Nasıl bir Kaynanadır böyle. Akıl verin bana

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Su-Perisi tarafından 16 Şubat 2010 başlatılmıştır.

16 Şubat 2010
    Konu Sahibi : Su-Perisi
  1. Su-Perisi

Su-Perisi Meleğim iyiki varsın... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    ben evleneli 2 sene bitti.nişanlıyken kaynanamlar bana hiç birşey yapmadı.eşim aldı herşeyi evlenince ödedik.kaynanamlardan bir iğne dahi görmedim.eşim görevi icabı başka bi şehirde bulunuyordu.birgün annemlerle kaynanamlara oturmaya gittik.çeyizin serilmesine çok az kalmıştı.kayınbaba bana kızım eksiğin ne var söyle alalım dedi.bizdede şu var ne annem ne ben şunu alın diyemeyiz.neyse kayınbaba kendi saydı alacakları (gecelik,makyaj takımı,çanta vs).bende evet onlar eksik dedim.bana dediği şu.diğer geline aldık sana almazsak olmaz dedi.neyse çeyiz serilecek kayınbaba daha beni çağırmadı eksikleri almak için.bende herhalde kendileri aldı diye düşündüm.çeyizi sermeye gittik.baktım bişey yok ortada.kaynana anneme diyomuş.hani gecelik almadınızmı diye.ben bunu duydum dellendim.annemde sessiz tabi.orda cvbını veremiyor.benim zoruma giden almaması degil.diğer geline aldık sana almazsak olmaz deyipde almaması.geçenlerde küçük kaynımı nişanladık.neyse bu gelinede bohça yapılıyo.bohça alışverişine kayınbabamla görümce gitti.kaynana evde benimle.alışverişten geldiler.kaynana alınanlara bakıyo.gözümün içine baka baka demezmi orda.hani gecelik almadınızmı,eşorfman takımı,fantazi terlik almadınızmı.gelinime herşey feda olsun diyo birde.kadın bana resmen nispet yapıyo.neyse dünürler bunları yemeğe davet ediyorlar.kızım diş çıkarıyo o zaman üstüne bide grip.devamlı ağlıyo huysuz.ben gitmek istemedim o yüzden.eşim ve kaynanamlar gitti.geline kolye almışlar giderken.geldiler neyse eve.bana anlatıyo.geline kolyeyi taktım annesi niye zahmet ettiniz dedi diyo.bende bizim adette vardır gelin görmeye giderken gönlünden ne koparsa götürürsün dedim diyo.ağzıma lafı veriyor kadın susuyorum.beni görmeye gelirkende.ellerinde bir sarı kola ile gelirlerdi.onuda kendileri içerdi.her geldiklerinde sarı kolayla geldiler.napmaya çalışıyo bu kadın anlamış değilim.bunlar daha bi kaçı.neler var neler.evlendim ilk kez evime geldi.geldiği ilk dk böyle gelinmi olur demesi.seni elime almim mi demesi,bana öle bir bağırdıki ortada hiçbirşey yokken.eşimde vardı.yemin ediyorum eşimin bile ağzı açık kaldı.yemeği bir kere dibine tutturmuşum.yanıma gelip gelip bunuda dibine yakma demesi.doğumumu emlekette yaptım.4 aydır yoktum evimde.eve geldiğimde ev çok kötüydü.gelir gelmez mutfağa girdim.mutfagı temizledim.ramazan ayı o zamanda.ben emzirdiğim için oruç tutmuyordum.ikisi tutuyordu.o gün ateşim 40ı geçmiş ayakta zor duruyorum.ertesi gün oldu.yine ev temizliği,akşam oluyo bunlara çeşit çeşit yemek.kendimi hiç iyi hissetmiyodum.orda ölsem ruhları bile duymaz.bu geline noldu diye bi bakmıyolar bile.böyle arkadaşlar çok doldum.ben ne yaptım bu kadına anlamıyorum.inanki o kadar laf söyler ağzımı açıp tek kelime etmem.saygıda kusur etmem.acaba burdamı hata ettim diyorum kendi kendime.cvp versemiydim.sustukça üstüme geldi.bu arada bana hiçbirşey yapmadılar dedim.ben onlara kesinlikle muhtaç degilim.allaha şükür herşeyim var.eşiminde maaşı var.benim zoruma giden yapmadıkları halde bana nispet yapar gibi diğer gelinlerine yaptıklarını gelip anlatması.işte böyle arkadaşlar.sizce ben bu kadına nasıl davranmalıyım.nasıl bi tutum içinde olmalıyım.bunalttı beni artık.çok uzun oldu k.bakmayın

2. 16 Şubat 2010
  3. mxixz mxixz

mxixz mxixz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    ayyyyyyyyyyyy kendımıokduum sankı bazı kısımalarında ya bu erkek oglu olan annelerın hepsı ılerde bole oluyo ya tabı ıstısnalar harıc

