Nasıl bir annesiniz

Konusu 'İkiz gebelik ve çoğul gebelikler' forumundadır ve pitos25 tarafından 10 Ocak 2010 başlatılmıştır.

10 Ocak 2010
    Konu Sahibi : pitos25
  1. pitos25

pitos25 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    4.5 aylık üçüzlerim var çoğunuz biliyorsunuz onlara sahip olabilmek için çok mücadele ettim çok yıprandım bazen arkadaşlarımın bebeklerine bakıp gece sessizce ağladım ama sonunda bir bebek isterken üç tane meleğim var bebeklerime aşığım resmen onları görmek onlarla oynamak büyüdüklerini görmek beni çok mutlu ediyor ben aşırı hasssas bir anneyim bebeklerim aşı olurken ağlayan, mamayı istemediklerinde; aşırı uyuduklarında az uyuduklarında telaşlanan gece nefes alıyorlarmı diye defalarca beşiğin içine kafamı uzatan bir anneyim sanırım ben otoriter düzen sağlayan bir anne olamıycam olmakta istiyormuyum bilmiyorum ama çoğu kişi bu şekilde 3 çocukla çok yıpranacağımı hayatımın altüst olacağını söylüyorlar nekadar doğru zaman göstericek peki sizler nasıl annelersiniz ???

2. 10 Ocak 2010
  3. PamuKSekeR

PamuKSekeR artık anne Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    pitosum düşündürdün daldırdın gittin benide.. Allah bağışlasın Allahım mutluluğunuzu bozmasın inşallah..

Son düzenleme: 11 Ocak 2010
  4. 10 Ocak 2010
  5. Hymarry

Hymarry SOLDAKİ SAREE'NİN, SAĞDAKİ HALE'NİN ANNESİ :) Pro Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    güzel konu canım gerçekten,,

başından beri şunu düşündüm,
    inan bunlar bize birer emanet,yani veren var,koruyan var,ağzıma almaktan imtina ederim ki,alan var,
    biz sadece o emanetlerin emnateçileriyiz,
    hamilelik süreci başlı başına bir mesele olduğu gibi doğum ve sornası da aynı düşüncelerle geçti ve geçiyor,
    çocuklarımı çok kez battaniye altında buldum,kaymış içine gömülmüş,insanlar bunu için burda topikler açıyor,
    bir yavrum ciddi bir rahatsızlık geçirdi tedavi oldu çok şükür,bir kaç gün içinde daha farkedilmez ve değerler artsaydı hiç dönülmez durumlar olabilrdi denildi,şimdi iyiyiz hamdolsun,
    geçen gün bir kızımın tırmağını keserken hafif etini de içine kaçırmış kesmişim,mahvoldum,
    bir kızımn tırnağında bildiğin dolama çıkmıştı,kahroldum,
    daha neler göreceğiz kimbilir,

ağlıyorlar evet,katıla katıla,bazen emerken boğulur gibi oluyorlar,aşı oluyorlar,kan tahlili veriyorlar,oluyor da oluyor,,

ama tüm bunlar için de hep sakin kalmaya çalışıyorum,
    çünkü tedirgin,endişeli,ağlak,panik bir anne olmaktansa,
    sakin,problemsiz,Allaha havale eden cinsten bir anne olmayı zor zamanlar da geçirsem tercih ediyorum,

biliyorum ki nasıl anneler isek öyle çocuklar yetiştireceğiz,
    ben düştüğü zaman bana bakıp gülen ve hoppaaaa diye kendi kendine kalkmaya çalışan,
    benim gibi inandığım gibi herşeyin Allahtan olduğunu inandırmak istediğim çocuklarım olsun istiyorum,
    bu yüzden sürekli onları gerçek sahibine emanet ediyorum..
    Rabbim emanetlerini layıkıyla yetiştirme sabrı,gayreti,iştahı versin..

6. 10 Ocak 2010
  7. pitos25

pitos25 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar sanırım bu durum birazda kendi yetiştirlme tarzımızdan dolayı ben çok pimpirikli bir baba ve çok hassas bir anneyle büyümüş ve daha sonra ikisinin ayrılmasıyla dağılmış biriyim babam dışarı çıkmak istediğimizde yok bişey olur aman araba çarpar gibi çok korumacı laflar söylerdi annem ise üşümemizden yorulmamızdan korktuğu için liseye kadar ne ev işi ne başka iş yaptırmamıştı ve ben ne yazıkki annesizliğin ne demek olduğunu çok acı tecrübeyle edindim evet hatalıyım diyorum hata ediyorum farkındayım ablamda abimde aynuı benim gibi büyüttüler çocuklarını şimdi ise kendileri güvenleri olmayan okul döneminde sosyal hayatlarında sorunlu çocuklar ama nasıl yapıcam nasıl düzelticem kendimi hep eksik kalmışlıklarımı çocuklarımı tamamlıyorum dediğim gibi en güzel zamanlarımda annem yoktu yanımda elbette herşey allahtan tedbir bizden farkındayım ama yapamıyorum olmuyor nasıl değişicem peki ben :KK43:

8. 10 Ocak 2010
  9. Kayra

Kayra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    ben bu konuya tek cümleyle karşılık vermek istiyorum ...ki bu söz bana ait değil........

Çocuklarınızı kuzu gibi büyütmeyiniz ki;ileri de kuzu gibi güdülmesinler............. (Şeyh sadi şirazi)

bu söz çok ta hoşuma gitmiştir..........

