nce erkek bebekmi

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve yesilim tarafından 1 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

1 Temmuz 2007
    Konu Sahibi : yesilim
  1. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    Hemşire ikizleri annenin kucağına veriyor..Biri kız,biri erkek bebek..:1hug:
    Emzirme vakti Anne önce erkek bebeği alıyor.Sol meme,sağ meme uzun uzun emziriyor..İşaret parmağıyla bebeğin saçlarını,burnunu,kulaklarını,yanaklarını okşuyor ağır ağır.Öylesine dalmış seyrediyor.

Diğeri,kız bebek,artık çok acıkmış ağlıyor...Anne öyle dalmış ki erkek bebeğe duymuyor.. duymak istemiyor,sanki umursamıyor....Hemşire gelene kadar...
    Anne kızıyor,:kızgın:hayallerini bozduğu için söyleniyor hemşire hanıma...Zor veriyor emzirdiğini...Zor alıyor diğerini...Kızını...Sol sağ derken sütler boşalmış kız bebeğe sütü yok.. Bu kez hemşire kızıyor Kötü Kazen“Bunu hep yapıyorsun bir kerede önce kızını beslesen olmaz mı”
    Anne “Önce oğlum”diyor.. Ağzını doldura doldura..Kız bebek açlıktan ağlıyor hazır mama hazırlanıyor onu veriyorlar..

Anneye nasıl baktıysam...“Bizim oralarda önce erkek bebeler,sonra kızlar” diyor..Aman Allahım beni yine sinir şeyler buluyor:kızgın:..Dinlersem,susamam..Yavaşça arkadaşıma ben gidiyorum yoksa...Diye işaret ediyorum..Tamam tamam anladım diyor..
    Sizin oralarda önce erkek çocuk ha!:uhm: Diye söylenerek eve dönüyorum.
    Sonunu tahmin ettiğim için daha sonra arkadaşıma kadının ne anlattığını sormuyorum,üzülmemek için..O da anlatmıyor
    Yeşilimin duyguları

2. 1 Temmuz 2007
  3. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.545
    Ödül Puanları:
    363
    Sanırım Doğu kültüründen bahsediyorsunuz. Okudukça halime şükrettim Biz 3 kızız. Hatta annem ilk bebeğini kaybetmiş ki o da kızmış. Tüm aile özellikle babam el üstünde tutar bizleri... Nefes alamaz bizim sesimizi duymadan, yüzümüzü görmeden..

4. 1 Temmuz 2007
  5. XSXimal

XSXimal Üzeni yolla... Salla... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bebek sağlıklı olsunda ister kız ister erkek olsun önemli olan hayırlı bir evlat olması değilmi? benim kızım var ve ben onunla çok mutluyum:dance::dance:

6. 1 Temmuz 2007
  7. EU2

EU2 Guest

YEsilim yarin bir gün o erkek bebek büyüdümü cok güzel agzinin payini verir.Allah hayirlisini versin ama kiz evlatlar bir baska oluyor Yesilim.Benimde iki oglum var var ama hic ümidim yok.Severken bile fazla bel baglamiyorum.Yarin bir gün hayal kirikligina ugramayim diye.Ama evlat ..sagol canim Ablam yüregine saglik..

8. 1 Temmuz 2007
  9. CUVCUV

CUVCUV Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Ay yazık ya anne bunu nasıl yapar :KK43:

10. 2 Temmuz 2007
  11. UzmaN

UzmaN Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    Vah vah..Daha erkek bebek,kız bebek ayırımı yapan var..Şu insanoğlu hiç mi kanaatkar olmayacak,hiç mi şükretmiyecek..

Birini doğurduysan,öbürünüde doğurdun.Yüreğini iki parçaya ayırabilir misin?Yazıklar olsun,hakkı olan bir damla sütü,diğerine hak görene!!!

Büyüt bakalım,sütü ağzına dolu dolu akıttığın mı,yoksa bir damlasını bile çok gördüğün mü,sana omuz verecek..

Ablam,gönlüne sağlık..Keşke elinde olsada,yüreğinden fışkıran merhamet ve güzelliklerden,bunlardan hiç nasibini almamışlara dağıtabilsen..Gram dahi versen onlara çok bile!!!!

12. 2 Temmuz 2007
  13. EU3

EU3 Guest

Bir Anne, Bir Kadin nasil böyle birsey diyebiliyor aklim almiyor. Hala erkek ve kiz ayrimi yapiyorlar.Kötü Kazen Sinir oldum simdiKötü Kazen

14. 2 Temmuz 2007
  15. Daxgx Çiçexgxim

Daxgx Çiçexgxim hayat gezince güzel:: Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    O Anne Aslında kız evladın ileride daha hayırlı bir evlat olacağını bir bilse eminim böyle yapmaz.Ama yetiştiği ortam gereği malesef.

tain sebebi ile bulunduğumuz bir ilimizde yerli halk kız kardeşlerini evlattan saymazlardı çok şaşırmıştım.

kaç kardeşsiniz diye sorarsın aslında 5 kardeşler .3 kız 2 erkek sadace iki kardeşiz derlerdi.

16. 2 Temmuz 2007
  17. cicoss

cicoss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kesinlikle katılıyorum a.s

18. 2 Temmuz 2007
  19. Eylul-son

Eylul-son Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    evladın ayırımı mı olurrr ? :eek:klava: offff yaaa.... cehalet..cehalet..cehalet.. başka bir şey değil buu... Vicdan ise malesef töreye (töre dedikleri ama hiç anlamadığım) kurban gitmiş...:kızgın: