Natural Colors Organik Boya

Konusu 'Saç Rengi ve Saç Boyama' forumundadır ve NesNeBilimCi tarafından 23 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

23 Mayıs 2007
    Konu Sahibi : NesNeBilimCi
  1. NesNeBilimCi

NesNeBilimCi Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hiç bu boyayı kullanan oldu mu çok merak ediyorum nasıl mennun kaldınız mı?çok duydum ama hiç deneyen birine rastlamadım
    malum sac boyalarının zararları acaba bu da sozde organık mı yoksa gercekten cok zarar vermıyomu

2. 14 Haziran 2007
  3. NesNeBilimCi

NesNeBilimCi Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hıcmı kımse kullanmadı bunu merak ettım bırı allah rızası ıcın yazsın

4. 19 Haziran 2007
  5. mn54

mn54 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende merak ediyorum ....
    deneyenler bişeyler yazsın yaww...lütfen ...

6. 22 Ağustos 2007
  7. durudost

durudost Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben mart ayında irish red istedim saçlarımı kuaföre gittim saçlarımı rezil etti.bunun sonucunda ben ertesi hafta kendim boyadım.önce schwarzkopf kullandım,hemen aktı.sonra loreal kullandım biraz daha iyi dayandı.hep kızıl tonlarını kullandım.en son hamile bir arkadaşım "natural colors" kullandğını söyledi.hiç akmamış hatta tam istediği ton olmadığı için kapatmak istemiş (normal boya ile)ton farkı oluşmuş.ben de bitkisel olduğu için denedim 2 renk kariştırdım ve çok memnun kaldım.akar gibi çok az renk akıyor banyoda. ama saçta belli olmuyor.rengin açılmıyor yani..özellikle kızılda bitkiselden şaşmayın ,kanserojen etkisi daha fazla imiş.sonuç olarak mis gibi kokan bir boya.yerimseniben

8. 22 Ağustos 2007
  9. mesure

mesure Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Bir kuaför söylemişti ki kendide organik boya kullanırdı ''hiçbir boya yüzde yüz doğal olamaz'' yani içinde mutlaka kimyasal bulunur.

10. 22 Ağustos 2007
  11. durudost

durudost Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tabbi sonuçta boya ama zararlının belki az zararlısı

12. 8 Ekim 2007
  13. Gxuxnexsx

Gxuxnexsx Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben bu boyayı en kısa zamanda kullanmayı düşünüyorum..ama renk seçiminde karar veremedim...
    kendi doğal saçım koyu kestane (3.0) çok fazla açmak istemiyorum..ve hiçbirşekilde doreli veya küllü de olmasın istiyorum..nötr ton deniycem..

ama 5.0 mı yapsam 6.0 mı yapsam kararsızım...hafif açılsın istiyorum ama öyle güneşe çıkınca da keskin bir şekilde cart şekilde simli simli sarı parlamasından korkuyorum..çok belirgin yansıma bir saç boyasında en nefret ettiğim şey...özellikle lorealin recital prefference ı öyle...kafanızda ampul yanıyor sanki...

14. 14 Mayıs 2008
  15. nivend

nivend Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben bu markanın mahogani, arkadaşım da kızıl bakır rengini kullandı. Gerçekten hem çok doğal görünüyor, hem de saçı besliyor. (Konu açılalı baya olmuş ama ilgilenen olursa diye ben de fikrimi paylaşmak istedim.)

16. 15 Mayıs 2008
  17. gxoxzdey_85

gxoxzdey_85 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu tarz boyalar doğal saça oluyor di mi bir de çabuk akıyormuş benim bildiğim de amonyak olmadığı içnide ve daha organik ama tabi ki kimyasal sonuçta ,dier boyalardan barizbir sağlık avantajı varsa aksa da kullanmak gerek kanaatindeyim:)

18. 15 Mayıs 2008
  19. gxoxzdey_85

gxoxzdey_85 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Boya servisinde Başarılı sonucun elde edilmesi için saç renginiz koyu ise daha açık bir ton seçilmelidir.Örneğin saç renginiz 3 tonunda koyu kestane ise ve saç renginizi 5 tonunda açık kestaneye dönüştürmek istiyorsanız, 6 tonundaki boyayı kullanın.

Eğer Renginiz çok açık ise koyulaştırmak istediğinizde istediğiniz tondan bir ton koyu renk seçin.Bu servis ile hem kalıcı hem de canlı parlak renkler elde edersiniz.

Saçınızda kızıllaşma istemiyorsanız C serisi olan küllü renklerden kullanmalısınız.

Saçınız sağlıklı olduğu zaman saçınıza uyguladığınız boya rengi daima daha canlı ve net olacaktır.Saçlarda yıpranma oldukça hem boya daha çabuk akacak hem de istediğiniz renklerde tam rengi elde etmeniz zorlaşacaktır.Bunun için haftada bir bakım yapılması saçınız ve renkler için çok daha iyi sonuçlar verecektir.

Bir boyanın saçtaki kalıcılık ömrü 15 ila 20 gündür.Kullanmış olduğunuz çeşme suları,güneş ışınları,sık yaptırılan fönler ve yoğun kullanılan şekillendiriciler renklerin solmasını hızlandırır.Bundan dolayı boyanın 20 günde bir yapılması tavsiye edilir