Ne olacak halim?....

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve ÜMITSIZ_KIZ tarafından 3 Ekim 2009 başlatılmıştır.

3 Ekim 2009
    Konu Sahibi : ÜMITSIZ_KIZ
  1. ÜMITSIZ_KIZ

ÜMITSIZ_KIZ Guest

Merhaba arkadaslar
    Hayatim iki arada yasamakla geciyor...
    Bir yanda sevgilim bir yanda ailem...
    Sevgilimle 2 senedir cikiyoruz kendisi tr de yasiyor bende yurt disinda...
    Sevgilimle o kadar iyi anlasiyoruzki anlatamam...
    Onu cok seviyorum onsuz yasamak cok zor...
    Evlenmeyi düsünüyoruz...
    Asil sorunda orda basliyor...
    Evlenirsek ben türkiyeye gitmek zorundayim...
    Sevgilimi buraya getiremem cünkü burda hayat cok zor hem dil zorumluluguda yasayacak...
    Orda cok iyi bir isi var...
    Oda yanina gitmemi cok istiyor...
    Bende onun yanina gitmeyi istiyorum...
    Ailem sürekli engel oluyor buna...
    Gitmemem icin elinden geleni yapiyor...
    Hergünüm aglamakla geciyor...
    Babam bir yandan seni vermem tr ye gidemessin diye tutturuyor...
    Orda yasayamassin hayat sartlari cok zor diyor...
    Maddi SIKINTILAR cekersin diyor...
    Sevgilimin evi var... Iside var... Bende calismak istiyorum...
    Iki arada kalmakdan cok bunaldim...
    Kafayi yiyecegim yakinda...senağlama
    Bana bir yol gösterin nolurr...:enbuyukkk:
    Ne yapmaliyimm...??? sositososito

2. 3 Ekim 2009
  3. SUTASAYRAN

SUTASAYRAN Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    canım babanla konuşmalısın onun yanında ii olucağını anlatmalısın ona seni anlicaktır herşey gönlünce olsun

4. 3 Ekim 2009
  5. ÜMITSIZ_KIZ

ÜMITSIZ_KIZ Guest

konusuyorum ama yine ayni sözleri tekrarliyor...
    Cok bunaldim artik...
    Ne yapacagimi sasirdim...

6. 3 Ekim 2009
  7. MutlulukRecetem

MutlulukRecetem EvlendmEkonomiyeCanVerdim Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Bu yazdiklarinda inan ki kendimi buldum canim.

Bir sene öncesine kadar aynen senin durumdaydim.

Almanyada dogdum,büyüdüm okudum ama sevgilim türkiyedeydi.

Herkes bana türkiye sartlari zordur,rahatliga alisiksin derdi.

Yani engel üstüne engel.

Ama ben sevgilimi buraya getirmek istemezdim. Getiremezdim,cünkü isi cok cok iyi.

Buraya gelecek yarim almancasi ile ve dogru düzgün bir is bulamayacak.

Hadi is neyse, zar zor idare edilir sorun para olmasin dedim kendi kendime.

Ya sosyal yasam?? iste bu tam anlami ile SIFIR olur.

Ben yanimdaki erkegin erkegi olmak istemiyorum, ne kadar sevsemde erkek erkek kalmalidir benim gözümde. Tabiiki her sey zamanla olacakti, ama ben onu ordan koparip buraya getirmek istemedim.

Ki bu konulari cok konusmustum esimle o zaman. Ben almanyada'da yasarim türkiyede'de yasarim, ama senin almancan yok,buranin kültürünü fazla bilmiyorsun, 2kere almanyaya gelmekle olmuyor dedim.

O da zaten bastan istemedigini belirtti. Kardeslerin hepsi yurtdisinda ve sosyal yasantilari yok dedi. Benim burda isim cok iyiken, ben burda cok rahatken almanyada yapamam dedi.

Zaten bende türkiyede yasamak istedigimi kücüklügümden beri herkese söylemistim.

Ama gelde bunu aileme anlat. Onlar benim hep iyiligimi istediler,bunu biliyorum.

Ama ben anneme bazen cok haksizlik ettim,küstüm,konusmadim,yani kisaca cocukluk ettim.

Bir ara o kadar yorulmustum ki, inan ki icimden kimseyle konusmak gelmedi.
    Konusuyordum, ama cok isteksiz,o neseli gülen Mutlulukrecetem adeta bir buzdolabina dönmüstü..

Sanirim annem o zaman bunu ne kadar cok istedigimi anladi.

ve olaylar nasil gelisti bilmiyorum, su an 1.5aylik evliyim ve türkiyede yasiyorum.

Annem ise bana tek sunu dedi dügünümden sonra: "aglamayacagim,seni bu insanlara,buraya emanet ettigim icin gözüm arkada kalmayacak"

Belki cok fazla yazdim,belki de bu ne simdi diyeceksiniz,ama yazdiklarinda kendimi buldugum icin bunlari paylasmak istedim.

Yalniz degilsin arkadasim :teselli:

Ama sana tek tavsiyem; ailene küsme,olurda belki bir tartisma esnasinda sesin yükselir,yükseltme..

inan yarin bir gün annenin o güzel kalbini kirdigin icin pismanlik duyarsin.

Bunlarin hepsini yasadigim icin, sonradan pismanlik duymani istemem.

8. 3 Ekim 2009
  9. ÜMITSIZ_KIZ

ÜMITSIZ_KIZ Guest

konusuyorum ama yine ayni sözleri tekrarliyor...
    Artik cok bunaldim...
    Hic bir sözüm bulamiyorum...

