ne alalım - ne almayalım? tecrübelerinizi paylaşır mısınız?

Konusu 'Şubat Anneleri' forumundadır ve yalel tarafından 4 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

4 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : yalel
  1. yalel

yalel Begüm'ün Annesi... Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    153
    merhaba şubat anneleri..
    200? kaç senesinin olduğu önemli değil :) hepinize selamlar..
    bebişlerinizle olan tecrübelerinizi bizimle de paylaşır mısınız?

ben şahsen şu anda 10. haftamın içindeyim kuzumla birlikte.. henüz cinsiyeti bile belli değil malumunuz... :) :CüvCüv:

bi tatlı heyecan başladı içimde. ne alıyım- ne almıyım.. ne luzumludur, neye boşa para harcamamak lazım?

tabi neyi ne zaman ve nereden almak lazım?

yardımcı olur musunuz?

2. 4 Temmuz 2009
  3. kuzularinannesi

kuzularinannesi A new day, A new start... Pro Üye

Beğenildi:
    9.312
    Ödül Puanları:
    238

hayırlı olsun canım bebişin, inşallah sağlıkla doğar
    ben bugün bunları aldım, bu şekilde 12,90dı lcwaikikide

4. 4 Temmuz 2009
  5. BeyazBulut

BeyazBulut sihirli değneğim var benim :) Pro Üye

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    öncelikle hayırlı olsun inşallah sağlıkla alırsın kucağına bebişini
    bende senin gibi hamileliğim beşından beri lüzümsuz bişey almayayım diye araştırıp durdum
    ama bebek doğunca en lüzümsuz dediğim şeye bile ihtiyaç duydum açıkçası :))
    öncelikle bebek arabası muhakkak al derim kış diye pek çok insan gerekli görmüyor ama bence çok gerekli zaten zaman öyle hızla geçiyorki bi bakmışsınız yaz gelmiş afacanlarla dışarıda arabasız zor oluyor
    elektirikli göğüs pompası özellikle çalışıcaksan çok lazım oluyor inşallah bolca sütün olur
    göğüs ucu kremi bu çok acil değil ama doğuma yakın muhakkak al doğumdan sonra en çok bunu aldığına seviniceksin :)) bir tane biberon ve emzik bulunsun gereksiz demiştim ben bunlara
    5 günlük lohusayken nöbetçi eczaneye emzik almaya göndermiştim eşimi
    kıyafet olarak bol bol çıt çıtlı body al tulum almanı tavsiye ederim
    bence tulumlar daha kullanışlı bebeği kucağına alınca
    sağı solu toplanmıyor iyi oluyor zaten doğumdan sonra neye ihtiyacı olursa alırsın
    şimdilik aklıma gelenler bunlar

6. 4 Temmuz 2009
  7. yalel

yalel Begüm'ün Annesi... Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    153
    bunların tamamı mı 12,90 idi?

teşekkürler Beyazbulut, sağolasın, çok güzel yazmışsın canım.
    bebek arabası hemen lazım diyorsun yani... ben de teeee yaza girerken alırız diye düşünüyordum.. demekki yanlışmışım :)
    göğüs ucu kremi... hiç aklıma gelmezdi bu benim :) peki..

varmı başka önerisi olan?
    neyi nereden alalım? en ekonomik şekilde nasıl çıkarız bu kaosun içinden?
    CADIARZU

8. 4 Temmuz 2009
  9. BeyazBulut

BeyazBulut sihirli değneğim var benim :) Pro Üye

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    istanbuldasın eminönü mahmut paşa fatih buralar çok uygun eminönünde havuzlu han var oaraya git sırf bebek mahazalrı olan bikaç katlı han çeşit çok fiyatlar uygun

10. 4 Temmuz 2009
  11. kuzularinannesi

kuzularinannesi A new day, A new start... Pro Üye

Beğenildi:
    9.312
    Ödül Puanları:
    238
    evet canım tamamı 12,90dı
    gerçi ben hamile değilim kendime almadım
    ama bi fikir olur diye eklemek istedim

