Nasıl davranacağımı şaşırdım

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve firildakmerdane tarafından 18 Nisan 2009 başlatılmıştır.

18 Nisan 2009
    Konu Sahibi : firildakmerdane
  1. firildakmerdane

firildakmerdane Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    eşimle çok sevdik birbirimizi..7 sene sevgili olarak kaldık..sonunda evlendik..2,5 senelik evliyiz..5 aylık bir oğlumuz var..ama eksik birşeyler..eşim çok iyi biri..ama anlaşamıyorum..çok ilgisiz..sevgisini hiç belli etmez..kıskanmaz..cetvel gibi çizilmiş sanki..yaptıkları hep aynı..monoton bir hayat..sıkıldım..konuşmayı deniyorum olmuyor..konuşmak istemiyor..sürekli zamana bırakıyor herşeyi..açmayalım bu konuyu diyor her defasında..zaten hiç açmıyoruz konuları..kendi kendime küsüyorum kırılıyorum ağlıyorum..sonra kendi kendime barışıyorum..gönlümü almayıda bilmez..üzgünken dahada üstüme gelir..daha da üzer beni..ne yapacağımı şaşırdım..bu aralar umursamazlıkta başladı..herşey bitti sanki aramızda..canım çok acıyor..ama onun bundan haberi bile yok..beni özler diye 1 hafta annemde kaldım..özledim dedi..1 gün içinde özlemi bitti..sanırım bana sevgisi bitti..ne yapmalıyım nasıl davranmalıyım..eski günlerime dönmek istiyorum..yoksa bu gidişat hiç iyi değil..ne dersiniz eski günlerimize dönebilirmiyiz?:1no2:

2. 18 Nisan 2009
  3. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    canim cok uzun bi flort donemi gecirmissiniz.. o gunleri hatirltacak bisiler yapmani oneriyorum.. mutlaka ozel sizin icin anlamli yerleriniz sizin icin ozel filmleriniz vardir..
    bunlari hatirlatacak bir program hazirla esiine.. bisi beklemeden sadece ozel bi gun hazirladim sana diyerek yap bunu..
    belki sende de bisiler tukenmistir davranis olarak.. belki eskiyi hatirlamaniz lazimdir..

4. 18 Nisan 2009
  5. dilarem

dilarem erdim,serdim :) Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Belki de su an kirilgan donemindesindir.Yeni dogum yaptin sayilir,esin tabii ki daha cok ilgi gostermeli,buna katiliyorum,tabii ki yeri gelince tartismali ama sen de biraz daha rahat l.Eski eskide kalir,yeni guzellikler var simdi onunde bebeginle beraber.Her sey bitmis gibi dusunme,yepyeni seyler basliyor gibi dusun.Belki de artik sevgili degil,kari koca ve ebeveyn oldugunuzu dusunursen daha mutlu olursun diye dusunuyorumEvlilik ve flort farklidir,o kadar uzun bir flort donemi yasamissiniz ki,o gunler ozlemen dogal ama su andan zevk almayi da ogrenmek lazim di mi?

6. 18 Nisan 2009
  7. PeSpEmBe

PeSpEmBe Uyuduum ben Büyüdüüm ben Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Hemen çocuk da yapmamışsınız , yani sebep ne ki acaba böyle olmasınınCADIARZU

7 yıllık flörtten mi kaynaklanıyor acaba:uhm: Epey uzun sürmüş sevgililik döneminiz, ama yine de bu böyle olmamalı :1no2: Sizde de mi bir şeyler eksik acaba , yani siz evliliğiniz için neler

yapıyorsunuz ? ,Şimdi eşinizin tutumu zaten burda okuduklarımızdan farklı değil ama siz kendinizi açarsanız , mesela evde nasılsınız , iletişimi başlatır mısınız, eşinize şirinlik yapar mısınız...Yani

evliliği canlı tutmak aslında iki tarafın görevi ama eşleri buraya davet etme olanağımız yok ve bari biz biraz çaba gösterelim diyorum...Yoksa her şeyi kadın yapsın diyen biri değilim aslında ama herkes

ancak kendini değiştirebilir, malesef karşımızdakini değiştiremiyoruz...

8. 18 Nisan 2009
  9. Cemre

Cemre Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    niyeki çok normal Türk standartlarına uygun bir evlilik
    eşinin huyu bu sanırım gamsız vurdumduymaz değiştirebilirsen iyi
    değiştiremezsen alışırsın be canım filmlerdeki romantik kocalar yok varsada piyasada yok
    piyango gibi arada bir büyük ikramiye birine vuruyor ne yapalım elimizdekiyle mutlu olmayı öğrenelim

10. 18 Nisan 2009
  11. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Sevgisinin bittigni sanmiyorum...sadece artik sevgi ve alaka göstermeye gerek duymuyor kanimca...:kahve:

Cok uzun süre birliktesiniz, malesef bircok iliskide ve evlilikte gecen her yil biraz daha monotonlastiriyor herseyi...
    Yapi olarak nasil bir insan bilemem ama uzun vaadeli beraberliklerde cokca gördügüm birsey bu..:nazar:

Bence sende bir müddet ona karsi ilgisiz ve sevgisiz davran, baska seylerle mesgul et kendini...hayatin sadece evliliginden ibaret degil arkadasim...Gez toz arkadas cevreni genislet:kahve:

12. 18 Nisan 2009
  13. PessiMisst.91

PessiMisst.91 ÜniversiteLi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    cnm bence 2 şık war onlardan birini dene .
    1. ondan kaç , onunla ilgilenme
    2. çok ilgili davran hoşuna gidicek şeyler yap

14. 18 Nisan 2009
  15. sel

sel İkimiz ve oğlumuz Pro Üye

Beğenildi:
    99
    Ödül Puanları:
    153
    ya erkekler böyle senden emin onun için bence de ilgi göstermeye gerek duymuyor.

bide ne istediğini açık açık söyleyerek anlat bence.
    çünkü erkekler bizim gibi bişeyleri ima etmeye çalışmazlar o bişeyleri direk söylerler ve karşısındakinden de aynı şeyi beklerler. senin annene gidip 1 hafta kalmanın altında senin düşündüğün gibi bişiler anlamaz. onun için sen annene gitmişsindir kalmak istediğin için.
    ve gelmişsindir.
    ama sen ondan ilgi beklediğini ve şikayetlerini söyeldiğin zaman eminim duyarsız kalmayacaktır

16. 18 Nisan 2009
  17. snookie

snookie Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153
    Yani...

Özellikle şu monotonlaşma kısmına katılıyorum...

Evet senin en doğal hakkın ilgi, sevgi, hele ki iletişim olmazsa olmazı evliliğin...

Sıkma canını kafanda kurup kurup kendine eziyet etme bence evine sana sadık ise dışarıda gözü yoksa buna da şükür neler okuyoruz burda evliliklerde...

18. 18 Nisan 2009
  19. Hamiye

Hamiye Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Sevgili arkadaşım , bu genelde evli bayanların ortak sorunu ,bir çok evliliklerde yaşanıyor.
    Erkeklerimizde sanırım bu genetik.Evlilik olunca eş cepte biliniyor.
    Özellikle kadınların duyguları vs çok önemsenmiyor.Heyecanlı şeyler , ilgi alaka gösterilmez gibi düşünülüyor.:kızgın:
    O yüzden aşk evliliklerinin sonu hayal kırıklıkları oluyor(istisnalar hariç)senağlama

Bence kadınlarda kendini bırakmamalı, bakımlı olmalı , güleryüzlü ,eşlere ilgili olmalı diye düşünüyorum.Özellikle evliliğin ilk yıllarında daha bir önem arz ediyor.
    Eşinizi değiştirmeye çalışmadan gayret edin çünkü o durum daha çok yıpratıyor.
    Umarım gönlünüze göre evliliğiniz güzelleşir.:teselli:
    Sevgiyle kalın....