4. 16 Şubat 2010
  5. mxixz mxixz

mxixz mxixz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    ah ah senden benden sonra gelecek gelını gorcekler ınan sukredecekler sana bekle gor derım

6. 16 Şubat 2010
  7. biy_

biy_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    insanların ilerde kiminle yaşıcakları(hastalık,sağlık)belli olmadan böyle davranmasına sinir oluyorummm...
    sanki hep yeni gelinden fayda görüceklermiş gibi evdekini özendirmesi nekadar yanlış ve günahhh
    ayrıcaa en çok şaşırdığımda kayınpederinize ne oluyor benim kayınpeederim bana geceliğin var mı demeye utanır bende onla böyle bi konuşma yapmaya utanırım birde alışverişe çıkmayı düşünemiyorumm kayınvalideniz varken kayınpederiniz ne alaka anlayamadımmm???...
    Allah sabır versinn her türlü insan var işteeee...

Son düzenleme: 16 Şubat 2010
  8. 16 Şubat 2010
  9. eylul_pinar

eylul_pinar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım seni çok iyi anlıyorum benim kayınvalidem yok vefat etmiş ben hiç görmedim.eşimin abileri ablaları var ama onlarda bana hiç ama hiç bir şey almadılar.düğünüm bile olmadı.nikahla evlendim.bi bileziği bırak hiçbişey takmadılar.ne ev hediyesi ne bişey.ve ben bu insanların hepsiyle aynı binadayım.kaynımın oğlu evlenirken yaptıklarını görünce oturup ağladım.bana bu kıza götürdüklerinin binde biri bile gelmedi diye ve aynı binada olduğumuz için herşeyi benden bekliyorlar yemekti bilmemneydi.bende uzun süre sustum ama artık dayanacak halim kalmadı.eltime git gelininden iste diyorum.düşün bana hiçbişe yapmayan insanlar benden para bile istiyorlar.gelinini kıbrısa balayına bile yolladı.bende artık kime harcadıysan ondan iste diyorum.sende susma en iyisi.doğru söyleyen dokuz köyden kovuluyo biliyorum ama ezdirme kendini.ben yıllarca ezildim de sanki kıymetmi bildiler.sende boşver.varsın kötü desinler.

10. 16 Şubat 2010
  11. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Niye??? Nesini biliyorsunuzki diğer gelinin.sengözlerimebaksanab

Konu sahibi arkadaşım, sende takma bu kadar. O diğer gelinini övdüğü zaman "aaaa evet cidden çok iyi bir kız", filan diyin. sanırım kayınvalide sizin tepkinizi ölçüyor ve sinirlendirmeye çalışıyor. Hiiiç oralı olmayın. Ve hakettiği değer verin.

12. 16 Şubat 2010
  13. reneta80

reneta80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Siz beraber mi yaşıyorsunuz ben anlamadım.

14. 16 Şubat 2010
  15. mxixz mxixz

mxixz mxixz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    zamanlar dıyorum ya gorcekler ne ettıklerını ama ıs ısden gecmıs olacak senı cok ıyı anlıyorum

bende aynen senın durumundayım sımdı laf sokmalar kucuk gormeler su bu

ama ALLAHA HAVALE ETTIM ben onları oyle bır gelın gelcekkı

Son düzenleme: 16 Şubat 2010
  16. 16 Şubat 2010
  17. mxixz mxixz

mxixz mxixz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    neyını bılcem kardesım

ole olur genelde senı begenmezler senden sorna gelen senı aratır

hanı bır laf vardır ya gelen gıdenı aratır :umursamaz:

18. 16 Şubat 2010
  19. sokoprenses

sokoprenses Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    hey allahım sabır ver şiştim resmen bence senıde hatan var ne dıceksın bısey dedıgı zaman eger haklıysan kotulukle degıl guzellıkle lafını sole sen sustukca kadın dahada cosmus.bak ne anlatcam daha 1 veya 2 aylık evlıyım k.valıde falan geldıler yemege ben de mutfakta yemek yapıyorum yok corbayı buyuk ocaga almıssın yok burdakı dogal gaz borusu varya ocagın yanında o yanar yok rkrmgı cok almıssınız bayatlamıs paranızı car cur edıyosunuz falan fılan bende salata yapıyodum bıcagı sert bı sekılde tezgaha attım anne ben ısımı bılıyorum lutfen sen ıcerı gıdermısın dedım kadın sustu tamam dedı bıdahada bılmem mutfaga gırdıgını gelır nerdeyse 5 saat oturur ama yerınden kalkmaz eeee ne yapayım kendı ıstedı ben ole yapmasaydım ooooo bas edemezdım esımede anlattım sımdı abartır doldurur oglunu bılmıyorum erken davrandım hemen anlattım saygısızlık yapmak ıstemezdım ama bole oldu askım dedım anlasılan annem damarına basmıs dedı yoksa sen bole yapmazdın ne yapayım bıyerde annem bıyerde sen dedı bende konuyu fazla uzatmadım