Ne kadar su icmeliyiz!

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve sofika tarafından 17 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

17 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : sofika
  1. sofika

sofika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    108
    Su icmenin onemini hepimiz biliyoruz,ozellikle de hamilelikte.Peki minimum icmemiz gereken su miktari ne kadar,nasil belirleriz biliyor musunuz ?Bugun yabanci bir kanalda bir doktorun su icimi ile ilgili programini izledim,sizinle paylasmak istedim.Onun onerisine gore gunuk minimum ihtiyac su sekilde hesaplaniyormush :

kendi kilonuz x 30 ml = gunluk en az icmeniz gereken su miktari

(mesela ben 67 kiloyum)

67 x 30 = 2010

Hatta cikan sonucun ustune hamilelikte en az yarim litre daha eklememiz gerekiyor.Bu durumda benim gunuk en az 2.6 litre su icmem gerekiyor.Siz de kendiniz icin hesaplayin bakalim hihoyyyt

2. 18 Mayıs 2010
  3. pinkaya87

pinkaya87 varlığın öyle bi sevinçki Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bana 1680 çıktı ama ben günde 3 bçuk 4 lt yakın içiyorum. paylaşımın için teşekkürler.

4. 18 Mayıs 2010
  5. ruzica

ruzica Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    1890, bende daha fazla iciyorum....

6. 18 Mayıs 2010
  7. gultun

gultun allahım şükürler olsun Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ne yararlı bi topik açmışsın.benimde 1830 çıktı hamile değilim ama gebe kalamamayı etkiliomu acaba çünkü ben çoook az su içerim yarısını bile zor.:KK43:

8. 18 Mayıs 2010
  9. sofika

sofika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    108
    ne guzel cok su icmeniz,bu zaten minimum miktar,ne kadar daha da arttirabilirseniz o kadar iyi.Bende gunde 3 litre kadar iciyorum.Bu arada icilen cay,meyve suyu vs gibi sivilari suyun yerine asla koymayin diyor doktor,bu miktar sadece su icin diyor.

Gebe kalmayi dogrudan etkiler mi bilmiyorum canim ama cok su icmenin yardimci olacagina inaniyorum ben.Zor hamile kalabilmish biri olarak soyleyebilirim ki ,hamile kalmadan onceki aylarda su alimimi arttirmis ve ozellikle sabahlari bir bardak sicak su ile gune baslar olmustum.

Suyu asla soguk icmeyin!