Ne hissedeceğimi bilemiyorum...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Chitlenbik tarafından 8 Haziran 2010 başlatılmıştır.

8 Haziran 2010
    Konu Sahibi : Chitlenbik
  1. Chitlenbik

Chitlenbik Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    88
    Gerçek olaya gelmeden önce şöyle bi geçmişe yolculuk yapayımki hepsini anlayın...

bundan 10 sene önce ailecek Almanyadan ktahyaya izine geldik... Halam evlenecekti...
    o zaman daha cahilim hiçbişey anlamıyorum aklımız 1 karış havada yani...
    İzin güzel geçti bizim adımıza yani kardeşlerim ve benim adıma...
    Geri dönüşte annem abartısız bütün yol ağladı(arabayla gelmiştik izine) Bende herhalde dedemlerden ayrıldığı için üzülüyor diye düşündüm... Neyse almanyaya döndük... Artık hiç bişey eskisi gibi değildi. Baskıcı babam gitmiş yerine hayal perest bi adam gelmişti sanki... Annem sonradan söyledi bize... Babam orda bi kadınla bi ilişkiye başlamış. Babamdan nefret etmeye başladım! 4 kardeş hepimizi bi kadın uğruna bırakabilecekmiydi?? Üstelik kardeşlerimden biri sihinsel özürlü... O kadın uğruna yalancı durumuna düştük, dayak yedik... Artık istemiyordum onu... Zaten o da sevgilisinin yanına gitti kütahyaya... Bir zaman sonra kadının hamile olduğunu duyduk.. Ben geceleri özürlü olan kardeşimin uykuda baba diye ağlamasına şahit oluyordum o gidip başka bi kadından çocuk yapıyordu... Tamam dedim benim babam yok artık... Neyse... Hikayemiz aslında daha uzun ama canınızı sıkmak istemem... Babam ondan beri ara sıra arar hepimizi. 1 Aydır ne telefon ne mesaj hiç kimse ulaşamıyordu kendisine. Bugün adamın biri aramış kızkardeşimi. Babamın hapiste olduğunu ve çok kötü durumda olduğunu söylemiş...
    Duyuncahiç tepki veremedim... ama gü içerisinde mideme ağrılar girmeye başladı...
    Sanırım yediremiyorum kendime onun bu yaptıklarını... Özlüyorummu bilmiyorum acıyorummu bilmiyorum... Ne yapmalıyım bilmiyorum...
    Şimdi belki soranlar olur gerçekten hapistemi diye. Az önce aradım cezaevini X adında bi mahkumunuz varmı dedim. Evet var dediler... Sizce ne yapim? Ona giyinmesi için bişiler yollıyayımmı? Mektup yazsam çok kötü şeyler yazarım biliyorum... Çünkü çok doluyum...
    Ya şimdi kardeşlerime nasıl söylicez bunu?? Çok üzülecekler yaaaaaaa senağlama

2. 8 Haziran 2010
  3. elefera

elefera Hosgeldin melegim (: Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    101
    Uzun bır mektup yerıne, kucuk bır not ılıstırılmıs bazı ıhtıyac malzemelerı gonderebılırsınız. Uzun agır cumleler yerıne, bır ıkı cumle de sızın babanıza karsı olan duygularınızı ıfade edecektır.

Kardeslerınıze gelınce, eger kısa bır surelıgıne kalacaksa, bence bılmelerıne gerek yoktur. Cok uzun yıllar kalacak ıse ve babanızın onları aramamasından rahatsız olacaklar ıse, sakın bır sekılde durumu ızah edebılırsınız.

Allah kurtarsın ve sabır versın.

4. 8 Haziran 2010
  5. Chitlenbik

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    88
    bilmiyorum işte... kafam cidden çok karışık...

6. 8 Haziran 2010
  7. ifilove

ifilove Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    31
    Cezaevi koşulları ve oradaki yaşam zaten babanızı şu ana kadar yaptığı ve yapmadığı herşey için yeterince pişman etmiştir.

Böyle bir durumda ki insanın yarasına tuz olmayın lütfen....

O kötü bir baba diye siz de kötü bir evlat olmak zorunda değilsiniz.....

8. 8 Haziran 2010
  9. feen

feen Sporcu Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    Delete

Son düzenleme: 11 Haziran 2010
  10. 9 Haziran 2010
  11. Chitlenbik

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    88
    yattığı şehir bize uzak. eşimin arkadaşı ona yakın biyerdeymiş... onu aradı...
    yarın yanına gidecekmiş...

12. 9 Haziran 2010
  13. 23Ocak

23Ocak 13.11.2010 Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Allah kurtarsın canım peki neden içeri girmiş ne olmuş?

14. 9 Haziran 2010
  15. Chitlenbik

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    88
    aslında babam ara ara arardı torununu falan sormaya... yaklaşık 1,5 aydır aramıyor ulaşamıyoruz... o yüzden net bi bilgim yok... ama hani bişey olunca konuşmalar başlar ya etrafta... işte o konuşmalara göre dolandırıcılıktan... uyku tutmuyor... kızıma bakıyorum eğer onn başına öyle bişey gelse ne yapardım diyorum... sonra düşünüyorum eşim ve kızım birbirine çok bağlı.. babam bizden bunu çaldı diyorum... sabahtan beri ruh gibiyim aynı... evin içinde dolanıp duruyorum ne yaptığmı bilmeden...

16. 9 Haziran 2010
  17. Derin__Su

Derin__Su derin sular ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    118
    Ödül Puanları:
    163
    Canim cidden cok zor bi durum.. Allah öncelikle sana ve ailene sabir versin..
    Yasadiklarinizi elbet sizden daha iyi bilen olamaz.. Nacizane yorumum
    Bir düsünede sen vurma, bu söz yeterli olacaktir düsünmene..

Uzun uzun mektuplar yaz yollayacakmis gibi ama sadece icini dökmen icin yaz
    babana yollama derim.
    Gönderdigin esyalarin senden geldigini bilmesi bile nasil bi vicdan azabi duymasina sebep olacaktir..

18. 9 Haziran 2010
  19. Chitlenbik

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    88
    haklısın sanırm...
    şu adam gitsin de bi... düşünüyorum acaba kızımın resmini mi yollasam? Neler kaçırdığını anlasın diye??