Nasıl düzeltebilirim?

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve Benimdilemmam tarafından 2 Şubat 2010 başlatılmıştır.

2 Şubat 2010
    Konu Sahibi : Benimdilemmam
  1. Benimdilemmam

Benimdilemmam Pain... Üye

Beğenildi:
    1.019
    Ödül Puanları:
    163
    Canlarım 13 aylık bir ilişkim var
    Bu eski konum, yine buna benzer bir durum diye ayrı konu açmayayım istedim, hayatınızdaki erkek sizinle başkalarının yanında şaka yollu uğraşır mı?Başkalarının yanında nasıl davranır?

Annesi ile kasım gibi tanıştık , annesi ile aynı şehirde yaşamıyor , annesi ankaraya geldiğinde tanıştırdı. Annesi ile baştan normal bir diyalogumuz oldu hatta telefon numarasını vererek onunla iletişimde olmamı istediğini belirtti.

Sonrasında birkaç kere konuştuk şimdi bir kaç gündür yine ankarada olduğu için görüşüyoruz, sevgilimin bir ev değiştirme durumu için geldi eşya yerleştirmeye...

Erkek arkadaşımda hep şaka olduğunu düşünerek çok hamarat olmadığımla bana göre dalga ona göreyse takılma şeklinde konuşur, annesi ve kardeşi yanında bu şekilde konuşuyor aklına bana takılıyor annesi bazen benim lehime konuşuyor ama şimdilik...

Ben açıkcaası şakada olsa bu yaptıkları ile sevgilimin annesine ve çevremizdekilere bana laf söyleyebilmeleri için bir nev yolu açtığını düşünüyorum, onlarında beni eleştirebilmelerine fırsat tanıdğını düşünüyorum. Bununla ilgili düzgünce konuştum ama o aklınca kötü birşey yapmadığını şaka yaptığını düşünüp çok ciddiye almadı sanırım. Bunu nasıl düzeltebilirim?

ıkinci sorumda ailemin durumu çok iyi değil ama hiçbir zaman esirgememişlerdir, bende çalışan bir insanım cömertimdir, parayı savurmam ama cimri de değilimdir.

Sevgilimin ailesi biraz cimri , sevgilimde tutumlu cinsinden , ben yemekli düğün istiyorum , sevgilimin maddi durumu buna biraz zorlanırsa müsait , ama sanırım annesi ile konuştuğunda annesi "ne gerek var tarzında" konuşmuş, bunuda bana söyleyince bozuldum yani, sadece nikahla evlenmeyi istemiyorum ben.benneyaptımki ( lütfen yanlış anlaşılmasın sevgilimin aylık kazancı 2bin-2,5 bin lira arası bu yüzden düğün yapabilir,durumu olmasa bende razı olurdum zaten, sadece nikahla evlenen arkadaşlar lütfen yanlış anlamayın)

Ama bu cimrilik gözümü korkutuyor, sevgilimde "düğüne harcayacağımız parayı eşyalarımıza yatıralım ama yinede sen istediğin için düğünü yaparız senle benim kararım sonuçta " diyor bende eşya her zaman alınır, tek kızım düğünle ve güzel bir düğünle evlenmek istediğimi söyledim, ileride ailesi ile para konusunda karşı karşıya gelmek istemiyorum , bunu nasıl halledeceğim arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum:enbuyukkk:

Son düzenleme: 21 Şubat 2010
  2. 2 Şubat 2010
  3. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.528
    Ödül Puanları:
    363
    Öncelikle söz, nişan olmadan aile ile çok içiçe olmayın bence.. Tamam tanışmışsınız ama çok fazla aramak,görüşmek anlamsız bence..
    Erkek arkadaşınızın takılmalarına hiç bozulmayın bence. Hamarat olmadığınızı söylediği zaman;"eeee ben çalışan kızım,öyle anlamam ev işlerinden,sen şimdiden öğrenmeye bak,yardım edeceksin bana" derdim ben olsam..bayanssulusmile
    Düğün konusunda ise,eğer maddi durumları yeterli ise bence de düğününüz gönlünüzce olmalı,bu konuda tamamen haklısınız..:teselli:

4. 2 Şubat 2010
  5. Benimdilemmam

Beğenildi:
    1.019
    Ödül Puanları:
    163

Ben zaten tanıştığımız güne kadar istemedim tanışmayı biraz hatır gönül durumu oldu diye tanıştım, kendi memleketlerinden küçük bir hediye getirmiş bana gelirken , ona teşekkür maksatı ile tanıştım, bir kere de aradım ama keşke hiç tanışmasaymışım söz olana kadar:1no2: erkek arkadaşım zaten yıllarca kendi yaşamış yemek dahil her işten anlıyor, ama annesinin yanında hep bana takılıyor böyle normalde çok iş yaptırmaz bana kendi yapar genelde, ama annesi varken bir iş yapmamı istediği çok belli oluyor

O ailesinin durumunu çok yeterli görmüyor, o yüzden kendisi ve dolayısı ile evlenince de bir şekilde bana kalacak bu düğün diğer masraflar, ailesinin çok yardım edeceğini düşünmüyorum açıkcası, bilmiyorum daha şimdiden nefret ettim bu evlilik vb konulardanbenneyaptımki

Son düzenleme: 2 Şubat 2010
  6. 2 Şubat 2010
  7. Laale

Beğenildi:
    21.528
    Ödül Puanları:
    363
    Anlıyorum,anlıyorum..
    Zordur bu işler..:nazar:
    Ama bence hemen üzülmeyin..
    Zamanı gelsin güzelce araştırırsınız..
    Uygun fiyatlı gönlünüze göre bir düğün ayarlarsınız inşallah..
    Hem düğün yapmak kolay mı canım,biraz sıkacak kemerleri artık..boshayallersmile

8. 2 Şubat 2010
  9. Benimdilemmam

Beğenildi:
    1.019
    Ödül Puanları:
    163

Teşekkür ederim Laale size de , inşallah ben böyle aile gibi durum sözkonusu olursa mutsuz olursak diye çabuk vazgeçebilecek biriyim bu yüzden buraya açtım konuyu sizlerden yardım almak için

10. 2 Şubat 2010
  11. Laale

Beğenildi:
    21.528
    Ödül Puanları:
    363
    Baştan hazırlıklı olun derim,nişan,düğün işlerine başlayınca büyüklerin az ya da çok söz hakkı oluyor..bilmiyorumkismile
    He bunu minumuma indirmek ikinizin elinde..
    Mümkün olduğu kadar aranızda çözmeye çalışın sıkıntılarınızı ve daima ortak kararlarla hareket edin..opuyorumnanaktan

12. 2 Şubat 2010
  13. Benimdilemmam

Beğenildi:
    1.019
    Ödül Puanları:
    163

evet en zor dönemler başlıyor demekki
    teşekkür ederim Laale:1hug:

14. 2 Şubat 2010
  15. wenes

wenes 29.10.2010 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben olsam bir kere yaşayacağım birşey olacağını düşündüğüm için istediğim gibi olmasını talep ederdim. Ama zora düşüreceksem maddi acıdan istemem tabiki. sizde maddi durumlarının iyi olduğunu söylüyorsunuz bence yavaş yavaş taleplerinize alıştırsanız iyi olur. Sonuçta bir kere evleneceksiniz.
    Hamaratlığa gelince bende çalışıyorum ve evde hiçbir iş yapmıyorum. annemde yorulmamam için yaptırmıyor zaten. Bizimde aramızda şakayla karışık lafı geçiyor erkek arkadaşımla. Bende ona : Annemin nazlı kızıyım ben elim sıcak sudan soğuk suya deymez diyorum:)
    ınşallah gönlünüzce olur herşey.

16. 3 Şubat 2010
  17. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    su akar yolunu bulur

daha ortada somut bir şey yokken konu üstüne bu kadar kafa yorma

sevgilin söylemiş sana söyleyeceğini, annesini saf dışı etmek de ona kalıyor :lepi:

18. 3 Şubat 2010
  19. katikula

katikula Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12.565
    Ödül Puanları:
    288
    Öncelikle erkek arkadaşının hamarat değil vs lafına ben olsam çok güzel dalga geçer eğlenirdim.
    yerimseniben
    Bunu umursama bile... a.s
    Mesela benim erkek arkadaşım örgüyle alakalı birşey olduğunda bilmiyor musun dediğinde açıkça söyledim evet bilmiyorum merakım da yok. O kadar istiyorsan al annene ablana birer şiş örsünler ya da hazır alayım ne istiyorsan uğraşamam ben dedim kestirip attım. :roflol:
    Yemek yapmakla mı örgü örmekle mi kadın olunuyor sanki?
    Ayrıca sen çalışan bir kızsın...
    Bunlara vakit ayıramayabilirsin...
    yerimseniben
    Yemekli düğün kısmına gelince, şimdilik çok muhalefet olma, yavaş yavaş ve derinden gidip istediğini yaptır... a.s
    Şimdi yavaş yavaş söyle istediğini, sonra zamanla yaptırırsın nazla niyazla...
    :jeyyar: