Nazlı bebeğim nerelerdesin?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve aral tarafından 16 Eylül 2009 başlatılmıştır.

16 Eylül 2009
    Konu Sahibi : aral
  1. aral

aral Rabbim kuzum sana emanet Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    uzun süredir kk yı takip ediyorum sizlerle üzülüp sizlerle seviniyorum.size kendi hikayemi anlatmak ve sizlerle fikir alışverişinde bulunmak istiyorum.biz eşimle 2002 yılında evlendik ilk yıllar evliliğimizin ve aşkımızın tadını çıkarmaktaydık.evliliğimizin 3. yılında yavaş yavaş bebek istemeye başladık istediğimiz anda bebeğimiz olcaktı nede olsa ama aylar birbirini takip etmekte umduğumuz bebişimiz gelmemekteydi korktuğum başıma gelmişti galiba korktuğum diyorum çünkü ben kendimi bildim bileli evlenince çocuğm olmuyacakmiş gibi gelir ve bu düşünce beni çok korkuturdu hatta hiç untmam arkadaşlarla lisedeyken alyansa ip geçirip onu bileğimize sürtüp elimizdeki ipliğe bağlı alyansı havaya kaldırıp hareket etmesini beklerdik yüzük dairesel hareket ederse kızın olcak düz hareket ederse oğlun olcak demekti bu yüzük olayını arkadaşlarla yaptığızda tek bende yüzük hiç hareket etmemişti yani benim çocuğum olmayacaktı bu beni çok üzmüştü her ne kadar saçma bir şey olsada çocukluk işte yani anlıyacağınız korkularım evliliğimin 3. yılında gün yüzüne çıkmaya başlamıştı tabiki aylık umutlu regl bekleyişlerim daha doğrusu regli olmama yani gebe kalma beklentilerim hep boşa çıkıyor ve her ay aynı stresi aynı üzüntüyü yaşıyordum harekete geçme vakti gelmişti artık bir kadın doğum doktoruna gitmeliydim öncelikle üniversite hastanesine gitmeye karar verdik adetin 3. günü kan tahlilleri spermiyogram vs tetkiklerimiz yapıldı görünüşte herşey normaldi doktorumuz stres yok çalışmalara devam dedi tabi biz umutla evimizin yolunu tutup her ay yine aynı hüsranı yaşayıp neden herşey normalse bizim bebeğimiz olmuyor bunalımına girmeye başlayıp tekrar doktorun yolunu tutduk bu sefer hsg çekilmesine karar verilip hsg günü aldık hsg günü üniversitenin bekleme salonunda beklerken ordaki bayanlarla konuşmalarımdan hsg nin çok acı veren bir işlem olduğunu duyduğum için sıranın bana gelmesini beklemeden dışardaki eşime koşup ağladım çok kortum ben bu kadar acı çekmektense bebeğimi biraz daha beklerim demiştim bilmiyordumki daha ne acılar ne işlemler görecektim o bebişe kavuşmak için ne acilar çekmeye katlanmazdımki şunu belirtmek isterimki yaşadığım tüm işlemlerimde eşim biran olsun beni hiç bir anlamda yalnız bırakmadı her zaman sevgisini ilgisini şefkatini esirgemedi benden neyse bunlara sonra değinicem biz üniversite hastanesinden eşimin kollarına koştuğum zamana dönelim eşim korktuysan kalsın özel de yaptırırz olmazssa dedi ve hemen akabinde gitmiş olduğumuz özel doktor tetkiklerimizi inceleyip hsg korkulacak birşey değil gelin bakın hsg çektiğimiz yeri görün deyip beni punduna getirip hsg mi çekti kanallrımın açık olduğu görüldü tabi doktora o zamanın parasıyla 350 milyon bayilmiştik doktorlara para yedirme sezonunu açmış olduk hikayem çooook uzun sizi fazla sıkmak istemediğimen özetle biz hiç aşılama yapmadan baktık bebeğimiz olmuyor e birazda aceleciyiz vakit kaybetmiyelim diye direk tüp bebek işlemine başladık biz acemi acemi muayenelere gidip geliyor bebeğimiz şu ay dogacak ismi şu olacak diye düşünürken herşey çok güzel ve 3 embiryo transfer edilmesine rağmen negatif sonucu almıştık ve tabiki daha çok benim açımdan dünyanın sonu gelmişti herşey anlamsızdı ama canım aşkım kendi üzüntüsünü unutup var gücüyle beni teselli etmeye mutlu etmeye çalışıyordu ben öğretmen olduğum için bu işlemleri yazları yapmaya başlamıştım bu bebek özlemi öyle bir duygu ki her neğatif daha çok kamçılar insanı bir daha ne zaman yapacam diye düşünüp onun hayaliyle yaşarsın Allahım hayallerimzi hedefine ulaştırır aşkımızın meyvesi bebeğimizi en kısa zamanda emanetimizi bize verir inşallah hikayeme dönüyorum ilk negetiften sonra tetkiklerimizi yeniledik ve bende haşimato tiroid olduğu ve pcos varlıgı ortaya çıktı eutrox ve gulukofen 850mg kullanmaya başladım eşimin spermlerini %6 sının morfolojisi düzgün hareket ve hızı iyiydi bunlara rağmen gittiğimiz tüm doktorlar bize sebebi bilinmeyen infertilite teşhisi koydular sizin doğal yoldan bile çocuğunuz olabilir dediler ama olmadı tabiki daha sonra 2 aşılama 3 tüp bebek ve bir ofis histeroskobi oldum son tüp bebek tedavimde gebekik oluştu ama dış gebelik dedi doktorum allahtan bhcg değerim çok yükselmeden kendiliğinden düştü çok şükür tüplerime zarar vermeden bitti yani ben umudumu kaybetmedim her düştüğümde daha sağlam kakltım ayağa pes etmedim etmiyecem beni öldürmeyen dert daha da güçlendirir biliyorum eninde sonunda vakti saati gelince hepimiz mucizelerimize kavuşacağız hep hayal ediyorum eşime ve bana benziyen bu mucize ne kadar güzel olur diye bu yolda tedavilerine yeni başlamış arkadaşlara bol şans diliyorum BEBEĞİM GEL ARTIK......:gitme:

