Nasihati hi sevemedim

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve yesilim tarafından 21 Mart 2007 başlatılmıştır.

21 Mart 2007
    Konu Sahibi : yesilim
  1. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    Nasihat etmeyi öğrenemedim.Sevemedimde...Yanlışlar,sırası gelince bir örnekle anlatılabilir.Çocukken yüzyüze nasihat ederken,büyükler bir de kendilerinden geçip,işaret parmağını gözünüze gözünüze sakın ha! sende onun gibi yapma onun gibi olma...Sadece kafa sallayıp hımmm derdik.Ne dediklerini anlamadan..Ve tekrarlanırsa nasihatler öffff! genemi başladı demezmiydik.
    neden nasihat ederlerdi ki.. YAŞADIKLARIYLA,DURUŞLARIYLA,HAYATA TUTUNUŞLARIYLA öğretselerdi..
    Boş konuşmayı o yüzden sevmem.Anlatmayıda...En iyisi yazmak galiba,isteyen okur bir cümle hoşa giderde mutlu olurum.
    Hepimiz yaşayarak öğrenmiyormuyuz.Atalarımızın o güzel sözlerine hayran kaldık ta hangi birini tatbik edebildik...Şu zor şartlarda.İyisiyle kötüsüyle yaşadık,olgunlaştık.Doğruyu,eğriyi bulmaları için,SÖZLERİN UÇUP GİTTİĞİNİ DAVRANIŞLARIN KALICI OLDUĞUNU öğrendim.Çocukların hayatın içinden DUYMAK İSTEDİKLERİ DEĞİL,GÖRMEK İSTEDİKLERİDİR.
    Bak şimdi nasihat gibimi oldu:1no2: Hayır parmağımı gözünüze sokmadan, yüzünüze bakmadan,sadece yazılarımla paylaşmak istedim..Övünmeden
    İyiki varsınız sizi seviyorum siz anladınız. Yeşilimin duyguları:çiçek:

2. 21 Mart 2007
  3. EU1

EU1 Guest

Bende seni seviyorum ablacim sende iyiki varsin,iyiki buradasin,keske tüm nasihatlar senin yaptigin gibi hos olsa....

4. 21 Mart 2007
  5. pasagulsah

pasagulsah Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet yeşilim
    haklısın nasihatların içi boş kalıyor gerçektende. ama yaşadıkça nasihatların doğrularını anlıyoruz. ne olursa olsun dinlediğimizdede haklı bulduğumuz nasihatlar birde bakıyoruz ki öbür kulağımızdan çıkıp gitmiş. taa ki bir davranışa dökülüp zararını gördüğümüzde hee diyoruz evet bana demişlerdi ama ben dinlememiştim. evet hepimiz bunu yapıyoruz bu hayatta herkes payına düşen zararıda karıda yaşıyor kim ne derse desin.
    öpüyorum sizi.

6. 21 Mart 2007
  7. masal

masal Guest

nasihat özellikle gençler için kabul edilebilir bir durum değil. kendi açılarından belki haklılarda. bende öyle düşünürdüm eskiden ve bana nasihat eden insanları sevmez onlardan kaçardım . elbette bazı şeyler yaşayarak öğreniliyor ancak büyüklerimizde o yoldan geçmişler, yaşamışlarki, gençleri bir yerde kendi yaptıkları yanlışlardan alıkoymaya çalışıyorlar. keşke demeyi sevmem, ancak; kendi adıma diyorumki; başımda kavak yellerinin estiği o yıllarda büyüklerimin nasihatlarını dinlemiş olsaydım...

8. 21 Mart 2007
  9. Cevrimhici

Cevrimhici Şampiyon Belli 2. Kim? Pro Üye

Beğenildi:
    222
    Ödül Puanları:
    113
    Kesinlikle..nasihati sevmiyoruz gençken ve yıllar geçip ardımıza baktığımızda keşke demenin acısı ta yürekten burkuyor içimizi.Nasihat bir yerde kulağına takılan ve yeri geldiğinde acıtan bir küpe gibi..
    Yine de keşke dememek adına iyi ki yapmışız diyoruz da bir türlü kendi doğrularımızdan taviz vermiyoruz..
    Ama keşke büyüklerimizi dinleseymişiz..'Keşke...'

10. 21 Mart 2007
  11. EU1

EU1 Guest

evet birçoğumuz sevemeyiz nasihatı öfffff ya falan dediğim oldu ama bazen de o nasihat edilen şeyi söyledikleri halde yaptığımda oldu

nasihatten çok böyle olursa şöyle olur şeklinde uyarılmalı insanlar farklı açıdan bakılması sağlanmalı...

ama elimizde olmadan da bazen de farketmeden nnasihatlerde bulunuyoruz yapıdanmıdır bilemiyom ama ben nasihat etmeyen kişiye rastlamadım daha küçüğüm belki ondandır

ama nasihat almayı sevmiyorsak iyi bir gözlemci olmalıyız diye düşünüyorum. etrafımızda olan biten şeyler aslında ibretliktir bizim iiçin öyle olmasa allah her kuluna aynı şeyleri aynı olayları verirdi dünyaya at gözlükleriyle bakmamak lazım izlemek birşeyler öğrenmek gerekiyor ki kendi unumuzla kavrulalım

nasihatın en güzeli yaşayarak öğrenilmesidir almasını görmesini bilirsek tabi....

12. 21 Mart 2007
  13. jasmin34

jasmin34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    nasihattan kimse hoşlanmaz gerçekden,ama çocuklarımıza olan o kadar yüce bir sevgi varki onu tüm kötülüklerden, karşılaşalaşa bileceği tüm acılardan,mümkün olduğu kadar korumaya kollamaya çalıştığımız için nasihat ediyoruz.evt belki haklısınız nasihat etmemizden hoşlanmıyorlar ama ne yapalım iç güdüsel olarak ağzımızdan onu şöyle yaparsan bak böyle üzülürsün diye kelimeler dökülüveriyor kontrolsüz olarak. kızımın dediği gibi aslında, ne kadar nasihat edersek edelim her kes payına düşeni yaşıyor.

14. 21 Mart 2007
  15. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    katılıp yorum yazdığınız için teşekkürler :):):)
    yağmur,paşagülşah,masal,arzuzuu,jasmin34...

16. 21 Mart 2007
  17. pasa07

pasa07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Bende 17 18 yaşlarındayken en nefret ettiğim annemin babamın nasihatlarıydı.'öfff gene başladılar 'derdim.Ama şimdi aynı nasihatleri elimde olmadan ben yapıyorum.O zaman anlıyorumki anneciğimin beni korumak için yaptığı nasihatleri ve benimde ona ne kadar kızdığımı.Ama zamanı başa saramıyorumki.Dinlemedim ve bende payımı aldım.

18. 21 Mart 2007
  19. kxixsmetsiz kedi

kxixsmetsiz kedi 15senedirseviyorum seniii Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    yeşilim bizde seni çok seviyoruz.tüm arkadaşlarımın sözlerine katılıyorum.gerçekten nasihat dinlemeyi sevmeyiz ama bişeyler söylemeden de duramayız.ee gençlikte kavak yelleri esiyo insanda..hatalar yapıp bedeller ödenince anlaşılıyo nasihatların kıymetleri.. tek söz geçiyor aklımızdan :keşke dinleseydim.....