Ne büyük dertmiş şu nedeni bilinmeyen infertilite!!

Konusu 'İnfertilite / Kısırlık' forumundadır ve irem naz tarafından 31 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

31 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : irem naz
  1. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaşlar eminim benim gibi nedeni bilinmeyen kısırlık teşhisi konulan arkadaşlar çok var,doktorum bana ve eşime şuanda 2008 deyiz bunun nedeni bilinmiyo belki 2010 da bulunacak bunun nedeni şuanda bunun için araştırmalar yapılıyo dedi...Ya biz yinemi birkaç sene bekliycez yaaa.Yaş gelmiş 28 e herhalde bilinene kadar menapoza girmesem iyi bu sıkıntıyla...senağlama
    :çok üzgünüm:

2. 31 Mayıs 2008
  3. sefamolsun

sefamolsun radyoda yine sezen çalıyo Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    çok üzüldüm canım yaa...
    kaç yıldır korunmuyorsunuz ve olmuyor acaba????????

4. 31 Mayıs 2008
  5. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    6 yıllık evliyim evlendiğim günden beridir korunmuyorumsenağlama
    Diğer arkadaşın sorusuna geleyim zaten bu benim ikinci doktorum evet var nedeni bilinmeyen kısırlık çünkü tıp bazı yerlerde yetersiz kalıyo doktorun bizden istediği tahliller hep iyiydi şuanki doktorumda beni her ay muayehanesine gidince alttan ultrasyona girince yumurtalıklarımın çok sağliklı ve çok iyi çalıştığını söylüyordu..zaten yine doktor değiştireceğim inanın üç senedir git gel yapmaktan bıktım ankara ya.Ankaranın ilçesinde oturuyorumda görev icabı...:a015:

6. 1 Haziran 2008
  7. asyacan7

asyacan7 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim ben de sebepsiz infertiliteyim ve 8 aydır tedavi görüyorum.Evet biz sebepsiz kısırız.Yani illaki var bi nedeni ama şu an bu bilinemio.Ama moral bozmamalı ,bu çok da kötü bişey deil en azından bilinenler arasında bi sorunumuz yok,yani herşey normal,psikolojik bile olabilir,bi de böyle düşünün..Ben de ekimden beri tedavi görüorum ve sana tavsiyem ii bi doktor bul va sakın değiştirme.San hangi aşamadasın bilmiorum ama ben puregon ve ovitrelle seviyesindeyim.Doktor değiştirmen sana çok faydalı olmaz bence,tabi nacizane bi tavsiye bu.Umarım ii haberleriniz gelir,çünkü burda birinin hamile kalması inanın öyle büyük umut ki...:teytey:

8. 1 Haziran 2008
  9. elizab@

elizab@ pımpığın annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Gonulyarasi asilama ya da tup bebek dusunuyor musun? Bende de ayni sorun var eylulde asilama yaptiracagim.

10. 1 Haziran 2008
  11. janet

janet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    cok kaba bir tarif kusura bakmayın ama bu bir hastalık dikkatinizi cekerim ve biraz uslübünü kibar tutun derim :mymeka: :mymeka:

12. 1 Haziran 2008
  13. ecrin00

ecrin00 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Gönülyarası doktorundan memnunsan değiştirme değiştirdiğin zaman herşeye baştan başlıyolar sende daha çok yıpranıyosun. Bendede aynı hastalık aslında diğer adı kısırlık insan bunu düşününce bile psikolojisi bozuluyo geçen doktorlar dizisinde kıza infertilite teşhisi kondu kısırım çocuğum hiç olmayacak diye ağladı sinir oldum bende ağladım ilk aşılamam tutmadı şimdi bu ay 2. yi yaptırıcam kısmet artık ama umudum var sonuçta görünen bi rahatsızlığımız yok neden kendiliğinden olmasın

14. 1 Haziran 2008
  15. EU3

EU3 Guest

:eek:klava::eek:klava::eek:klava:kısır kelimesini kullanmak yok

16. 1 Haziran 2008
  17. asyacan7

asyacan7 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    K:teytey::teytey:ızlar ağlamak zırlamak yok,bizimki Allahın izniyle dermansız deildi,sebepsiz diye sakın endişelenmeyelim.Rahminiz tutmasaydı ya da ne bilim yumurtalarımız sorunlu olsaydı daha mı iidi.Bence çok daha büyük sorun bunlar.Biz ii durumdayız sadece biraz desteğe ihtiyacımız var o kadar.Aptal tv dizileri,onun bunun konuşmasıyla falan yıpranacaksak bu iş yaş arkadaşlar.Moral kanseri bile yenio,bunu mu atlatamayacağız.Allah insanları denermiş işte bu da onlardan biri bizim için ,ne isyan ne de sıkıntı olmamalı.Gündelik telaşelere devam.Elimizden geleni yapacağız gerisi kader.Öpüyorum sizi..Şeniz

18. 1 Haziran 2008
  19. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Kızlar doktor değiştirmem şart tüp bebeği şimdilik düşünmüyoruz aşılama olabilir,ama aşılamadan önce iğne tedavisi var onu olacam herhalde bu iğne her yere vuruluyo kola bacağa göbeğe....Offff bazen düşünüyorum da niye bizimkide başkaların ki gibi kendiliğinden olmuyo diye....Sonrada aklım başıma gelkiyo bunun bizim için bi imtihan oldugunu düşünüyorum isyanda etmek istemiyorum...Rabbim hiç bi evi çocuksuz bırakmasın kızlar vallla çok zor ben eşimle çok mutluyum ama çocuksuz bi evlilin bomboş anlamsız oldugunu düşünüyorum....İnanın sorunun bende olduğunu çocugun hiç bi zaman olmayacak deseydiler eşimden boşanırdım her kadın anne olmak istediği gibi her erkekte haklı olarak baba olmak ister eşimi bundan mahrum etmek hiç istemem.....:çok üzgünüm:
    :KK46: