Nazar Boncuğunun Sizi Ve Ailenizi Koruyacağina Inanirmisiniz

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve Nexsxe tarafından 10 Eylül 2007 başlatılmıştır.

10 Eylül 2007
    Konu Sahibi : Nexsxe
  1. Nexsxe

Nexsxe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ARKADAŞLAR BENCE BU BAATIL Bİ İNANÇ .BÖYLE ŞEYLERDEN MEDET UMMAKTA SAÇMALIK.SONUÇTA NAZAR BONCUĞU BİR DUA DEĞİL AYET DEĞİL NASIL KORUSUN BELKİ DİKKATİ GAĞITABİLİR AMA KORUYACAĞINA BEN İNANMIYORUM.AMA BEBEĞİMEDE TAKIYORUM MİLLETİN BASKISI YÜZÜNDEN.:nazar:

2. 10 Eylül 2007
  3. serap xoxzbodur

serap xoxzbodur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    İnanmıyorum canım.Banada kızıma takmıyorum diye kızanlar var. Bende böyle batıl inançların yararı olmayacağını onun yerine sıksık ayetel kürsi okuduğumu söylüyorum.Yani bir taş parçasının koruyacağına inanmıyorum.Sevgilerle:kahve:

4. 10 Eylül 2007
  5. EU1

EU1 Guest

nazar boncuğu takıldığı zaman dikkatini üstüne çekermiş ve dolayısıyla size dikilen gözleri uzak tutarmış teyzeminyalancısıyım ama bana saçma gelmemişti gayet mantıklı :)))

6. 10 Eylül 2007
  7. kar tanesi

kar tanesi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Nazar boncugu ilk bakista dikkati ceksin diye takilir ve nazar degmiycek diye garanti olmaz, ayet-el kursiyi her zaman okumak lazim..

8. 10 Eylül 2007
  9. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.682
    Ödül Puanları:
    163
    tamamen batıl inanç koruduğuna inanmıyorum, ben sakındıklarımı Allahıma emanet ediyorum, nazar boncuğundan medet ummuyorum.

10. 11 Eylül 2007
  11. drama-drama

drama-drama Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    inanmıyorum batıl bence de...kullanmıyorum ama nazr boncuğu sadece görünüş itibariyle güzel bişey.

12. 11 Eylül 2007
  13. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Benim inanırım.. Boynumdaki kolyemde ya da kolumdaki bileklikte mutlaka nazar boncuğu gibi birseyler olur... Evimde de asılı...

14. 11 Eylül 2007
  15. ilona

ilona psikolocik deli Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    348
    valla bilemiyorum koruyomu korumuyomu ama şu varki üstümde taşıyamıyorum =))
    ya kırılır ya patlar ya çatlar ya düşer kaybolur yani muhakkak bişey olurtatlicadiarzu

16. 11 Eylül 2007
  17. BenTulis

BenTulis KURŞUN KALEM Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    http://tr.wikipedia.org dan alıntıdır;

Nazar boncuğu inancı İslamiyet öncesi Türk geleneklerinden kalmadır.

Genelde nazar boncukları göz şeklinde olur. Göze aynı zamanda boncuk da denmektedir. Bu bağlamda bakıldığında kişinin dünyaya açılan penceresi gözdür ve göz her türlü, iyi ve kötü, düşüncelerin ilk çıkış noktası olarak kabul edilir. Bu yüzden bakışlardan, kötü gözlerden korunmak amacıyla emici özelliği olduğuna inanılan mavi renkli taşlar eskiden beri kullanıla gelmiştir. Ve son halni günümüzdeki çeşit çeşit nazar boncukları olarak almıştır. Şu an, gerek inanç gerek gelenek, gerekse de süs eşyası olarak pek çok kişi nazar boncuğunu günlük yaşantısında çok sık kullandığı yerlerde bulundurmaktadır.

http://www.evileyebead.com adlı siteden alıntıdır:

MURAT KAYAN / Nazar Boncuğu Tüccarı

" Bir insana baktığınızda eğer boynunda nazar boncuğu bir kolye varsa kolyedeki boncuğa ilk bakışınız yoğunlaşıyor ki, o bakıştaki enerji direkt olarak boncuğa yöneliyor. Halk arasında renkli gözlerin daha çok, renkli gözlere sahip olan kişilerin nazara karşı etkili olduğu biliniyor. Hatta bir keresinde mavi gözleri olan bir bayan müşteri gelmişti, bir boncuk istedi ve ben daha boncuğa yönelmeden boncuk orada kırıldı, hatta elimi kesti hiç unutmuyorum. Daha sonra müşterim espri yaptı. "isterseniz ben buradan ayrılayım, size ve boncuklara daha fazla zarar vermeden diyerek "

Prof.Dr. NUSRET KAYA / Psikiyatrist

" Gözü biz eskiye doğru araştırdığımızda, bundan beş bin yıl önceki Mısır inançlarına gidiyoruz Osiris'in simgesi,GÖZ !..Alt beyin sistemi gözlerle iletişim kurar.. Yani alt beyinden gelen bir nevrotik enerjinin, güçlü bir nevrotik enerjinin karşı tarafın alt beynini etkilemesidir. ..Ve aşırı nevrotik enerji sirayet edici bir enerji olduğu için, irite edici - rahatsızlık verici bir enerji olduğu için hastalık yapabilir. Nazar Boncuklarında da örneğin mavi renk kullanmışlar. Gözden yayılan nazara,mavi renkli gözü simgeleyen nazar boncuğu kullanarak karşı durma..İkisinde de göz var ! "

18. 11 Eylül 2007
  19. scorpi

scorpi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende inanirim gercektende NAZAR diye birsey vardir bosunami nazar duasi var ? once tabiki duada okumak gerek nazara karsi bide takmakta asmakta lazim cunku insan ilk baktiginda dikkati o nazarlik ceker ve nazar o nazarliga vurur,bende bebegime hep takarim.. nazar etme nolur cigne seninde olur :nazar:yerimseniben