12. 5 Temmuz 2009
  13. denizt

denizt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ıvır zıvır gibi görünen ama detayda çok ihtiyaç gören şeyler var
    mesela tırnak makası. burun aspiratörü. biberon. emzik
    bunların dışında aklıma gelen birkaçtane penye battaniye çok lazım oluyo. banyo havlusu. banyosu için küvet kova tas tk. ve bakım ürünleri şampuan sabun vücut yağı pişik kremi. hassas kafa derileri için masaj yapan taraklar var kızımın çok hoşuna gidiyo onunla saçını taradığımda. ben bide yan yatırma yastığı almıştım. uzun vadede kullanamıyosun ama çok kustuğu bi dönem içim rahat etmişti. emzirme yastığı almadım hiçte ihtiyaç duymadım.
    onun dışında giysi olarak ilk başta bi hastane çıkışı alabilirsin
    0-3 ay tulumlar ve ayaklıaltı olan zıbın takımlar çok işine yarıyor kesinlikle.
    tabi bol bol çıtçıtlı body en önemlisi.
    ya bende böyle birsürü birsürü listeler yapmıştım şimdi düşününce insanın aklına gelmiyo.
    bi de zaman ne kadar çabuk geçiyo. daha dün gibi senin bu telaşını yaşadığım zamanlar.
    sonrasında zaten ihtiyacın doğdukça alıyosun.

14. 5 Temmuz 2009
  15. serçecik

serçecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    çıtçıtlı badi hemde bolca,kolsuz,kısa kollu,uzun kollu...yanı her türlüsü..inan cok işe yarıyor..çünkü bebekler üstlerini çabuk kirletiyorlar..kapşonlu uzun kollu bri hırka mutlaka olsun..kısa kollu bıle gıydırsen dısarısı serinse onu üstüne giydiriver ve battanıye alma derdınden kurtul..

16. 5 Temmuz 2009
  17. s.ozozel

s.ozozel T&M&S (Sibel Şengül) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Oğlum ufak doğunca aldığım kıyafetler garibime büyük geldi.Doğumun 2.gününde eşimi alışverişe yolladım daha küçük şeyler alması için.Ama bu benim suçum değildi.Hangi kadın 6 kglık bebek doğuruyor ki Oğlum 6 kiloyken hastane cıkışlarını giydiriyordum.Bunu göz önğnde bulundurarak minik olmasına özen göster ve 2 tane hastane çıkışı al.Bol bol çıt çıtlı body,ayaklı tulum veya pantolon kışa denk geleceği için kadife gibi tulumlardan da al.Penye ve yün battaniye de gerekir soğuk ya da ılık günler için.
    ılk etapta biberon kullanmıyoruz.Ama gerekirse diye doğal akışlı bir biberon edin.Biberon ucunun yenidoğana uygun olmasını ısrarla tavsiye ediyorum.
    Ve en önemli şey bir sıcak su torbası.GAZ SANCILARI için.Tabi havlu ısıtıpta karnına koyabilirsin ama uzun süre sıcak kalmadığı için sürekli ısıtman gerekecek.Emin ol ilk aylarda en büyük sorunun bebeğinin gazı olacak:)
    1.haftadan sonra doktorunla konuşarak bir gaz giderici damla al :)
    Biberon ve emzikler için bir sterilizatör.Ben sterilizatör parası kadar biberonu kaynatırken erittiğim için şiddetle tavsiye ediyorum bunu da:)
    Arabaya o aylarda gerek yok ama sağlık ocağına falan götürürken bir puset ya da ana kucağı gerekecek.
    Şimdilik bu kadr aklıma gelirse yine yazarım.

18. 5 Temmuz 2009
  19. asiye1985

asiye1985 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    canım kesinikle çıtçıtlı bady al giyisi olarak alt üst takım yerine tulumu tavsiye ederim hem giydirmesi kolay hemde beli falan açılmaz canım malum kış çocuğu olacak.bir kaç tane penye battaniye al arkadaşlara katılıyorum bebekte olsalar çok terliyorlar ve kakaları ilk başta çok cıvık oluyor sızıyor .ben niveanın bakım setini almıştım hem daha ucuza geldi hemde çantasını ve alt açma örtüsünü sevdim...hala kullanıyorum :) ilk başta süt hemen gelmiyor biberon almanı tavsiye ederim ve benim göğüslerim çok yara olduğu olduğu için lansinoh göğüs kremini mutlaka al ve doğumdan sonra hemen sür bol bol o doğal bir madde olduğu içinde silmeden bebeğini emzirebiliyorsun.bebek arabasını ben 2 aylık falandı aldım kış mış demedim bindirdim o içinde uyudu bizde rahat rahat gezdik bir restoranda yemekte yiyebildik kendimizi kısıtlamadık hiç bir şeyden çok iş görüyor canım.ve çatlamaman içinde bolca badem yağı ve bebek yağı şimdiden sürmeni tavsiye ederim:)