2. 16 Eylül 2009
  3. zeyra

zeyra rabbimin mucizesi gizemim Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    canım rabbim en yakın zamnda bebişini sana bağışlar inşallah bitanem sakın pes etme herşeyin bir zamnı ve vakti var elbet rabbim seninde mucizeni en yakında sana yaşatır benimde sebebsiz infertileydi canım bak şimdi hamişim 5 yıl bekledim canım demekki zamanı varmış rabbim inşallah snada yaşatır amin

4. 16 Eylül 2009
  5. azra2

azra2 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    aral canım çok güzel yazmışsın sorununu inşallah aşkınızın meyvesini en kısa zamanda alırsınız hayatım Allah dualarımızı kabul etsin inşallah:Saruboceq:

6. 17 Eylül 2009
  7. daglarr

daglarr Rabbi hebli minessalihin Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canım Rabbim bu mübarek günlerin yüzüsuyu hürmetine inşallah hayırlısıyla en hayırlı zamanda bizlere sağlıklı ve hayırlı evlatlar nasip eder inşallah...

8. 17 Eylül 2009
  9. aral

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    zeyracım rabbim bebeğini sağ salim kucağına almayı nasip eder inşallah azra2 ve daglarr sizlerede iyi dileklerinizden dolayı çok teşekkür ederim umarım rabbim en kısa zamanda hepimizin yüzünü güldürür kucaklarını doldurur.

10. 17 Eylül 2009
  11. zeyra

zeyra rabbimin mucizesi gizemim Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    amin canım benim hepimizin canım inşallah rabbim yar ve yardımcımız olsun inşallah:Saruboceq::Saruboceq:

12. 17 Eylül 2009
  13. Derin

Derin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5.438
    Ödül Puanları:
    188
    nazlı bebeğimyazısını görünce hemen bakayım dedim bende 12 sene sonra 2. tüp bbkten 5 aysonra doğalyolla hamilekaldım evt tam 12 sene sonra düşün yanine kadar acılar çektiğimi söylememe gerek yok yaşayan bilir çünki nazlı bebeğim naz bebeğim diye sevdim 9 ay boyunca vede adınıda naz koydum çok naz etti diye canım inşallah seninde olur ümidini kaybetme ben kaybetmiştim artık dedim benim çocuğumolmaz ama allah yüceallahım oldedi en sonunda allah bütün isteyen herkeze versin bu acı başka bişey kelimelerle anlatılmıyor ancak yaşanılması gerekiyor

14. 17 Eylül 2009
  15. plum12

plum12 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Meraba Derin bebeğin çok tatlı,güzel adıda çok güzel ismiyle yaşasın. İnşallah Allahta bizlere seninki gibi bir mucize verir.

16. 18 Eylül 2009
  17. aral

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    derincim allahım güzel kızını sana bağışlasın ben bu uğurda o kadar uğraşlar verdimki yazdıklarım çok kısa bir özetti nazlı bebeğime ulaşmak için çok üzüntüler yaşadım ama bebeğim için değer biliyorum bir gün bu çektiğim acılar son bulacak iyi dileklerin için çok sağol

18. 18 Eylül 2009
  19. plum12

plum12 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Cnm en yakın zamanda sende bebeğine kavuşursun inşallah. Sabret burda ne sorunlarla ne problemlerle insanlar hiç ummadıkları anda bebeklerine kavuştular. Biliyorum sabretmek pek kolay olmuyor bizler için ama zamanı gelince bizimde olucaktır ben buna inanıyorum.