NASA Başkanı'ndan tuhaf açıklama

Konusu 'Bilim ve Teknik' forumundadır ve angelike tarafından 1 Haziran 2007 başlatılmıştır.

  1 Haziran 2007
  Konu Sahibi : angelike
 1. angelike

  angelike Aktif Üye Üye

  Katılım:
  24 Nisan 2007
  Mesajlar:
  172
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  86
  ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) Başkanı Michael Griffin, 'Küresel ısınmanın ciddi sorun olduğundan emin değilim' dedi.

  Ulusal Radyo’ya demeç veren Griffin, 'Küresel anlamda bir ısınmanın olduğu şüphe götürmez. Ancak bunun, ilgilenmemiz gereken bir sorun olduğundan emin değilim' diye konuştu.

  Griffin, 'Hangi insan, şu andaki iklimin, tüm diğer insanlar için en iyisi olduğuna karar verme hakkına sahip? Sanırım bu, büyük konuşmak olacaktır' ifadesini kullandı.

  Griffin’in, kendi kurumundan bilim adamlarının, 'sanayi tesisleri ve ürünlerinden atmosfere salınan gazların dünyanın iklimine büyük zarar verdiğine' dair yayımladıkları rapordan iki gün sonra yaptığı bu açıklama, büyük tepki çekti.

  ABD Ulusal Okyanus ve Atmosfer Araştırmaları Dairesi’nin üst düzey yöneticisi Jerry Mahlman, 'Sayın Griffin’in sözleri ya onun bihaber olduğunu ya da küresel ısınmayı reddedenlerin ideoloğu olduğunu gösteriyor' dedi.

  NASA’nın üst düzey iklim uzmanı ve iki gün önce yayımlanan raporun yazarlarından James Hansen de 'Griffin’in sarf ettiği söz tepeden bakma ve cahilliğe işaret eder. Çünkü iklim değişikliği milyonlarca insanı etkiliyor' diye konuştu.

  Beyaz Saray’ın Bilim Danışmanı Jack Marburger de NASA Başkanının sözlerinin hükümetin konuya yaklaşımıyla ilgisi olmadığını belirterek, Griffin’in şahsi görüşünü yansıttığını ve her zaman nükteli konuşan bir şahıs olduğunu ifade etti.
  [​IMG]

  tipe bak çay demle:Roflol:
   
 2. 2 Haziran 2007
  Konu Sahibi : angelike
 3. atxixka81

  atxixka81 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  19 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  2.670
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  106
  küresel ısınma onu etkilemez heralde ondan öyle konuşmuş zaten birazda kendileri sorumlu bu durumdan milyarlarca insan canlı etkileniyo duyarlı olmak lazım hepimize bu konuda iş düşüyo elimizden ne geliyosa yapmaya çalışalım ilerde torunlarımıza güzel bir dünya bırakalım.