Ne olur acilen akıl verin

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve gamzes tarafından 25 Eylül 2010 başlatılmıştır.

25 Eylül 2010
    Konu Sahibi : gamzes
  1. gamzes

gamzes Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    şimdi ben 20 yaşında evlendim ve 1,5 yıllık evliyim.baştan eşim anlattı ben dinledim ve 1 yıl ailesinde oturmaya karar verdik ama bir yılın sonunda ayrılacaktık.evlendik şuan ben de eşimde kayın babam ve kaynanam artı görümcem aynı evde yaşıyoruz.artııı hepimiz çalışıyoruz.ben derdimi kimseye anlatamıyorum ilk defa size açıyorum.eşim baştan sölememiş ayrı eve çıkacağımızı.onlar bilmiyolar.ben diyorum ki artık çıkalım çünkü evlendiğim günden beri hiç bir hayalim gerçekleşmedi.ben ondan yatlar katlar da istemiyorum 1 oda 1 salon da olsa yeter diyorum.ama eşim tamam diooo lakin ben biliyorum ki beni atlatıyo biliyorum.ailesinin durumu kötü değil onlar biz yokkende iyi geçinebilirler.tabi bizde geçine biliriz çünkü ikimizin maaşı yaklaşık 2,5 a gelioo.hesap ettim bir yıl dişimizi sıkarsak çok rahat ederiz.ben savurgan bir insan değilim kesinlikle.ama anlamıyor eşim aslında herkonuda anlayışlıdır amabu konuda beni çok sıkıyo keşke baştan hiç oturmasaydım çok mutsusuz artık ölmek istiyorum.kimse anlamıyo.ben daha 21 yaşındayım ama evin tüm yükü omuzlarımda. Artık kendi evimin yükünü çekmek istiyorum.evlendiğimden beridir borç ödüyoruz ama elime geçen sıfır yine sıfır...ben kocamı ikna ediyorum 1 gün sonra değişio.onu çok seviyorum oda bei çok seviyo ama sanırım ben pes edeceğim yakında.bana kimse yardım etmiyo nolur artık yardım edin....uzun oldu kusura bakmayın ama anlatamadığım okadar çok şey varki...

2. 25 Eylül 2010
  3. temmuziki

temmuziki Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    153
    bunların hepsini malesef enn baştan konuşmak gerekliydi
    anlaşıp öyle evlenmeliydiniz
    ama ikinizin maaşı bir ev geçindirmeye yeter
    kocanız sanırım ailesiyle her şeyi konuşan biri değil
    senin mutlu olmanı istiyosa ailesini karşısına alıp konuşsun halledin
    atla deve değil yaa

4. 25 Eylül 2010
  5. xxDerinxx

xxDerinxx ♥♥ Aşkım ♥♥ Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Bence tavrını sert şekilde koymalısın...
    Erkekler evlenmeden önce hep ''ailemin yanında 1 yıl kalacağız'' der ama o 1 yıl hiç bitmez nedense...

6. 25 Eylül 2010
  7. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Tavrını koy. Evdeki herkes çalışıyorda niye hala birlikte oturuyorsunuz. Siz artık başka bir aile oldunuz. Kimse kimseye muhtaç da değil, eeeee sorun ne o zaman???

Kararlı olun, asla geri adım atmayın.

8. 25 Eylül 2010
  9. polanegri

polanegri Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    çocuk yapmayı denesenz ben kendi çocuma kndi evimde bakmak istiyorum desen fayda edermi acaba tatlım

10. 25 Eylül 2010
  11. gamzes

gamzes Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Polanegri ben ayrı eve çıkacağım derken daha tecrübesiz şekilde çocuk yapamam.ya kötüye giderse ozaman napıcam çocukla bi başıma ...herkese çok teşekkür ederim ama ...ben tavrımı sert koyamıyorum nolur yardım edin. Nasıl ikna edebilirim.artı ben ankaradan istanbula gelin oldumm.ailem uzaktaa

12. 25 Eylül 2010
  13. gamzes

gamzes Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Aslında ben bunları baştan konuştum ama ...olmayınca olmuyo canım çok sıkılıyo.ben insanları kıramam.hep i yi niyetle düşünürüm.bundan kaynaklanıyo sanırım hepsi..çok üstümdeler.silkelemek istiyorum.yapamıyorum.beceremiyorum.annemin sözünü dinleseydim keşke.aşk herşeye çare olmuyomuş...boşmuş.

14. 25 Eylül 2010
  15. melek_21

melek_21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben olsam açık açık konuşurdum artık burda oturmak istemiyorum ayrı eve çıkalım yoksa ya ben kendime bişey yapıcam ya da ailemin yanına gidicem... çok açma bişey maaşınız yeter bi evi geçindirmeye hangi devirde yaşıyoruz ki hadi maaşınız az olur yetmez anlarım belki eşini ama gerçekten çok saçma rest çekmekten başka çaremniz yok bunu bilin sert yapamıyorum dersen ömür boyu yaşarsın orda bunu kabullenmeye çalış o zaman

16. 25 Eylül 2010
  17. gamzes

gamzes Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Konuşarak anlaşamıyorum bende mektup yazıyım veriyim diyorum.son çare bu.herşeyi yazıyım konuşurken lafımı kesip konuşturmuyo.mektup ta onu yapamaz herhalde.ne dersiniz yararlı olurmu.yada önerileriniz varmı ???

18. 25 Eylül 2010
  19. melek_21

melek_21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bence mektup yararlı olabilir insan bazen yüzüne karşı söyleyemediklerini mektupla daha iyi anlatır belki sizi anlar bu şek,lde