Nasıl kilo alınır?

Konusu 'Kilo Almak İsteyenler !' forumundadır ve dertlikxixz tarafından 13 Eylül 2009 başlatılmıştır.

13 Eylül 2009
    Konu Sahibi : dertlikxixz
  1. dertlikxixz

dertlikxixz hoşgeldin :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Öncelikle zayıflığın nedenini anlamak gerekiyor. Eğer hormonal nedenlerden dolayı zayıflık meydan agelmişse, hormon tedavisi olmak yeterli oluyor. Parazit gibi asalaklardan dolayı ise ağızdan alınan ialçlarla tedavi yapılıyor. Parazit ya da kurt gibi asalak canlılar ortadan kaldırıldığında kendiliğinden kilo alınabiliyor. Ancak eğer beslenmeden kaynaklanıyorsa beslenme alışkanlıklarının düzenlenmesi gerekiyor. Bir de kilo alınırken bu ister istemez yağ olarak depolanıyor. Yani kilo alınırken yağlanmak kaçınılmaz. Ancak iyi bir beslenme düzeniyle en aza indirmek mümkün . Zayıf kişiler için sofra düzeni yemeğin ısısı, mönü çok önemlidir.

Kişinin günlük enerjisi saptandıktan sonra + 1000 kalorilik enerji eklenerek bir tedavi uygulanılır. Bu yüzden ilk önce beslenme alışkanlığı saptanır. Öğünler artırılır ve üç ara üç ana öğün olarak düzenlenir. Ara öğünlerin içeriği besin değeri yüksek yiyeceklerden oluşmalıdır.

Enerji daha çok karbonhidratların çoğaltılmasıyla sağlanmalıdır. Yağlarda yapılan artış bulantıya sebep olmaktadır.

Diyet proteini 1,5 gr\kg şeklinde ayarlanmalıdır. Proteini daha yüksek vermek mümkün olmakla beraber bazı amino asitlerin serotonini arttırmalarıyla iştahsızlık oluşur. Bu yüzden proteini daha fazla arttırmak olumsuz etki yapar.

Diyetin vitamin ve mineral içeriği zengin olmalıdır. Özellikle B grubu vitaminler yoğun verilmelidir. Bu gruptaki vitaminler iştah artışı sağlarlar.

Diyetin en önemli özelliklerinden biriside hacim yönünden az besin kalitesi yönünden zengin besinlerden oluşturulmasıdır.

Dr. Feryal Erverdi “ Bunun için sofranın düzeni, yemeklerin ısısı, seçilen menü yani yemekle ilgili herşey mükemmel olmalı” diyor. Akşam yatmadan birkaç saat önce ise mutlaka birşeyler atıştırmakta fayda var. Çünkü gece uykudayken metabolizma yavaşlıyor. Yani yatmadan önce tenilen yemekler kilo olarak geri dönüyor. Bir de yağlı yiyeceklerden çok proteinli yiyeceklere yönelmek gerekiyor. Tabi ki enerji açısından karbonhidratlı yiyeceklerin de menü de olması lazım. Özellikle mısır, pirin., yulaf, buğday, ve bu ürünlerden yapılmış yiyeceklere yönelmek gerekiyor.
    ALINTIDIR

2. 14 Eylül 2009
  3. berfinbilgen

berfinbilgen Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    paylaşim için sağol canım ama burdaki bir çok arkadaşlar genelde yeme ile ilgili sorun yaşıor bende dahil

4. 15 Eylül 2009
  5. dertlikxixz

dertlikxixz hoşgeldin :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Bişi diğil hepimiz kilo alma çabası içindeyiz nihayetinde Paylaşmak güzeldiryerimseniben

6. 6 Mart 2010
  7. ezo30

ezo30 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    6 ay remeron ilaç kullan bak nasıl iştahın açılıyo . her akşam 1tane.

8. 6 Mart 2010
  9. minik06

minik06 A Lot Like LOVE... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    balık yağı hapıda kilo aldırıyo diye biliyorum ben:eek:

10. 6 Mart 2010
  11. BsRNzM

BsRNzM SuDeNiZiM Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    size çok özeniyorum arkadaşlar yazmadan edemedim ömrüm kilo vermeye çalışmakla geçiyor
    herzamanda yiyip kilo alamayan biri olmak istedim
    bilmem size etkisi olurmu ama sıksık abur cubur kızartma ve hamurişi yerseniz belki fayda görürsünüz
    ya da bu benim gibi kilo problemi olanlarda bir haftada 2 3 kilo aldıran bir yöntem
    boshayallersmile

12. 25 Mart 2010
  13. DepReSiFpoLyaNNaa

DepReSiFpoLyaNNaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    ben cok yiyorum iştah almiş başını gidiyor ama acaba paylaşiyormuyum istemeden asalaklarla ben yiyorm onlara yarıyor yarasin ozaman :) sempatiksalakcinni

14. 14 Mayıs 2010
  15. gulken00

gulken00 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    bu ilaç antidepresan neye dayanarak bu ilaçı önerdin anlamadım şahsen bu tür ilçalar dr. kontrolü dışında kullanılmamalı sonuçta zayıfta olsak saglık daha önemli :umursamaz:allah korusun çok kötü sonuçlar doğabilir. Lütfen bşyler önerirken dikkat edelim demi amaboshayallersmile

16. 14 Mayıs 2010
  17. papatya8282

papatya8282 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    kızlar hiç sormayın ben kılo vermek
    için ugrasıyorum nişanlım almak için ugrasıyor bı ona araştıyorum bılgıler bı kendıme :)

18. 15 Mayıs 2010
  19. didi_

didi_ İki deli kedim... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Remeron sadece doktor kontrolünde verilen bir antidepresan ilaç. Ciddi derecede ruhsal çöküntü içinde isen yazıyor sana. Ne akla hizmet ki bunu kilo almak için içiyor ve kolayca önerebiliyorsunuz!? :umursamaz: