Ne desem su, robot mu olmalym?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve pofidi tarafından 10 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

10 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : pofidi
  1. pofidi

pofidi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    dün akşam esimin ailesine gittik
    her hafta mutlaka aksatmadan gideriz kesinlikle hayır demem
    gidince el öper hal hatır sorarım sofra hizmetine cay hizmetine bulaşığa yardım ederim
    hiç gocunmadan ki ben çalışan bir insanım
    dün akşama gelince ben hamileyim dün istifrarlarım beni yordu iştede yoruldum
    k.valima gittik ev kalabalık kzları akrabaları var
    yemeği yedik sonra otururken bana sıcak bastı bulantı geldi tek başıma balkona temiz havaya çıktım biraz sonra eşim geldi napıyosun burda kendin dedi
    daraldığımı ve hava aldığımı söyledim tamam dedi
    ama içinden benim ayrı oturmamı saygızızlık görüyor ama keyfen oturmadım mecburdum
    sonra odaya gittim kalabalaık çene çene kafam götürmüyo
    saat on buçuk kalkalım diyorum biraz daha otur dayan diyo eşim yaw 5 saat olmuş yeter
    ama dimi uykum geldi eve gidene kadar saat 11 olacak zaten
    tam kalkıyoruz dedi eşim annesi oturun daha erken dedi bende yok anne yorgunum uykum var sabah iş var dedim bu kadar
    senmisin diyen surat düştü çıktık arabadayız içim bulanıyo falan derken
    eve geldik bi öğürmeyle kendimi banyoya attım çıkardım ama eşim iyimisin diye
    yanıma gelmedi bilgisayar basında oturuyo
    çok sinir oldum gittim ayrı yerde yattım neden dedi burası sıcak çünkü dedim
    yanında yatsam kavaga yapabilirdim gece vakti
    gece dön dolaş uyumadım eşimde sesime kalktı hep sabah kalktım onda surat bende
    surat çıktım işe geldim

2. 10 Temmuz 2009
  3. pofidi

pofidi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    k.validemin kızlarıda gidelim artık sabah iş var deyip kalkarlar genelde
    oda doğru tabi der doğal karsılar aynı şeyi ben deyince suç oldu
    oğlu tafralarda çifte standart resmen
    oysaki ben aynı şeyi kendi babamın evinde deyince eşim aniden kalkar gidiyomuşuz diye
    k.validem her gidişimizde kalkarken oturun erken yarın sana tatil oğlum der hiç şaşmaz
    çünkü gelini çalışmıyor yada çalışsada ona ne uyumuş uyumamış oğlu tatilse sorun yok
    oturacağız kadir gecesi bekleyeceğiz

4. 10 Temmuz 2009
  5. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.682
    Ödül Puanları:
    163
    Hamile olduğunuz için zor günler geçiriyorsunuz, bu günlerinizde eşinizinde eşinizin ailesininde anlayışlı olması lazım. Ayrıca söylediğiniz sözde hiçbir yanlışlık yok. Çalışan insansınız ve üstelik hamilesiniz tabiki erken yatmak ve dinlenmek sizin en doğal haliniz.
    Böyle bir durumda siz kayınvalidenizi ve eşinizi kafanıza takmayın. Bebişinizi düşünün. İstedikleri kadar surat assınlar, hiçbir şey bebeğinizden daha önemli değildir.

6. 10 Temmuz 2009
  7. graceful

graceful Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    ne kdr anlayşsız büyükler var canım benim senin en hassas ve önemli dönemlerinden biri ... senin ayakta durmaman lazım,fazla kargaşada bulunmaman lazım,dinlenmen lazım,uykuna yemeklerine dikkat etmen lazım...

anlıyorum ki eşinde yeteri kadar bu konuyla ilgili yanında olamıyor...konuş tatlım durumundan hassasiyetlerini zaten görüyor anlat ona ... paylaş dayanamadığnı fazla kargaşada filan... açıkla ona ....ama şöyle bir gerçek var erkekler aileleri yanında eşlerini farklı br yere koyuyorlar...

8. 10 Temmuz 2009
  9. Barcman

Barcman PR UZMANI Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    bence bu iş karşılıklı surat yapmakla düzelmez aksine dahada karışık bir hal alır
    eşini karşına alıp konuşmalısın ona hamilelik döneminin fiziksel ve duygusal anlamda

sende nasıl değişimler yarattığını anlatıp bu dönemde çevrendeki herkesin sana yardımcı olması gerektiğini ve anlayış göstermelerini isteyebilirsin

10. 10 Temmuz 2009
  11. pofidi

pofidi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    eşimin ailesi hep banacı bi ailedir
    yanlız onlar yorulur yanlız onların uykusu gelir kızlarına gösterdiği hassasiyetin 3 te biri
    ban gösterilmez
    zaten ilk kez dün kalkalım dedim normalde ben bişey diyemem k.valide yanlış anlar
    kafasına göre anlar oğluna söylenir oda bana surat yapar
    basıma gelmedi değil yani öğrendim artık

12. 10 Temmuz 2009
  13. cicekcik

cicekcik 02.08.10 Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    146
    gıcık oldum yaaa inan karşımda olsalar hepsini bi kaşık suda boğabilirim nasıl vicdansızlık bu yaaa ki kızları var anlaması lazım sadece erkek çocuğu olanlar anlamayabilir belkide oof yanii
    canım arkadaşım canını sıkma demekten başka bişey gelmez elimden allah sabır versin yardımcın olsun sen bebişini düşün takma o densizleri kafanaaaaaaa

14. 10 Temmuz 2009
  15. pofidi

pofidi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    eşime yorgunum uykum var zorluk çekiyorum diye söyledim akşam
    ama sabret diyo bana o kadar yani normalde anlayışlıdır ama adam erken kalkmayı terbiyesizlik sanıyo

16. 10 Temmuz 2009
  17. minikcadimm83

minikcadimm83 MeLeĞiM BeNiMLe.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ne biçim insanlar var yaaa,kadın hamile öyle olmasa bile şehir dışındamı annen 5saat yeter dimi,canım yaa eşinle konuş dicem ama ögürürken yanına nasıl gelmes hayret verici..

18. 10 Temmuz 2009
  19. firstday

firstday Canlarım ve ben Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    evli çiftler arasındaki iletişimsizlik en kötü şey bence...
    hiç bir sorunu halletmediği gibi, giderek daha da çıkmaza sokuyor herşeyi...

eşinizin biraz anlayışlı olması gerekirdi,ama görülen o ki herkes otururken dışarı çıkmanız canını sıkmış.
    kayınvalidenize hiç bir şey demiyorum, Allaha havale edin.Biraz düşünceli olsaydı, kızım iyi görünmüyorsun git evine de dinlen derdi zaten.

kafanıza takmayın hiçbirşeyi..en önemli şey bebeğiniz...kocanız surat asarsa da assın, siz inadına gülümseyin bir şey olmamış gibi.yerimseniben