ne için boşanırsınız?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve bitli papatya tarafından 3 Nisan 2010 başlatılmıştır.

3 Nisan 2010
    Konu Sahibi : bitli papatya
  1. bitli papatya

bitli papatya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba arkadaşlar

kimse boşanmak için evlenmez,ama bazen aksilikler olur çok iyi tanıdığınızı sandığınız eşinizle bir bakmışsınız ki boşanma noktasına gelmişsiniz?
    Allah vermesinde boşanma sebebiniz ne olurdu? yada boşanan arkadaşlar ne için boşandılar(çok özel olmazsa tabi)

2. 3 Nisan 2010
  3. bana iyi hissettirmiyorsa boşanırım :nazar:

4. 3 Nisan 2010
  5. ZAMBAK 3

ZAMBAK 3 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    galiba aldatılmayı affetmezdimm

6. 3 Nisan 2010
  7. efsal

efsal Fikrim Firarda Üye

Beğenildi:
    691
    Ödül Puanları:
    148
    erkekler boşanmak için okadar cok sebebler yaratıyor ki kim diyebilir ki acaba hiç aklıma gelmedi diye

8. 3 Nisan 2010
  9. Mihriban

Mihriban Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    büyük konuşmak istemem ama aldatma ve şiddet benim için boşanma sebebidir
    bunların dışındaki herşeye dayanabilirim ama bunlara asla:eek:lmaz:

10. 3 Nisan 2010
  11. bitli papatya

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ben eşimle tanıştım,aşık oldum sevdim ve evlendim.eşimla aynı şehirden değildik ve sevdiğim için 1000 km gittim.herkesi,her şeyi arkamda bırakarak gittim.bir çok alışkanlıklarımdan vazgeçtim.evlilik beni resmen pasifleştirdi.bunda benim mi suçum var eşimin mi suçu var bilemem ama resmen pasif,geride kalan,ataklığını kaybetmiş bir bayan oldum.evliliğn bana ne getirisi oldu,çocuklarım:)))
    eşim genellikle ev işlerinde ve çocuklar konusunda bana yardımcı olmayan bir erkektir.kendini sever eşim.onun felsefesi önce candır.yemeğini yap,evi eşyalarını yıka ütüle,yatakta kadınlığını yapona yeter.gerisi boş.ben ne düşünürüm,benim beğenilerim neler,yaw bu kızda günlerdir evde azıcık dışarı çıkartayım v.s demez.hep ben teklif ederim hadi gidelim diye.birgün süpriz yapmaz.bir pazar kahvaltı hazırlamasını çok arzu ettiğimi bilir ona rağmen teşebbüste bulunmaz.romatiklik zaten yok.
    hele ailem yada bir yakınım geldimi tüm hünerlerini sergiler.bana karşı daha kırıcı olur.o zaman çok üzülürüm işte.
    aslında ne kadar çok isterdim bana değer veren ve değer verdiğini gösteren bir eşim olmasını.nazik olsa,beni sevse,gözlerimin içine baksa,beni düşünse zaman zaman çalışırken.eşimd bunu çok sever deyip durup duruken benim sevdiğim bişeyi alsa..
    yaptığım bir şey karşısında beni taktir etse...
    ve daha bunun gibi olumsuz bir sürü örnek ve bir sürü keşkeler,keşkeler
    sizce bunlar boşanma sebebi olabilir mi?
    bazen düşünüyorum,ya diyorum annemi babamı ,sevdiklerimi bırakıp geldim ben bu dam için.ne kendisi ne ailesi beni sallamıyor.peki benim onun yanında burda durmamın anlamı ne o zaman.annemler beni seviyor onların yanınamı gitsem.en azından yaşılıklarında,hastalıklarında yanında olur ana-baba duası alırım.ne bileyim kafam çok karışık.sadece sizinle paylaşmak istedim

12. 4 Nisan 2010
  13. esindirim

esindirim AGGHHEHHOGRE Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Çocukların olmadan hayat senin hayatın kimse laf edemez ama çocuk varsa artık o hayat sedece senin değil ceketini alıp gidemiyorsun

14. 4 Nisan 2010
  15. esindirim

esindirim AGGHHEHHOGRE Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ama insan kendi kendine ben olmasam da bu insan için hayat devam edr diyorsa sıkıntı yaşar böyle düşünme bence kimsenin umrunda değilim deme daha çok yıkılırsın hep geri dönüp şu adımı atmasaydım şu günü yaşamasaydım diye geçmişe takılırsın

16. 4 Nisan 2010
  17. bitli papatya

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    esindirim
    canım evet ben olmasamda eşim için hayat devam ediyor bence.ben ailemin yanına giderim mesela "özledim hadi gel,sensiz olmuyor" demesini beklerim ama hiç demez.oysa ki okadar çok isterdim ki öyle demesini.ne bileyim suç bendedir belki,eksik olan bişeylerimde olabilir.geçmişe takılmıyorum canım.dediğin gibi geçmişe takılsam hep mutsuz olurum

18. 4 Nisan 2010
  19. Mihriban

Mihriban Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    konu sahibi arkadaş bu anlattıklarının hepsi yada bir kısmı çoğu evlilikte var canım
    maalesef erkeklerin büyük bölümü incelik kibarlık romantiklikden nasiplerini almamışlar.bu durumda yapılabilecek tek şey biz kadınların bazı şeyleri onlara öğretmemiz
    tabi ne kadarını öğrenebilirler ne derece odunluktan çıkarlar bilemem artık orasıda biraz şans işi sanırımfisfisfis
    ben kendimden örnek vereyim sana canım.benim eşimde ev işi ve çocuk bakımında hiç yardımcı değildir.ince düşüncelide değil romantikde.başkalarının yanında beni övdüğünüde hiç duymadım.hatta bazen şakayla karışık benim hoşuma gitmeyen sözleride olur:kızgın:
    bende daha anlayışlı ve kibar bir kocam olmasını isterdim ama bu dünyada herşey dört dörtlük olmuyor maalesef
    bu sebeplerden boşanır mı insan dersen kadından kadına değişir sanırım ama ülkemizde çoğu kadın evliliğinde aldatma şiddet kumar içki gibi o kadar büyük sorunlarla boğuşuyor ki bunları düşünmeye zamanı bile kalmıyo maalesef:gitme::gitme: