nasıl hamile kalınıyor bunun kolay bir yolu varda benmi bilmiyorum yardım edin lütfen

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve akkoç8480 tarafından 20 Şubat 2008 başlatılmıştır.

20 Şubat 2008
    Konu Sahibi : akkoç8480
  1. akkoç8480

akkoç8480 Guest

tam 6 aydır yapmadığım kalmadı ama olmuyor dr a da gidemiyorum yeni evliyim diye çok üzülüyorum nasıl oluyorda biz bu kadar kolay çoğalabiliyoruz hekes nasıl hamile kalıyor arkadaşlar varmı bunu bi inceliği bi formülü yardım edin lütfen artık çok üzülüyorum ben

2. 20 Şubat 2008
  3. mehtapbaygus

mehtapbaygus Guest

daha altı ay olmuş canım biraz erken bu kadar üzülmene ve stres yapmana gerek yok.adetin düzenlimi yada kaç günde bi adet oluyosun bunları biliyomusun.yani yumurtlama zamanlarını bilmen için.genellikle adetinin başladığı günden itibaren 12.gün 13.gün 14.gün 15.gün 16 gün. ilişkiye girebilirsin.diğer günler ne yaparsan yap çok zor.birde ilişkiden sonra fazla kıpırdamamaya çalış.ama unutma stres yapma hiç bi zaman daha gençsin ve çok yeni evlisin

4. 20 Şubat 2008
  5. akkoç8480

akkoç8480 Guest

8 aylık evliyim ve adetlerim 4 veya 5 gün erken veya geç geliyor yani biraz düzensiz ama valla takvim hesabı havuz problerine döndü ilişkiden sonra kıpırdamıyorum ayklarımı havaya dikiyorum akrobasi yapıyorum resmen ama olmuyor napcamı şaırdım valla korkuyorum çocuğum olmuycak diye artık paniğim bu nedenle

6. 20 Şubat 2008
  7. mehtapbaygus

mehtapbaygus Guest

paniğe kapılman için hiç bi neden yok ayrıca bu senden kaynaklanıyo diye bişeyde yok belkide eşinden kaynaklanıyodur.ayrıca 2-3sene deneyipte hamile kalanlar var daha yolun çok başındasın.neden doktora gidip en azından ne zaman yumurtladığını öğrenebilirsin.

8. 20 Şubat 2008
  9. tosbaa8

tosbaa8 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    108
    bence de tatlım çok fazla strees yapmadan, adet olduktan 10 ggün sonra bir doktora gidip yumurta takibi yaptırmalısın.
    yumartan oluşmuş mu, büyüyo mu ve çatlıyor mu diye takip ediyorlar.
    ve senin en için en uygun günü tespit ediyor doktorun.
    yumurtlamada sorun yoksa eğer diğer aylarda aynı hesabı yaparak sen takip edersin..
    stress yapmamak çok önemliymiş, kafandan atmaya çalış.

10. 20 Şubat 2008
  11. esin89

esin89 Guest

canım kendini bu kadar kasma lütfen...öncelikle çok erken benimde bebişim evliliğimin 6.ayında oldu bende senin gibi yeni evliyim...sana önerim fazla stres yapma hatta unutmaya çalış ve olacağına inan,dediğin gibi ilişkiden sonra kalkma ve canım sana bir pozisyon önericem...spermlerin yumurtalıklara daha yakın olması gebelik yüzdesini arttırdığı bir gerçek bunun içinde erkeğin bayana ters olarak ilişkiye girmesi yani vajinanın arka kısımından birleşilmesi böylece penis rahme daha yakın olduğu için yumurtlamanın olma olasılığı daha yüksek bunuda ben biryerden okumuştum şuan bulamıyorum bulunca sana söylerim sende okursun canım...

12. 20 Şubat 2008
  13. akkoç8480

akkoç8480 Guest

ya arkadaşlar iyiyki varsınız ben şunu öğrebnmek istiyorum bu yumurtlama takibi için ne zaman hangi şartlarda dr a gitmeliyim birde devlet hastanelerinde bu takıp yapılıyormu yoksa özele mi gitmeliyim lütfen bu konuda çok kafam karışık hemşireyim ama terzi kendi söküğünü dikemiyor maalesefff

14. 20 Şubat 2008
  15. tosbaa8

tosbaa8 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    108

valla şekercim ben doktoruma bebek düşünüyorm diye gittiğimde adet tarihimden 1 hafta geçmişti.
    doktorda beni 10. günden itibaren iki günde bir kontrole çağırdı.
    yumurtlayabiliyo muyum diye takip etti.
    artık yumurtanın çatlayacağı gün işte bugün dediiii:)))
    ve tuttu..
    ilk seferde tutmayabilirde amaç senin yumurtanın çatlayıp çatlamadığı, biliyosun çatlamazsa hamilelik riske giriyo.
    ama onunda çaresi var, bildiğim kadarıyla çatlatma iğneleri yapılıyo.
    eşinede bir kaç test yaparlar, sorun varsa çıkar.
    boşuna zaman harcamamış olursunuz diye doktora gitmeni öneriyorum tatlım...

16. 20 Şubat 2008
  17. yasmer

yasmer Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    51
    Ödül Puanları:
    108
    valla güzelim bunun bana göre hiç bir yöntemi falan yok yüce allah vericekse veriyo başka yolu yok ben 1 yıl nerdeyse 9 ay olucak evliyim ilk altı ay korundum daha sonra korunmadım aynen senin dediğin gibi neler denedim hiç inanmadığım halde hurafe şeyler bile yaptım yeri geldi (bel çekme diyolar onu yaptırdım da) hiç bir işe yaramadılar ama yani artık anladımki zaten biliyordum ama etrafımdaki herkes o kadar kolay ve çabuk hamile kalıyoduki üzüntüden ne yaptığımı bi,lmiyordum şimdi bıraktım artık zaten tahminime göre bir rahatsızlığımda var göğsümden süt geliyor bununla ilgil burda arkadaşlar bana çok yardımcı oldu sanırım böyle bir rahatsızlıktan dolayı çocuğum olmuyor yani diyeceğim hiç kendini sıkıntıya sokma yolu yöntemi varmı diye allah her şeyi bilir görür duyar o isterse olur o istemezse olmaz canım

18. 20 Şubat 2008
  19. akkoç8480

akkoç8480 Guest

peki bunun için özel doktora mı gittin yoksa devlet hastanesine mi gittin ben istanbuldayım ve malum istanbulda hasta olmak zor buna çok takılıyorum ben bulunduğum yer hadımköy ve çok kötü sağlık ocağından başka bir kurum yok