Nasıl zengin olursunuz?

Konusu 'Ekonomi-Finans-Borsa' forumundadır ve EU1 tarafından 10 Nisan 2007 başlatılmıştır.

10 Nisan 2007
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

Para dolu bir cüzdana ya da yüklü bir banka hesabına sahip olmaya ne dersiniz? Bu haberde boş bir cüzdanı doldurmak için gerekli olan yöntemleri bulacaksınız. 'Nasıl zengin olurum?' diye düşünmeyin, harekete geçin! İşte size yedi yöntem;

Haberin Detayı

1.Yöntem (Cüzdanını doldurmaya başla)

Para kazanmanın birçok yolu var. Bu yolların hepsi birer altın kaynağıdır ve işçiler bu kaynaktan akan altınlardan bir kısmını cüzdanlarına doğru yönlendirmektedir. Böylelikle az ya da çok, hepinizin cüzdanına doğru akan bir sikke kaynağı olur. Değil mi?

Eğer zengin olmak istiyorsanız, sahip olduğunuz iş imkanlarını kaynak olarak görüp, onlardan faydalanarak başlayabilirsiniz. Bu sizce de akıllıca olmaz mı? Cüzdanınıza koyduğunuz her on sikkeden dokuzunu kullanmak için geri alın. Kısa süre içinde dolacak olan cüzdanınızın artan ağırlığını hissetmek, sizi memnun edecektir.

2.Yöntem (Harcamalarınızı kontrol altına alın)

Keyif için yaptığınız harcamalar ile zorunlu harcamalarınızı birbirinden ayırt etmelisiniz. Dikkatlice, alışkanlıklarınızı düşünün. Burada en çok karşılaşılacak alışkanlık, kabul edilmiş olan belirli harcamalardır.

Akıllıca davranırsak, bu harcamaları en aza indirebilir veya sıfırlayabilirsiniz. Parolanız, harcanan her sikke için değerinin yüz mislini istemek olsun. Gerekli olan bütçeyi hesaplarken, cüzdanınızı şişirmekte olan onda bire sakın dokunmayın. Bırakın, o sizin gerçekleşmekte olan en önemli arzunuz olsun. Bütçeniz üzerinde çalışmaya devam edin, size yardım etmesi için sürekli olarak ayarlamalar yapın. Şişman cüzdanınızı korumak için, onu asistanınız yapın.

Tıpkı karanlık bir mağaraya sızan parlak ışık gibi, cüzdanından sızanları göstererek, onları durdurmanı ve daha kesin ve gerekli nedenler için harcamalarını kontrol etmeni sağlayacaktır.

3.Yöntem (Sahip olduğun altını çoğalt)

Size söylediğim gibi, bir adamın serveti cüzdanında taşıdığı sikkelerde değil, cüzdanının sürekli olarak dolu olmasını sağlayan gelirinde ve sürekli olarak cüzdanına akan altın kaynağındadır. Herkesin arzu ettiği de budur. Hepinizin arzu ettiği şey bu; çalışsanız da, gezseniz de sürekli olarak akan bir gelir.

Vasat bir gelir ile başlayıp, sahip olduğum birikimler ile benim için çalışıp daha fazla kazandıran altın köleler yarattım. Bu altın köleler, onların ürünleri ve onların da ürünleri ile, kazançların inanılmaz boyutlara gelene kadar hep birlikte çalıştılar.

Çalıştırdığın her sikke, tıpkı çayırdaki aynı türden sürünün kendi kendini çoğalttığı gibi çoğalarak, cüzdanına doğru akan servet kaynağı ile sonsuz gelir kaynağın olacaktır.

