sadece sakinlestirici bir hap dusunebiliyormusunuz,simdiden insani bu kadar strese sokuyorlar ne bicim is bu,halbuki tup bebek tedavisinde stres kesinlikle yasak,ya memleketimin gozunu seveyim yinede,hic degilse derdini anlatabiliyorsun.neyse arkadaslar sizide strese sokmak istemiyorum,hayirlisi olur insallah!

8. 22 Ağustos 2007
  9. mavis

mavis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    gulsehri canim benim ilk tedavimde norkoz kullanmadilar cok agridi anlatilmaz bir aci tek sunu diyeyim bu agrinin korkusundan tekrar yaptirmayanlar var canim bakma sen onlara israrla iste insallah veririler hic analadim norkozla yaptiklarinda ardindan agri bile hissetmedim canim ALLAH yardimcin olsun!!!...

10. 22 Ağustos 2007
  11. XOXzgxuxrCe

XOXzgxuxrCe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    canım senin yerine ben strese girdim inan.bence diret en azından lokal anestezi uygulasınlar.hastane değiştir ne bileyim bir şeyler yap mutlaka.ben de az önce eşime ,aşılama yaptırmadan tüp bebek yaptıralım demiştim.ama herhalde biraz daha düşünmem gerekecek .korktum.

12. 22 Ağustos 2007
  13. zeros

zeros Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ya hangi merkezmis bu bunlarin kafalari iyi herhalde???:kızgın::kızgın::kızgın:
    öyle sey olurmu ya sen illa de iste orasi yapmiyorsa bence merkezini degistir.
    benim duyduklarima göre cok sancili bir islem. düsün sene sanki narkozsuz disini cekiyorlar gibi bi sey bu. canim arkadasim sen sen ol, sakin dert etme ve asla narkozsuz yaptirma. zaten cektigimiz acilar bize yeter fazlasina hic gerek yok.

14. 23 Ağustos 2007
  15. ebulut

ebulut Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Canım, ben de önümüzdeki hafta olacağım. Genel anesteziden korkuyorum. Doktoroma açtım konuyu eğer sen kendini rahat hissedeceksen epidural anestezi yapalım dedi. Hayırlısı bizde buna karar verdik.

16. 23 Ağustos 2007
  17. SEN_KOLIK

SEN_KOLIK herkez YALANCI!! Pro Üye

Beğenildi:
    1.026
    Ödül Puanları:
    163
    gül sehri canim nerde yasiyorsunki böyle seymi olur senin istegin dogrultusunda anastezi uygulamalari gerekir cünkü narkozdan kalkinca acidan duramiyorsun kaldiki canli canli amaliyat resmen

18. 23 Ağustos 2007
  19. gulsehri

gulsehri Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Axsaray canim ben belcikada kaliyorum,ya sanki insani dovecek gibi davraniyorlar zaten bende anlamadim gitti ama baska caremde yok mecbur katlaniyorum.