10. 10 Ocak 2010
  11. Hymarry

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    Kayracım ne güzel,ne özel..
    Bırazı çocuğun karakteriyle alakalı olmakla beraber,
    pitosumm senin söylediğin gibi annenin-babanın yetişmişliğiyle de ve öğretileriyle de bağlantılı,
    biz de bir o kadar rahat yetiştik evet,
    demek ki,anne-babalar nasıl oluyorlarsa evlatları da öyle oluyor,bak,
    ne biliyim kendini telkin etmeye çalış,aklından gitmek,bakmak geliyorsa da gitme mesela,
    sonra çoğul çocuk bunlar,biri bazen ağlayarak sırasının kendisine gelmesini beklemek zorunda kalıyor malesef,
    çok üzücü evet ama alışmak zorundalar,
    her sıkıntıya üzülmek,bizi çok yıpratır,zaten fazlasıyla yorucu bri dönemdeyiz değilmi..

12. 10 Ocak 2010
  13. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    canımmmmm pıtos bence bu tedırgınlıgın cok normal daha ne oldukı dogum yapalı ve uç bebek ..........toparlanma surecıncedesın kaygılı olman streslımm olman normal..........bana gore annelık herkese gore farklıdır.......kımse kımseye uymaz kımseyle ne kendımızı ne evlatlarımızı kıyaslayamayız ........deneyımlerden faydalanırız o kadar.......bende senın anlattıklarına uyuyorum bıraz .........ben hayatta cogu seyımı yalnız yapan bı ınsanım doktora gıderken bıle yalnız gıtmeyı tercıh eden bırıyım .....annemı 14 yasında kaybettım abım ve ablamla cok yakınız..... 15 yasında oğlum var bılıyosun su anda bıle evden cıkınca sıksık ararım az gec kalsın telefona yapısırım .......bu yıla kadar nefesını kontrol edrdım ........ama gttıkce daha rahatım o buyudukce tedırgınlıgım azaldı cok zor anne olmak.......yalnız baktım bende...ne cok ısretdım anneannesı gorsun ama kısmet .....alısıyolar ogrenıyoıolar .........sevgımızle basarıyolar..........cok dısıplınlı olmak ta ıyı degıl ............yerını zamanını bılmek cok onemlı davranışların zamanla hersey oturacak yerıne ............hersey duzene gırıyo bıraz kontrollu olmak kendımıze guvenmek gerek sadece.........eeeeeeeee her rahmetın bı zahmetı de olucak elbet............ve tabı karaalı olup dısardan kımseyı karısturmamak en zoru bu ışte .............babaanne dayı hala vs...............en cok bunu kullanıyo cocuklar ve enzoru bu buyukler kıyamıyoo ............yerı gelınce hayır demek en onemlısı..........hayat hergun bıseyletr ogretıyoo bıze ..............rabbım saglık versın ınş annelere ve cocuklarına.......guzel gunler nasıp etsın ınş............hayırlı evlatlar yetıstırelım ..............guç kuvvet versın rabbım...............sen bır annesın ve guclusun üç bebekle bu hayatın tadını cıkar canımmmmmmmm

14. 10 Ocak 2010
  15. Hymarry

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    ya otorite dediğin tek çocukla,iki çocukla,üç çocukla aynı oranda uygulanamaz ki zaten,
    bir noktada bir kısımda bir esneklik olacak zamanla,mecbur..

16. 10 Ocak 2010
  17. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    aahhhhhhh ahhhhhhhh olmaz zten onlar varya onlar öle kı yerı geldımı parmaklarında oynatırlar annebabayı............hepsı baska bırıbırınden..........bırıne uygulanan dıgerıne uymaz annne artık uzmanlaşıcak hepsı hakkıında..............ışımız gercekten zor ama ımkansız degıl......... bu guzel nımetı verene sukredıp yola koyulacaz ınş............sevgılerı olmasa hıç tahammul edılırmı ..........sevgılerı cok guzel ve herseye deger..............kolay gelsın hatunlar hepımızeeeeeeeee

18. 10 Ocak 2010
  19. nefes.

nefes. Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar aynı bende pitos gibiydim ilk oğlumda .daha beterdim diyebilirim.doğduktan iki saat sonra elime bir aldım altını bile deyiştirtmedim kimseye hat safaydım resmen yere bile bırakmadım yazık yataklarda koltuk üstlerinde büyüdü.ama bunun karşılıgı yaşıtlarına göre herşeyi geç yaptı 14 aylık yürüdü bunun gibi büssürü şey mesela gözünden yaş gelmesin diye güneşe çıkartmazdım uç noktada yaşadım ama inanın zarar veriyoruz bebişlere.anne bagımlı özgüveni eksik bir çocuk oldu başa çıkamayınca kreşe verdim ve biraz toparladık şükür .onun için yeni gelecek bebişlere kesinlikle yapmam gerekirse yerlerde büyüsünler rahat rahat haraket etsinler.gelişimleri bile deyişik oluyor çocukların daha aktif çevik oluyorlar

kayra harika bir söz yazmış doğru arkadaşım çok doğru bir laf .
    en iyi anne olmaya çalışırken çocuklarımıza kalıcı zararlar veriyoruz .
    otorieyede gelince ben fazlasıyla sevgi dolu gerektiğindede tam otorite olmayı ögrendim.şimdi idareediyorum ama ileride ne olur bilemem .
    ALLAH HEPSıNE SAĞLIK MUTLULUK VERSıN ıNŞALLAH.