Ne bu şimdi, adalet mi?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve sel tarafından 5 Mart 2009 başlatılmıştır.

5 Mart 2009
    Konu Sahibi : sel
  1. sel

sel İkimiz ve oğlumuz Pro Üye

Beğenildi:
    99
    Ödül Puanları:
    153
    O kadar sinirliyim ki kızlar anlatamam. birilerinin itelemeleriyle bi yere gelen adamlara hizmet etmek ve aşağılanmaktan bıktım. zoruma gidiyor, yediremiyorum kendime.

Milli eğitim müdürümüz geçtiğimiz sene yolsuzlukla suşlanan bir milletvekilinin kardeşi! daha önce3 normal bin din öğretmeni olan bu adam önce okul müdürü sonra, şube müdürü, şimdi de milli eğitim müdürü. bakalım nereye kadar ilerlicek. aynı zamanda benim eski öğretmenim ve 4 yıl dipdibe oturduğumuz komşumuz olur kendisi.

bundan 2 hafta önce kadar burada ki temizlikçi kadınla tartışmalarımız oldu, o da gitmiş çok sevgili(!) milli eğitim müdürüne şikayet etmiş. oda beni çağırdı dünyanın lafını saydı bana değil o kadına güvendiğini söyledi. bana senin aldığın maaş helal mi dedi. bu arada. hafta sonu sabah 9 akşam 11 e kadar çalışıyorum. hafta içi öğle 12 akşam 11e kadar çalışıyorum 527 lira maaş alıyorum.

bu sabah geldim 12 de bana baktım sevgili (!) milli eğitim müdürümüz burda, sen 11 de gelmiyor musun dedi hayır dedim 12. stajyer öğrenciler var. onlar sen kadar biliyor mu işi dedi geçti. ayrıca burada lokanta olmasına rağmen ki şuan kapalı fakat masaları sandaklyeleri düzenli duruyor. orada yemek yiyeceklerine kütüphaneyi boşalttırdılar bize, yemek yediler keyfii!

ayrıca parasınıda bizim kurumumuz ödedi. ben 1'inde maaş almam gerekirken hala almadım, para yok diye. ve onlar benim maaşımın ödenmesi gereken parayla yemek yediler.
    çok sinirleniyorum kızlar ya adam bana senin aldığın para helal mi diyor ama kendi benim paraml ayemek yiyor

Son düzenleme: 5 Mart 2009
  2. 5 Mart 2009
  3. sevdicicegim

sevdicicegim ANNEYİM MUTLUYUM :) Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    108
    canım hayat adaletl,i değilki insanlar adaletli olsun..sen kendin nasıl çalışıtığını biliyosan eminsen kendinden bildiğin yoldan git varsın yesinler sana verilen parayıda geç alcaksın belki sana haramı helali öğretmeye çalışan adam haram yediğinin farkında değil şu insanları anlamak mümkün değil heleki yüksek mevkide olup kendini bişi zannediyosaa...:eek:klava:

4. 5 Mart 2009
  5. mavrulam

mavrulam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    801
    Ödül Puanları:
    153
    Canım üzülerek söylüyorum ki artık işler böyle yürüyor...
    Tanıdık, torpil yada üstte oldun mu farklı oluyorsun...
    Bu durumda seni düşünemezler ki keyiflerine bakarlar...

6. 5 Mart 2009
  7. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    şu ülkede adaletli işleyen bir kurum var mı ki milli eğitim olsun.
    üzülerek söylüyorum ki ben artık Türk Adaletine hiçbir noktada güvenmiyorum..

8. 5 Mart 2009
  9. qadife

qadife Rabbim Sana Emanetiz... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    mavrusum dogru söylüyo cnm işler böyle yürür oldu malesef ve ne yazık kiii
    tanıdık torpille herr iş digerlerii naparlarsa yapsınlar gibi bişee oldu günümüzde
    sana dedigi lafada hiç aldırıs etme ben biliyorum senin ne kadarda hak ettigini
    o paranın sana ananın ak sütü gibi helal oldugunu laf söylemek için konusmus
    ALLAH yedirmesin inş öyle haksızlık yapıp baska yollardan yiyenleree cıkarsın

10. 5 Mart 2009
  11. HanimKelesimiGetir

HanimKelesimiGetir TEK DİL TEK VATAN Pro Üye

Beğenildi:
    33.111
    Ödül Puanları:
    563
    Canım artık çalışan değil çalışmayanlar daha değerli bu ülkede.
    Adamın varsa sırtın asla yere gelmez.
    Sende dişini göster artık ezdirme kendini.

12. 5 Mart 2009
  13. sel

Beğenildi:
    99
    Ödül Puanları:
    153
    geçen göstermeye kalktım azcık kenardan azı dişlerimi de beni işten kovdu sonra ayarladık bişiler.
    Allah kahretsin ki mecburum abla 3 ay daha ben bu iğrenç adamlara hizmet etmek zorundayım.
    haziranın 1'i özgür bir kuşum ama çok hain planlarım var Allah için.
    :dilcikar:

14. 5 Mart 2009
  15. kar

kar içim buz tutmuş.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    yolsuzluklar almış basını gıdıyo senın yerınde olsam ankara bı dılekce y7azar yollarım şikayetlerde bulunurum hayatı zehır ederım o adama kul hakkıyla nasıl gtcek öbur tarafa..sinir oldum ya nerden geldıklerını unutyolar bızım haklarımızı gazp edıp keyıf catıyolar..

16. 5 Mart 2009
  17. sel

Beğenildi:
    99
    Ödül Puanları:
    153
    kime şikayet edeyim ki cnım, şikayet edeceğim adamda onlardan. olan yine bana olacak. ama çıktığım zaman gazateye vericem bunları anlatıcam yolsuzlukları.
    hakkı olmadan aldığı ek ders üceretlerini ben biliyorum herkesten çok :çok üzgünüm:

18. 5 Mart 2009
  19. papatya16

papatya16 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    ahh canım yaa artık hak hukuk adalet kavramları unutuluyor ki...
    Sadece 3 kuruş çıkarı nerede varsa onun peşinden koşturup gidiyorlar maalesef kii:KK43:((
    böyle bir durumla karşılaştığımda hepsinin yüzüne haykırasım geliyor ne kadar ... Olduklarını ama yapamıyorum ....
    Bir din öğretmeni olarak ne kadar güzel davranmış çok yazıkk ona...
    Boşver üzülme sen kendinden ve yaptıklarından eminsen gerisi önemli değil.helal haram ona mı kaldı.........