nasıl yatırım yapıyım bılemıyorum

Konusu 'Ekonomi-Finans-Borsa' forumundadır ve EU3 tarafından 22 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

22 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : EU3
  1. EU3

EU3 Guest

Merhaba ılk defa ıse baslayacagım ve maasımı nasıl bırıktırsem bılemıyorum yorumlarınızı beklıyorum
    ev kıra derdı yok cok sukur tek masrafım telefon adsl artı yol ve yemek paralarım ustume basıma ılk bır ıkı ay kalıtelı ama bırer tane en fazla 2 tane bısey alıcam. yoksa ucuz dıye dolabı doldurmıcam gıymıycem kıyafetlerı
    her neyse maasımı nasıl degerlendırıyım yatırım konusunda tavsıyelerınız neler 1000 lıra her ay dıyelım mesela

2. 22 Temmuz 2009
  3. Sumak

Sumak benim kürkçü dükkanım,kk :) Pro Üye

Beğenildi:
    296
    Ödül Puanları:
    203
    altın yükselcek dıyorlar ama bılemıyorum..

ben dolara yatırıyorum..

kışın altın alıp bu donemlerde bozdurmak cok mantıklı aslında..düğün zamanları altın yükselıyor..

bılemıyorum ben bır kısmını dolarda bır kısmını da ..banka faızlerı de biriktiriyorum :)

4. 22 Temmuz 2009
  5. EU3

EU3 Guest

olabılır borsa dısında dıger alternatıflerden onerı beklıyorum ben
    vadelı hesap hangı bankada mesela daha avantajlı
    repo ?
    aklıma gelmeyen baska seylerde olabılır

6. 23 Temmuz 2009
  7. rapunzel26

rapunzel26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım altın olarak değerlendır lazım oldukcada bozdurursun bıraz fazla oldukça da bazı bankaların altın hesapı var onu da duşune bılırsın canım

8. 23 Temmuz 2009
  9. Efla

Efla bize bağışla Allahım Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    bankalardan altın fonu satın alabilirsin
    ya da likit fonda değerlendirebilirsin.

10. 23 Temmuz 2009
  11. EU3

EU3 Guest

evet rıskı dagıtmak ıcın sepet yapılabılır. Ama borsaya kesınlıkle karsıyım asla asla borsaya gırmem. tesekkurler onerıler ıcın bende hangı bankanın faız oranları yuksek vadelı hesaplarda dıye bakınıyorum sımdı ama yınede yenı onerılere acıgım

bırde altını kısın alıp yazın bozdur dıyorsunuz ama paranın zaman degerı var, yanı bugunku 100 lıra gelecektekı 80 lıraya esıt gıbı (enflasyon oldugu ıcın) zaten ben uzun vadelı 5 -6 sene dokunmayacagım bırıkımıme o yuzden bozdurmayı dusunmuyorum

12. 23 Temmuz 2009
  13. ilayda cem

ilayda cem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    uzun vadeli yatırımlarda altın derim,eski tarihli cumhuriyat altını alın,ayda 3 tane gibi eder 100 ytl ye...
    uzun vadede altın iyidir...

14. 23 Temmuz 2009
  15. EU3

EU3 Guest

tesekkur ederım hıc altın almadım hayatımda tarıh neden onemlı pekı

16. 23 Temmuz 2009
  17. EU3

EU3 Guest

ılk maas muhtemelen hedıyelere gıder ve ıhtıyaclarıma ama galıba en ıyısı 3 tane cumhurıyet almak 1000 lırayla

18. 23 Temmuz 2009
  19. ilayda cem

ilayda cem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    şimdi siz uzun müddetli alacağınız için,tekrar bozdurmayacaksınız..zaten yenide alsanız ,kalacağı için tarihi bu senenin olmayacak...çok az kuyumcu yeniyle eskisi arasında fiyat farkı gözetmez...
    yeni ve eski cumhuriyet altını arasında her altında 5,10 milyon farkeder...e ne diye yenisine 10 milyon fazla veripte eski fiyatından bozdurasınız ki...en kısa zamanda yeni cumhuriyet altınını birde geçen yılların kini sorun,aradaki farkı anlayacaksınız...