Nasıl korunuyorsunuz?

Konusu 'Aile Planlaması' forumundadır ve ayerba tarafından 25 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    25 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : ayerba
  1. ayerba

ayerba MİNİK PRENSİN ANNESİ :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bizim en büyük problemlerimizden biri bu oldu nerdeyse...

emzirdiğim için ya spiral taktıracam,yada eşim korunacak.bildiğim kadarıyla başka
    alternatifimiz yok.ben spiral taktıramam çok korkuyorum.beni son anda sezeryana aldılar.yani normal doğum sancısı çektim saatlerce(15 saat) ve alttan sayısını bile hatırlayamayacağım kadar acımasız ve sinirli doktorlar tarafından muayene edildim.o yüzden korkularım belki sizinkinden kat kat çok olabilir...

eşim przrvtf kullandığında ilişki hem çok uzun sürüyor,hem de eşim için de benim içinde tatmin edici olmuyor...

evlendiğimizde geri çekilme yöntemi kullanıyorduk.o zaman korkum yoktu hamile kalmaktan.ama şimdi çok tedbirli olmam lazım. o şekilde olmaz.

lafı fazla uzattım arkadaşlar,aranızda spiral taktıran varmı?çok mu acıyor?yada herkes przrvtf mi kullanıyor?

2. 25 Ağustos 2008
  3. CORUMUNCADISI

CORUMUNCADISI 3 yavrum kuzumlarim Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    ben oglumdan sonra da hap kullandim simdi de hap kullaniyorum benim doktorun verdigi hap burda emzirirken bile kullanabiliyorsun
    bende pek hap kullanmak istemiyorum artik ama spiral taktirmaya korkuyorum yani kayar filan yada korumaz diye bilmiyorum cunku artik hamile kalmak istemiyorum hic cocuk istemiyorum:1no2: yani allahim olmayan ve isteyen herkese versin insallaha.s
    yeterince agri sizi dogumlarimin ikisi de sezaryen oldu birincisi 24 saatden fazla
    ikincisi de normal icin denedik olmadi 18 saatden fazla cektim benim icin artik bitti yeter
    hap bakalim insallah bi sey olmaz
    annem 15 senedir kullaniyor hap hic hamile kalmadi insallah bende kalmam hihoyyytkaydirigubbakcemile2

4. 25 Ağustos 2008
  5. sezin05

sezin05 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bende kırkım dolunca belki sprial taktırıcam eskiden bir 6 ay kadar hap kullanmıstım pek düzenli kullanmasını beceremedim.yani hap bana göre değil.prev.de tercih etmiyorum bende sprialden biraz korkuyorum ama cok az acıyormus.Walla hem sprialle hem hapla hemde prev. ile hamile kalan tanıdıklarım var etrafımda :roflol: yüce rabbim ne isterse o olur üçünden birine güvenmek zorundayız...yok hap biter,yok prev.patlar (benim basıma gelmedi ama):eek: o yüzden benim tercihim sprialden yana

6. 25 Ağustos 2008
  7. hidennisko

hidennisko çiçekli böcekli :)) Pro Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    bende prezervatif taraftarı değilim..yabancı bir madde sonuçta..
    bir opersyon geçirmiştim rahimden önlem amaçlı 2 ay için spiral taktırmıştım bende tedirginlik yarattı, kullanamadım..
    yine aynı yöntemle korunmaya devam...geri çekilme :))

8. 25 Ağustos 2008
  9. bensibelim2

bensibelim2 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.521
    Ödül Puanları:
    123
    bende spiral taktirmayi dusunuyordum, gecen hafta bir arkadasimla konustum spiral acitiyormus ve cok kanama oluyormus.. arkadasim koluna igne gibi birsey taktirmis deri altina cok kullanisla hic rahatsiz etmiyor dedi.. doktoruma danisayim hele bakalim o ne diyecek :lepi:

10. 25 Ağustos 2008
  11. nesly

nesly Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben dün spiral taktırdım hic acı filan olmadı.hafif kanama olu o da normalmiş.Doktor en doğrusu spiral dedi bence düşünmeyin hapların en hafifleri bile anne sütüne geciyomus

12. 26 Ağustos 2008
  13. zinedila

zinedila Çok şükür bin şükür ❤❤❤❤ ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1.566
    Ödül Puanları:
    163
    bende onu düşünüyorum wallahi ama eşim korunacak başka yolu yok spiralden korkuyorum o geriçekmedende korkuyorum allah korusun hamile falan kalırım güvenemem yanii

14. 26 Ağustos 2008
  15. hanimiş

hanimiş Guest

bugünlerde bende hep bunu düşünüyorum evlendikten sonra 2 yıl geri çekilme yöntemini uyguladık ve bebek istediğimizde istediğimiz zamanda oldu. ozaman bebek olsada farketmiyodu önemsemiyoduk o kadar ama şimdi düşünüyorum bana en mantıklısı sprıal geliyor hap kullanmak istemiyorum prezr. eşim istemiyor geri çekilme ne kadar güvenli olabilirki...çevremde sprıal taktıralardan olumlu şeyler sölüyolar birde 6 ayda bir kontrolu var sanırım...takılırken verdiği ağrı doğum ağrıları kadar olamaz sadece onu kullanmaya başladıktan sonra ağır kaldırmamk gerekiyomuş çünkü o zaman yerinden oynayıp acı verdiğini duydum...kendimi en az 5 yıl:CüvCüv:bu şekilde görmek istemiyorum:roflol:

16. 27 Ağustos 2008
  17. ayerba

ayerba MİNİK PRENSİN ANNESİ :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aslında korkmasam en iyisi spiral ama...
    przrvtfe devam,napalım...

18. 27 Ağustos 2008
  19. hidennisko

hidennisko çiçekli böcekli :)) Pro Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    ayyy önümüzdeki 3-4 yıl hamile kalmak düşüncesi bile çooook korkunççççççççç

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.