Nasıl öğreneceğim ?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve gamzeliyarim tarafından 1 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1 Şubat 2010
    Konu Sahibi : gamzeliyarim
  1. gamzeliyarim

gamzeliyarim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba ben 21 yasindayim ve 1,5yildir evliyim. almanyada yasiyorum. kacarak evlendigimiz icin daha gecen yaz oldu dügünümüz ve esim henüz 6 aydir benimle almanyada. daha 6ay oldu ama okadar cok kavga ediyoruzki 6yil gibi geliyor bana. cok fazla hata yapiyorum tabiki istiyerek degil, ilk basta dogru geliyor bana ama esim hata oldugunu söyledikten sonra ve kavgadan sonra onu hakli buluyorum. ilk tartismamiz onun buraya geldigi hafta oldu zaten. evlilik yildönümüzdü ve aksam beraber tv izliyorduk. telefonum caldi numara yoktu. kim bu saatte dedi bilmem ac sor dedimsen ac dedi actim cevap yoktu sadece müzik. tekrar caldi esim acti telefonu alo dedi arkadan müzik sesi geliyordu. neyse kapatti. kim diye sordu ama hic bir fikrim yoktu. hemen arkasindan bir msj geldi: gamze benim arkadasim semih ne cabuk unuttun beni hic cevapta yazmiyorsun diye. sok oldum resmen benim semih diye bir tanidigim bile yoktu. tabi esim süphelendi kim bu diye sorup durdu yeminler ettim ama inanmadi taki babasi türkiyeden numarayi arastirip esimle konusana kadar. ankarali birinin üzerine kayitliymis ama yillar önce askeriyede yigenine vermis ve simdi kimde olabilecegini bilmiyormus. esimin cevresi cok genis ve benim ne askeriyeyle nede ankarayla bi alakam yok. babasi sizi cekemiyen biridir, bukadar tesadüf olmamaz felan diye konustu ve sonunda inandi. cünki bir haftadir telefon birkez olsun calmamisti ve esim actiktan sonra msj gelmisti üstelik evlilik yildönümümüzde. neyse o öyle kapandi. 3-4 hafta sonra seminar cikti basima. patron dedi stajerler 2bayan 2 erkek seminare gideceksiniz diye. tmm dedik. arkadasimin arabasiyla gidecektik. ben almanyada büyüdüm ve yanlis birsey görmedim durumda. ama ne kadar sacma iki bayan ve iki erkek uzun yola beraber bi arabada gidecek. esime söyledim esim cildirdi benim esim nasil iki erkekle ayni arabada uzun yolagider diye. cok büyük kavga ettik. tabi kavgadan sonra yerden göge kadar hakli oldugunu anladim. patrona sordum konustum trenle yalniz gittim. bununda ardindan 2-3 hafta gecti mutfaga nasa almaya gittik bi is arkadasimi gördüm (erkek) selam verdim. esimde selam verdi. gectik meger is arkadasim merak ettigi icin uzun uzun bakmis esime. esim bunu fark etmis. evde sordu bu niye bana öyle bakti diye bilmem merak etmistir dedim. sonra dedimki oda almancayi sonra sonra ögrendi simdi isi bile var felan dedim. yine cok öfkelendi sen elin adaminin hayat hikayesini niye bukadar iyi biliyorsun diye kizdi. biliyorum simdi neden bana yöle baktigini deyip oturma odasina yatti iki gün. cok üzülmüstüm esimin benim hakkimda öyle birsey düsündügüne. anlattim kayinvalideme ikiside konustu esimle. ( buarada kayinbabamla kayinvalidemle cok cok iyi anlasiyoruz ) yine hallettik. benim gittigim okula bircok yoldan gidiliyor, bi yolun önenden gecerken göstermistim bu yolda okula cikiyor diye. cevreyi bilmiyor daha diye herseyi gösterir elimden geldigi kadar yardimci olmaya celistim hep. 2gün sonra bana süpriz etmek istemis o yoldan okula gelmis ama bende duraga giden en kisa yoldan gittim tabi. duraga vardim aradi beni neredesin diye dedim durakta kapatti duraga geldi oda. bana kizdi bagirdi sokakta sen ne zaman ciktin ben tam cikis saatinde okulun yolundaydim diye anlatmaya calistim hangi yoldan geldigimi sen bana yalan söylüyorsun birsey bilmiyorum diye bahaneler uyduruyorsun diye bagirdi ve tokat atti sokakta bana. canimdan cok icim yandi öyle düsündügü icin. ve en son kavga gecen haftasonuydu. kardeslerim gelmisti bize. biz kiz kardesimle yatak odasinda internetten film izliyorduk. erkek kardesimle esime oturma odasinda ateri oynuyordu. hersey cok iyidi. kardesim dediki bana abla bi kiz gösterecem facebookta dedi dedim göster. acti resmi o anda esim girdi iceriye. kapattim hemen resmi. filmmi izliyorsunuz facebookla mi ugrasiyorsunuz der diye. kapatmaz olsaydim. sen benden birsey sakliyorsun kardesinin önende beni kandirmaya calisiyorsun dedi. resmi gösterdik sonra ama inanmadi önce. kardeslerim gittikten sonra konustuk felan ama resimden cok benim ondan birsey saklamaya kalkismam üzmüs onu. anliyorum cokta hakli. bunu anlatirken bile gözlerim doluyor ama ben yatak odasinda hatami anladigim ve pisman oldugum icin aglarken. esim oturma odasinda kollarina faca atmis. agliya agliya uyumusum ben sabah gördüm canimdan can gittik. kanli peceteler. yerde kan. bicak. cok kötüydü.
    simdi cok sucluyorum kendimi. yani zaten benim sucum cok kötü hissediyorum kendimi. ailesi bilmiyor ailesi beni tuttugu icin onlarlada konusmuyor. sen herseye kizarsan tabi saklar felan demis kayinvalidem. hem baksa bi resme ne olacakki felan demisler. o yüzden konusmuyor. simdi kendimi hem onlara karsi hemde esime karsi cok mahcup hissediyorum. onlar bana oglum sana emanet dediler. esim ise hic bilmedigi tanimadigi almanyaya bana güvenerek geldi.
    ben nasil esimin güvenini yeniden kazanabilirim?
    herseyin en iyisini yapmaya calisiyorum ama beceremiyorum. calistigim icin onun istedigi kadar cok ilgilenemiyorum onunla. bu yazdiklarim sorunlarla birlikte birde kagit kürek isleri sonra babamin sülalesinin bizi kabullenmemesinin gerginligi. türkiyede co büyük cevresi olup bura tek kalmasinin sikintisi ve böyle seylerde var. herseye birden yetisemiyorum.
    lütfen yardimci olun nasil gönlünü alabilirim esimin?
    Söz veriyorum birdaha olmicak diye. Biktim sözlerinden diyo hep ayni seyler diyo. Ama bilincli yapmiyorumki. Ne yapmam lazim bana tekrar inanmasi icin? beni cok seviyorum biliyorum bende onu öyle. ama böyle devam edemeyecegini ikimizde bilyioruz. güvenini geri kazanmam lazim. lütfen bir fikir verin. nasil iyi bir es olmasini ögrenecegim?