4.Yöntem (Servetinin zarar görmesine izin verme)

Yatırım yapmanın en önemli kuralı, sermayenin korunmasıdır. Herhangi bir alanda yatırım yapmadan, karşılaşacağın tehlikeleri önceden araştırıp, bilmelisin. Aklınıza çok fazla güvenerek, servetinizi olası yatırımların tuzaklarına emanet etmeyin. Paranızın kar etmesini istiyorsanız bu konuda tecrübe sahibi olanlara danışın. Bu türden bir tavsiye beklenmeden verilir ve yatırım yapmak istediğiniz miktarın toplamına eşit değerde altına kolaylıkla sahip olmanızı sağlar. Eğer sahip olduğun serveti kaybetmeni önlüyorsa, bunun gibi şeyler onun esas değeridir.

O zaman boş bir cüzdanı doldurmaya dair 4.yöntem budur ve en önemli etkisi, dolu bir cüzdanın boşalmasını önlüyor olmasıdır. Akıllı adamlara danış. Tavsiyelerini dikkate al. Sahip oldukları tecrübeler ile servetini zararlı yatırımlardan korumalarına izin ver.

5.Yöntem (Sahip olduğun emlak kar getiren bir yatırım olsun)

Bir adamın kalbinin mutluluk ile dolması için kendi bahçesindeki ağaçtan incir ve kendi bağlarından üzüm yiyebilmesi, sahip olduğu ev ile gurur duyması gerekir. Böylece, sizlere tavsiyem, başınızı sokabilecek bir ev sahibi olmanızdır.

Ev sahibi olmanız ile azalan harcamalar sayesinde sahip olduğunuz geliri kendi zevkleriniz için harcayıp, arzularınız gerçekleştirmenin mutluluğunu tadacaksınız.

6. Yöntem (Geleceğe yönelik kazanç sağlayın)

Servet sahibi olmanın kurallarını anlayış biçiminden dolayı fazlası ile kazanan kişi, ileriye yönelik de düşünmelidir. Zamanı geldiğinde hazırlıklı olabilmesi için, yıllar boyunca faydalanabileceği belirli yatırımlar planlaması veya temin etmesi gerekmektedir.

Herkes aylık olarak cüzi bir miktarda para ödeyerek kendisini sigorta ettirecek. Sigorta olan kişi öldüğü zaman, biriken yüklü miktardaki para ailesine verilecektir. Bunu gerekli olarak görüyor ve tavsiye ediyorum.
    Geleceği değil de, şu anı yaşadığımızdan, amaçlarımıza ulaşabilmek için gereken herşeyi yapmalı ve her fırsatı değerlendirmeliyiz.Yaşlılık dönemin ve aileni korumak için gerekli olan ihtiyaçlarını önceden temin etmelisin.

7.Yöntem (Para kazanma yeteneğini geliştir)

Başarılı olmaya, onu arzu ederek başlamalıyız. Arzularınız kesin ve sağlam olmalı. Sıradan arzular, zayıf isteklerdir. Bir adamın zengin olmayı istemesi için küçük arzular yeterlidir. Bir adamın beş parça altın arzulaması, somuttur ve bunu gerçekleştirmek için ısrarcı olacaktır. Servetin artmasını sağlayan işlem şudur: önceleri az miktarda olan servet, yöntemini öğrenip, daha yetenekli olduğunuz zaman fazlalaşır.

Ne kadar çok bilgi sahibi olursak, o kadar çok kazanırız. Boş bir cüzdana dair 7. ve son çare, kendi gücünü geliştirmek, çalışıp daha bilgili olmak, daha hünerli olmak, kendini saygı duyduğunu kanıtlar şekilde davranmaktır. Böylece kendine güvenerek, senin için çok önemli olan arzularına başarılı bir şekilde ulaşabilirsin.

KİGEM.COM ARAŞTIRMA EKİBİ
    Kaynak: Babil”in en zengin adamı
    George S.Clason (Arıon Yayınevi)

zennubee bunu beğendi.
  2. 20 Ağustos 2009
  3. yasemin81

yasemin81 mert ve ardam canlarım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    bu yazılanlar bu zamanda yapmak çok zor insanlar ayın sonunu nasıl getirsek diye düşünürken para bırıktırmek olanaksız bence

4. 22 Ağustos 2009
  5. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.465
    Ödül Puanları:
    463

bahsi geçen kitap bu bu kitabı okumuş, beyenmiştim, eski bi kitap olmasına rağmen hala geçerliliğini koruyor tavsiyeler

6. 2 Ekim 2009
  7. Nursati

Nursati 12 yıl bekledim seni Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    ıstikrarsız bir ekonomide bu çok zor ya

8. 9 Mayıs 2015
  9. ozianna

ozianna Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    127
    Ödül Puanları:
    93
    Bunlarin hepsi bos laf. Nasil mi zengin olnur? oncelikle kredi karti minimumu odeyen ve borclu insan zengin olamaz, faiz odemeye elveda demek zenginlige giden ilk adim. Her ay maasindan kenara arttirarak da zengin olunmaz. Iste benim kanimda zenginlik icin su 4 asamadan gecmek gerekmektedir:

Adim 1: Borctan ve faizden kurtulmak. Zenginlige giden ilk adim butun borclardan kurtulmaktir. Ben kirayi da borc olarak sayiyorum. Kira odeyen birisi kendini degil baskasini zengin etmektedir. Herkes en azindan yasadigi evi satin alarak ise baslamali, faiz ve borca elveda demeli ve kazancini sadece kendine ayirmalidir.

Adim 2: Kazanci arttirmak. Her ay kenara para ata ata asla zengin olunmayacagini belirtmistim. Kazanc o kadar arttirilmali ki. Kimilerine sacma gelebilir ama giderler gelirin sadece %20 si olacak sekilde kazanilmalidir. Bu zor mu? evet bicok kisi icin zor ama biz zaten zenginlikten bahsediyoruz, zengin olmak da bu yuzden zor.

Adim 3: Zenginligin temelini olusturacak ana paranin biriktirilmesi. Evet iste zengin olmanin olmazsa olmazi. Ana para yoksa unutun, zenginlik ruyadir. Bu ana para dogru yatirimlarla arttirilabilir. Olmayan para arttirilamaz. Bu tipki hammaddeye benzemektedir. Hammadde olmadan zenginlik kalesi asla insaa edilemeyecektir. Ana para borc cekilerek de saglanmamalidir cunku unutmayin o borca vereceginiz faizi de sayiyosunuz. Biz burada havuzu doldurmaya calisiyoruz, sizinti ya da dibinde delik olan bir havuz asla dolmayacaktir.

Adim 4: Ana parayi dogru yatirimlara yonlendirerek serveti buyultme. Burada ise 1 koyup 1 bucuk alma ya da 2 alm sonra 2 koyp 4 alma gibi taktikler ve dogru yatirimlar uygulanarak serveti buyutmek mumkun. Arsa alip bina dikmek, ya da ucuzken ev alip pahaliya satmak gibi taktiklerle milyoner olan insan sayisi azimsanacak kadar az degil.

Bu dort asamayi gecebilen zenginlige ulasacaktir :-)

10. 9 Mayıs 2015
  11. ozianna

ozianna Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    127
    Ödül Puanları:
    93
    Zenginlik zaten harcayabileceginin cok ustunde para kazanma kapasitesi olan insanlar icindir. Her ay sadece o ayi karsilayabilecek kadar kazananlar icin zenginlik mumkun degil. Hatta onu da gectim ayin sonunu getiremeyip borclananlar icin servet arttirma yerine bi eksiye gidis soz konusu. Bu tipki kilo alip vermeye benzeyen bisey. Yediklerin yaktigindan fazlaysa kilo alirsin, yaktigindan az yersen kilo verirsin. Zengin olmak da buna benzer bi durum, o kadar cok kazanacaksin ki harcadiklarin ve butun ihtiyaclarindan sonra kenara hala arttiracak para kalacak.