ne olacak şimdii:(

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve EU2 tarafından 15 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    15 Eylül 2008
    Konu Sahibi : EU2
  1. EU2

EU2 Guest

arkadaslr yaza kısmetse evleniyorum ama şimdi bı sorun cıktı napacam bılmıyorum kaldım ortada:KK43: nişanlımla cocuk konusu acıldı ve dedıkı evlenınce hemen cocuk yapalım dedın bende olmaz 1 2 sene sonra dedım bıraz evlılııgımızn tadını cıkaralım sonra dedım ben cok cıddıyım hemen ıstıyorum dedı bende olmaz bende cok cıddıyım dedım anlasamıyoruz.sız olsanız neyapardınız napacam bılmıyorum sımdıden basladık yanı offf:KK43:((Çok üzgünüm çoook

2. 15 Eylül 2008
  3. melek23

melek23 bebeğim gel artık Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ya işallah tek sorunlarınız bu olur evliliğin tadını tabiki çıkarmak hakkın ama çocuklada çıkarabilirsin bak canım şöyle düşün hiç çocuğun olmuycakmış gibi ve okadar çok uğraşıyorsun ki allaha yalvarıyorsun işte ozaman sende evinde ufacık bişeyin olmasını bi ses çıkmasını ağlamalar gülmeler olmasını okadar çok istiyceksin ki inan bana bende evlenmeden önce istemiyordum ama 4 aylık evliyken eşime istediğimi söyledim maddi olarak hazır değildik ama eşim buna kendini alıştırdı ve tamam dedi sonra olmadı ve nezama olucak bilmiyorum 1 yıllık evliyim tüp bebek denedik tek şans tutmadı artık tüp bebek yaptırmanıza gerek yok dedi doktor çünkü eşimde hiç sperm yok o yüzden döllenme olmuyor anladınmı canım herşeyin hayırlısı bitanem böyle şeyler için sıkma canını

4. 16 Eylül 2008
  5. EU2

EU2 Guest

sende haklısın canım ama ben hazır olmam sanırım hemen evlenır evlenmez cocuk tabıkı ıstıyorum ama bıraz zaman gecsın ne olacagını kımse bılemez kı ılk once evde bırbırmızı bı alısmamız lazım belkı benım gormedıgım huyları cıkacak sonradan anlasmazlık olacak falan ıste ama napacm bılmıyrm :KK43:

6. 16 Eylül 2008
  7. yorgun savaxsxçxix

yorgun savaxsxçxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    bu zamana/aşamaya kadar çocuk konusunu konuşmamış mıydınız? Biz çıkmaya başladıktan 6 ay sonra bu konuyu enine boyuna konuşmuştuk. aksi takdirde ben devam edemezdim. karşımdakinin ne düşündüğünü bilmem gerekirdi. ama biraz da yaşla alakalı olabilir, eskiden olsa belki ben de sırası gelmedikçe konuşmayabilirdim.

8. 16 Eylül 2008
  9. ladyyuppi

ladyyuppi namidiger platonik_ask ;) Üye

Beğenildi:
    83
    Ödül Puanları:
    153
    canim bence kendinde söylemissin zaten, ilerki zamanlarda araniz nasil
    olur bilinmez, dünyaya cocuk getirdikten sonra araniz bozulup,siddetli
    gecimsizlik oldugunda, cocuk ortada kalacak, yazik degilmi o günahsiz bebege?
    madem seni seviyor, cocuk istememe kararina saygi duymali, ki sen zaten
    kesinlikle cocuk istemiyorum dememissin,ilerde demissin..

10. 16 Eylül 2008
  11. eda1982

eda1982 CANIM KIZIM IRMAK'IM Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bencede hemen çocuk sahibi olmak mantıklı degil enaz 1sene geçmeli evlilikte.

12. 16 Eylül 2008
  13. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    neden çocuk olayına sıcak bakmıyosun...
    1 2 sene korunanlarıda görüyoruz...
    sonra çocuk olmuyo işte...
    bizim gibi doktor doktor gezersin üstüne tonlarca parada ödersin,ama tedavilerin bi türlü cevap vermez... hamilede kalamazsın...
    bunumu istiyosun?:KK46:

14. 16 Eylül 2008
  15. mutnojmet

mutnojmet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    valla evlenir evlenmez hemen çocuk yapmak mantıklı değil her şeyi geçtim hepimiz demiyormuyuz evliliğin ilk yılı birbirine alışma dönemi diye en fazla kavga edilen dönem denir her zaman biz ki çok çok az tartışan bir çiftiz biz bile evliliğin ilk yılı normal halimize göre çok tartışma yaşadık hamile halinle o tartışmalarla uğraşmak daha kötü bir kere anne üzülünce bebek de üzülür

ayrıca bir kaç yıl korunmanın sonradan çocuk olmayı engellemesiyle ilgili bir durum yok tıbben eğer çocuk olmasına fiziksel bir engel varsa korunmasan da vardır korunsan da sadece bir kaç yıl korunanlar daha geç fark eder bu durumu o kadar

16. 16 Eylül 2008
  17. zeko

zeko umut €tm€k h€rş€yd1r..... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bence en doğrusunu düşünmüşsün evlenir evlenmez çocuk zor...her ne kadar tanıdım desende farklı bir insanla aynı evi paylaşmak,farklı bir ortam ne bilim yani birbirinizle yaşamaya alışmadan çocuk yapmayı düşünmeyi yanlış buluyorum.örneğin ben 3 senelik evliyim 1.5 sene korunduk 8 ay ayrıydık şidiyse çocuk düşünüyoruz henüz bi gelişme yok ama ben hiç pişman değilim.neler yaşadım ne sorunlar 8 ay ayrı kaldık boşanmanın eşiğinden döndük vs. ya bunları hamile veya çocuğum varken yaşasaydım Allah korumuş.ben kendi adıma konuşuyorum gerçi herkes böyle sorunlar yaşamaz ama hiç olmadı evliliğinizin tadını çıkarır birbirinizi tanır yeni hayatını benimsersin diye düşünüyorum.

18. 16 Eylül 2008
  19. yaralim

yaralim Kizim...Askim... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canim ayni sorunu bende yasadim
    hatta ikna ettim...doktora gittim..bekleme salonundayken aradi ve çabuk git ordan vazgeçtim dedi
    çikmadim.
    vede doktorla konustum, herseyi anlatan prospektusler goturdum nisanlima ve tek tek anlattim
    onun korkusu, hapi kullanirsam çocugum asla olmaz idi...
    pes etmedim inan; bikmadan konus. onu ikna etmenin yollari var, bulursun
    çocuk yapmak 2 kisinin kararidir, sadece o karar veremez
    bunu anlat...
    kolay gelsin

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.