cevaplariniz icin simdiden tsk ederim.

gamze

Son düzenleme: 1 Şubat 2010
  2. 1 Şubat 2010
  3. kar

kar içim buz tutmuş.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    cok fazla guven problemı var bence..
    tartısmalarınız heop kıskanclık yuyzunden cıkmıs esınız le aranızda yas farkı cokmu?..
    esınız sıze bence cok fazla guvenmıyo..

4. 1 Şubat 2010
  5. mavrulam

mavrulam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    806
    Ödül Puanları:
    153
    Ben suçluyum diyorsun ama ben senin suçlu olduğnu düşünmüyorum...
    Anladığım kadarı ile eşin senin yanına gelmiş...
    Şu anda oraya alışmaya çalışıyor ve senin ondan daha çok şey biliyor olman ve çevreyi biliyor olman ona zor geliyor sanırsam...
    Ama bu sana tokat atmasını ve hiçbir sebepsiz yere seni bu kadar üzmesini gerektirmez...
    Otur konur eşinle konuşmaya çalış umarım aşarsınız sorunlarınızı...

6. 1 Şubat 2010
  7. gamzeliyarim

gamzeliyarim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yas farkimiz 3yil, cok fazla degil bence. bazen kendiside söylüyor benim cevremde hertürlü insan tanidigim icin, bazen insanlara güvenmekte zorluk cekiyorum diye. ama ben esiyim. benim icimde hic bir kötü düsünce yok. birseyi yaparken dogru buldugum icin yapiyorum ama kavgadan sonra ne kadar yanlis oldugunu anliyorum. neden daha önce düsünemedim diye ck üzülüyorum. ben böyle olmasini istemiyorum artik.

8. 1 Şubat 2010
  9. juno

juno Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    yavv arkadaşım suçlu filan değilsin sen
    eşinin psikolojik sorunları var bence
    ve bu sorunları senin üstüne yıkarak kompanse etmeye çalışıyor
    baksana yaa normal bi insan kendi kendini keser mi Allah aşkına
    paranoyaklık da var galiba
    acil bi psikiyatriste götürün

10. 1 Şubat 2010
  11. jervez

jervez Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kollarına faça atmak ne demek ya bence eşinin büyük sorunları var canım..
    Oturup doğru düzgün konuşmakta fayda var..

12. 1 Şubat 2010
  13. asil0508

asil0508 Guest

eşinin sana karsı cok ciddi güven problemi var ve bu sekilde devam ederse hiç bu güven saglanacak gibide durmuyor
    ayrıca kendisine faca atmasıda bana hayli tuhaf geldi cok sadist değil mi?

14. 1 Şubat 2010
  15. zeyon

zeyon Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    canım sen niye kendini bu kadar suçlu ve eşini bu kadar haklı görüyorsun.. bence sen bu şekilde davrandıkça eşin seni suçluluk psikolijisine sokarak daha da ezicektir. yani anlamıyorum sana tokat atmış bunu bile haklı görüceksin nerdeyse hem elini kolunu façalamak da nedir? Başka bir ülkeye alışması zor olabilir zaman alabilir sen onu zorla mı getirdin oraya gelemseydi sen onun yaşadığı yerde kalsaydın o zaman.. hiçbir neden sana bu şekilde davranmasını gerektirmez. ayrıca aranızda eğitim ve sosyal açıdan sanırım biraz fark var.. lütfen kendini suçlama canım bence sen hiç hata yapmamışsın

16. 1 Şubat 2010
  17. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    sizin zerre kadar suçunuz yok.
    bütün suç eşinizin güven eksikliğinde ve paranoyaların da
    sokakta size şiddet uygulayan o ve kendini suçluyan ,hatalı gören de,siz.
    suçluyla suçsuz,hatalıyla hatalı, resmen yer değiştirmiş ,sizin olayda.
    suçlu olup kendini tartacak ve hatalarını görecek kocanızken suçsuz olan siz kendinizde, her hatayı buluyorsunuz.
    en önemlisi ve en korkutucu olan ne, biliyor musunuz??.
    eşinizin kendine faça atması ve kesmesi.
    bu onun normal olmadığını ,hasta olduğunu ve psikolojisinin de, berbat olduğunu gösteriyor.
    unutmayın, bu sokakta size vurmuş ,bir adam
    .gözü karardığında sokakta mı ,evde mi nerede, bunu bile gözü görmeyen ve şiddet uygulayan..
    şiddete eğilimli.
    bir gün bu faça darbelerini yüzünüzde bulmanız an meselesi...
    kendinizi suçlamaktansa ,hatasız ve suçsuz olduğunuz halde ,hemde
    acele ,eşinize bir psikolog yada psikiyatrist yardımı aldırın.
    yoksa bunun sonunu hayırlı görmüyorum, ben açıkçası..

Son düzenleyen: Moderatör: 1 Şubat 2010
  18. 1 Şubat 2010
  19. nalansu09

nalansu09 çatlak patlak yusyuvarlak Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    sende hiç suç görmedim uzun süredir orda yaşıyosun elbette bi çevren iş arkadaşların olacak onlarla konuşacak selamlaşacaksın tabiki... bide kollarını kesmiş ne var bunda kollarını kesip olay çıkartacak hayret bişey sırf senin kendini kötü hissettmen için yapıyo bence .onnun sana güvenini kazanmaya çalışmaktansa onu senin hayatına alışmasına çalış bence ..hiç suçun felan yok herşeyin gayet normal ..