Nd:YAG Lazer Epilasyon Cihazı

Konusu 'Lazer Epilasyon' forumundadır ve EstetikEditor tarafından 15 Ocak 2011 başlatılmıştır.

15 Ocak 2011
    Konu Sahibi : EstetikEditor
  1. EstetikEditor

EstetikEditor ne mutlu TÜRKÜM diyene Pro Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    En az epidermal hasara neden olan yöntemdir. Belirli tedavilerde deriye karbon süspansiyonu uygulanabilir. Bu durumda bir miktar epidermal hasar riski vardır. Kısa operatif zamanları gerektirir. Lazer epilasyonları arasında en az hasar veren yöntemdir. Bu lazer tipi melanine en az tutunan ve deri içinde en derine inen lazerlerdir. Koyu tenli kişilerde tercih edilmektedir En ağrılı lazerlerdir. Bu nedenlerle bu lazer genellikle çok koyu renk cilt yapısında tercih edilmektedir. Fakat her cilt tipinde kullanımı da söz konusudur. Özellikle long pulsed özellikte olan modeli zencilere bile lazer epilasyon imkânı sağlaması nedeniyle özellikle koyu tenlilerin güvenle tercih edebileceği bir sistemdir. Etkinliği diğer sistemlere göre daha düşük olmakla beraber güvenliği de ön planda tutan kişiler için alternatifsiz bir sistemdir.

Genel Lazer Epilasyon Bilgileri
    •Lazer epilasyon seansları genelde ortalama 4 ile 6 seans arasındadır. Seans aralıkları 4 ile 8 hafta arasındadır.
    •Bronzlaşmış cilde lazer epilasyon uygulanmaz. Epilasyon işlemi sonrası bir ay kadar güneşten korunmak gerektiği için yaz tatillerinde yapılması önerilmez.
    •Lazer ışını ince kıllara etkili değildir. Bu nedenle lazer epilasyon koyu renkli sert kıllı insanlarda daha iyi sonuçlar vermektedir.
    •Diğer epilasyon yöntemlerine nazaran lazer epilasyon güvenli bir yöntemdir. Kansere yol açmaz.
    •Lazer epilasyon sonrası en sık görülen yan etkiler cilt yanıkları ve lekelerdir. Uygun bir lazer tipi ve doğru bir doz uygulandığı takdirde yan etki görülme olasılığı yoktur. Bu nedenle lazer epilasyon yaptıracağınız merkezi seçerken titiz davranmalısınız.
    •Her lazer tipine göre sonuçlar değişiklik gösterebilir.
    •Sivilce tedavisi için verilen bazı ilaçlar, lazer epilasyon yapılmasına engel olabilir.
    •Yüz, yanak ve sırt bölgelerine yapılan lazer epilasyondan, diğer bölgelere göre daha zor sonuçlar alınmaktadır. Bu nedenle yüz, yanak ve sırt bölgelerinde güçlü Diod lazerler daha başarılı olmaktadır.
    •Esmer tenli kişiler Diod ve Nd Yag lazer tipini seçmelidir.
    •Her tür ten renginde lazer epilasyon güvenle uygulanabilmektedir.

-Çeşitli kaynaklardan alıntılayarak hazırlanmıştır-

Lütfen Lazer epilasyonla ilgili deneyimlerinizi paylaşırken sadece cihazlar ile ilgili memnuniyet, memnuniyetsizlik ve önerilerinizi belirtiniz. Konu ile ilgili yeni mevzuata göre sadece yeterlilik belgesi olan işletmeler bu uygulamaları yapmaya tabidirler. İzin belgesi olmayan işletmelerin forumda adını geçirmek reklam amacı ile olmasa dahi kesinlikle yasaktır. Konu ile ilgili açılabilecek davalardan paylaşımı yapan üye sorumludur.

Konuya hassasiyetle dikkat etmenizi diler güzel paylaşımlar dileriz.

Kadınlar Kulübu

Son düzenleme: 15 Ocak 2011
  2. 6 Şubat 2011
  3. ahd

ahd Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar izmirde olan güzel bir merkezde ndyag layra-i cihazı ile 8 seansımı devretmek istiyorum fiyatı uygun ilgilenenler msj atabilirler :KK66: kılsız günlere...

4. 14 Şubat 2011
  5. sevgultuna

sevgultuna Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba; neden 8 seans ND-yag aldınız ki?? ND-yag kendi başına epilasyonda yeterli olmaz çünkü. bence arkadaşım sen paranı geri iade iste, başka bir yerde başla epilasyona. ya da paran cebinde kalsın...

6. 21 Şubat 2011
  7. dty123

dty123 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlaaaaaar!
    nd-yağ ince tüylerde etkili mi? yani sırt, karın, göğüs bölgesinde?
    yardımınıza ihtiyacım var :KK75:
    :KK55:

8. 21 Şubat 2011
  9. angeloflove

angeloflove --Sevdiğiyle beraber-- Üye

Beğenileri:
    98
    Ödül Puanları:
    48
    bunu drla gorussen daha net olur. ama genelde ınce ve acık renklı tuylere lazer etkı etmıyor..

10. 28 Şubat 2011
  11. kubur

kubur Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    fotona xp max nd/yag cihazıyla lazer yaptırıp memnun olan var mı?

12. 3 Nisan 2011
  13. yedekruh

yedekruh Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Lazer epilasyon başlığında açtığım İzmirde lazer epilasyon yaptıran ve memnun kalanlarla ilgili konu silinmiş. özel mesaj hakkım olmadığı için kişilere doğrudan mesaj atamıyorum. bu nedenle yardım ihtiyacı duyduğum konuyu yazdım ve özel mesajıma cevap atmalarını rica ettim. mesajımın içeriğinde herhangi bir merkez ismini yazmadım. sitenin kurallarına uygun olmayan birşey yaptığımı da sanmıyorum. peki konu neden silindi? tam da bu kadar yardıma ihtiyacım olan bir dönemde İzmirde deneyimi olan arkdaşlara başka nasıl ulaşabilirim? Lazer epilasyonda o kadar çok başlık var ki dikkati çekmem çok zaman alır diye bu yolu seçmiştim. cevabınızı bekliyorum yaGmurluk :)

14. 3 Nisan 2011
  15. EstetikEditor

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0

Açtığınız konu merkez önerileri ile ilgili. Bu tarz konuların açılmasına yasa gereği aylardır izin vermiyoruz ve eski konuları da gördükçe kapatıyoruz. Hangi cihazla lazer yaptırmak istiyorsanız ordan izmirli olanları özel mesajınıza yönlendirebilirsiniz. sizin için genelgeyi yeniden aşağıya kopyalıyorum. size çabuk sonuç almak istiyorsunuz haklısınızdır ama bu merkez isimlerine yer verdiğimiz için yasal olarak üyeler aracılığı ile reklam yapmakla ilgili uyarıldık. Anlayışınızı umuyorum.. Güzel paylaşımlar..

http://www.kadinlarkulubu.com/lazer-epilasyon/413581-mevzuat-saglik-bakanliginin-konuyla-ilgili-son-yayinlamis-oldugu-genelge.html

16. 3 Nisan 2011
  17. yedekruh

yedekruh Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yaGmurluk cevabınız için teşekkür ederim. bende kimseyi zor durumda bırakmak istemem. birkaç merkezi gezdim, çok kararsız kaldım. zaten izmir küçük bir yer çok fazla seçenek yok ama hepsi ayrı birşey söylüyor. bu noktada deneyimli olanların paylaşımları çok önem kazanıyor.

Eğer bilginiz varsa bu konuda sizin de görüşünüzü almak isterim. Bir merkez bana hem alexandrite hem de nd yag cihazının birlikte olmadığı yere sakın gitme dedi. Bir başkası da bizde alex var bu yeterli diyor. sadece nd yag cihazına sahip olan bir başka merkez Nd yag FDA onaylı bir cihaz hiç yan etkisi yok, ince tüyleri de görüyor bu sebeple bunu kullanıyoruz diyor. Nd yag cihazın aslında varis tedavisinde kullanıldığını, tüyleri yok etmede etkisi olmadığı gibi açıklamalar yapanlar var. Acaba hangisini tercih etmek gerekir?

18. 3 Nisan 2011
  19. EstetikEditor

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Açıkcası tek bildiğim alexin açık ten ve koyu tüyde çok etkili olduğu..Bİr süre sonra koyu renkli tüyler bitince kalan sarı renklilerde işe yaramıyor diye biliyorum. Bunlarda sanırım diod etkili.ND yag hakkında bir bilgim yok açıkçası. Mesela alex yüz bölgesindfe çok da etkili değil anladığım kadarı ile. Mantık olarak birkaç cihazın ve olduğu ve bitiş garantili yerleri tercih etmeli. Gerçi forumda yazılanlardan anladığım kadarı ile bu tüylerde %100 kurtulan yok ama hayatınızı bayağı kolaylaştıracak çekilde azaltabilirsiniz.

not: Aman ha yanlış anlaşılmasın Forum Editörüyüm ama bunlar tamamen kendi düşüncelerim. Bir arkadaşım da sorsa aynı şekilde cevap veriridim:KK61: Hiçbir cihaza yönlendire yapmıyorum.