10. 3 Ekim 2009
  11. ÜMITSIZ_KIZ

ÜMITSIZ_KIZ Guest

Alisabildinmi türkiyeye...???
    ne gibi zorluklari var...???
    Bana biraz anlatabilirmisin??
    o kadar cok gözümü korkutuyorlarki artik sasirdim kaldim ne yapacagimi bilmiyorumm...!!!
    Ne gibi degisiklikler var türkiye - almanya arasinda...!!!
    Maddi SIKINTILARDAN korkuyor ailem...
    Ama onlara anlatamiyorumm...
    Cok kötü durumum...
    Bana o cocukdan ayril bile diyorlar...

12. 3 Ekim 2009
  13. tubicik

tubicik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    310
    Ödül Puanları:
    153
    annenin babanın sözünü dinle,sevdiginide unut!ilerde pişman olursun aileni ezip gectigin için....

14. 3 Ekim 2009
  15. cnn54

cnn54 Özlemimsin... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Unutmak o kadar kolay olmasa gerek...

16. 3 Ekim 2009
  17. tubicik

tubicik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    310
    Ödül Puanları:
    153
    zaman herseye ilactir..su hayatta neleri unutmuyoruzki bir gönül sevdasını tunutmayalım...
    kendi hayatın kendi tercihin ben kendi görüşümü söylerim..senin iyiligin için!

18. 3 Ekim 2009
  19. MutlulukRecetem

MutlulukRecetem EvlendmEkonomiyeCanVerdim Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Canim biz her sene türkiyedeydik zaten. herkes tatile benzemez burda hayat derdi.. Ama bakis acina bagli. Ben daha öncede staj icin 5ay kaldim türkiyede.
    Öyle bir alismistim ki, sabah kalkiyordum isime gidiyordum,aksam geliyordum eve.
    Otobüstü suydu buydu baya bi ögrenmistim her seyi.

Simdi ki gelisime gelince..
    Su an pasaport islemleri icin almanyadayim ailemin yaninda,ve evimi, türkiyeyi,antalyami ve tabiiki esimi öyle özledim ki.
    Buraya geldim ve ne kadar dogru bir karar aldigimi anladim.
    Camdan bakiyorsun bir allahin kulu yürümüyor sokakta,bak mesela bu gün burda bayram dimi.
    Hadi diyelim bir sey lazim oldu,nerden alacagiz? Sansimiz varsa petrol istasyonuna gideriz ordan 3-4 katina aliriz dimi ne lazimsa.
    Ama ya türkiyede? 7 / 24 mutlaka bir yer bulursun.
    Bunlar belki önemsiz seyler ama sonucta hayati hayat yapan bunlardir.
    Mesela mobilya aldik türkiyede, su gün getirecegiz su gün getirecegiz derler ama sen onlarin SALI demelerine inanma kaydirigubbakcemile3 yani biraz daha rahat olacaksin türkiyede, o almanlarin dünyada taninmis ünlü disiplinleri yok yani burda.
    Aksam hava karardiktan sonra disarda tek basina,sessiz sakin yerlerde gezmeni tavsiye etmem :jeyyar:
    Bankaya gideceksen biraz zaman ayirda git, bekleyebilirsin kafamçokkarıştı
    Simdi türkiyede yasayan arkadaslarimizi bu türkiyeyi kötülüyor diyecek,ama alakasi yok.
    Sonucta almanya ile farkini anlatiyorum.
    Saglik sistemi burda cok farkli ama bunu sende bilirsin canim.
    Her yere nerdeyse her 10dakikada bir dolmus/otobüs var. Ulasim zorlugu söz konusu olamaz türkiyede alkisalkisalkis
    Simdiye kadar öyle bir zorlukla inan ki karsilasmadim, ilk basta tek mobilyacilar canimi sIkmisti, ama o da herkesde öyle olacak diye bir sart yok. Sans isi diyelim.

Yemek konusuna gelince.. Bazi seyler burda almanyadan daha pahali.. Mesela almanyada her salatamiza misir koyardik biz, annneyy misirsiz kaldim -tatlicadiarzu- dermisim, ama burda sanirim normal bildigimiz misir lükse giriyor kafamçokkarıştı Yani daha pahali almanyaya göre. Etde burda daha pahali. Ama bunlar ufak seyler, zamanla inan ki alisiyorsun.
    Hem yemek konusunda da bir tereddüt'ün olmasin,almanyada hasret kaldigimiz gidalar burda :lepi:

Hayata gelince.. Hayat burda bambaska ya.. cennet burasi cennet. Her ne kadar yasli teyzelere göre avrupa daha da iyi olsa, türkiye'nin sonu onlara göre cok kötü olsada, hic kulak verme bunlara. Ben her iki yasam tarzini da gördüm.
    Almanya bitti artik. Yok, sifir.. Ama zor anlatabiliyoruz bunu. Almanyanin tek avantaji, saglik güvencen ve issizlik parasi. Ama issizlik parasini da hak edende hak etmeyende yedigi icin almanlar artik daha bi göz acik oldu bu konuda.

Mesela sosyal yasantimiz burda cok güzel,istedigimiz zaman sinemaya gidiyoruz,konserler oluyor,bazende sadece bir parkta ve ya sahilin kenarinda yürüyoruz.

Antalya cok sicak oldugu icin gündüzleri,millet hep aksamlari disariya cikiyor. Yani her yer civil civil, öyle almanyada ölü gibi degil.

Ben alistim türkiye'ye, öyle alisacak bir sey yok. Yeter ki icinde o istek olsun. Sadece yeniliklere acik olmasin bu kadar.