Ne olur bir akıl verin

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve sude2008 tarafından 6 Şubat 2009 başlatılmıştır.

6 Şubat 2009
    Konu Sahibi : sude2008
  1. sude2008

sude2008 Guest

2,5 yıllık evliyim. Evlendik 5 ay çalıştı ortak olma dememe rğmaen bir iş yeri açtılar eniştesiyle anlaşamdılar ayrıldılar imzaları bizimki attığı için bütün borçlar bizimkinin üstüne.Tartışma çıktı,eşimi eniştesinin parasını yediğini, kayınpederimin üstünden geçtiğini ve eşimi ve beni terbiyesiz saygısızlıkla suçlayarak ablaları bizi babasının evinden kovdular beraber oturuyoduk 1 yaşında bir kızım var şimdi annemlere yakın bir ev tuttuk 3 aydır kendi evimizdeyiz ve krizi bahane ederek iş yok diyor çalışmıyor babası iş yeri için taşıma arabası almıştı.her ay 850 tl bende iş buldum 600 tl maaş alıyorum kiraydı taksitlerdi derken bişi kalmıyo elimde günlük 5 tl yemek parası alıyorum bir gün kızım mama birgün evimin ihtiyacını ayrıca biriktir faturalarımı bile yatırıyorum eşim hiç sormuyor bu eve ne lazım kızın maması var mı yok mu bide üstüne üstlük benden para istiyor arabanın taksitini yatırmak için borç istediyor aldıklarını geri ödemiyor ailesi hiç ezdirmemiş rahat yaşatmışlar üzmemişler arabayla taşımacılık yapımıyor iş yok diyor. daha önden oturduğumuz yerde 10 senedir oturuyorlarımışrkadaşları hep otarafta bizşehrin diğer kısmına taşındık yaklaşık 1 saatlik yol var arada her akşam oraya kahveye gidiyo nerden baksan 20 tl lik benzin her gün 10 tl iddaa oyunuyo ve cebinde malbora sigarası konuşmaya çalıştığımda bağırıyor küfrediyor üstüme yürüyor beni kapıya atmakla yada tekrar babasıyla beraber oturmakla tehdit ediyor 3 aydır hergece kahveye gidiyor ve 1 den önce gelmiyor benle ve kızımla ilgilenmiyor ne yapacağımı şaşırdım ve BENİM DÜNYA TATLISI BİR KIZIM VAR BANA BİR AKIL VERİN NE OLUR:çok üzgünüm:

2. 6 Şubat 2009
  3. TheShe

TheShe Guest

İşin ne kadar zor ya, kızın olmasa yol ver zaten herşeyi sen karşılıyosun diyeceğim ama...
    Eşine asla para vermemelisin. Tamam kiranızı öde, kızının masraflarını da yap ama gerekirse aç otur ona da yedirme. Kaç yaşında bu adam yahu hiç bir sorumluluktan haberi yok, neden evlenmiş? Çok kızdım, alesi nasıl bir evlat yetiştirmiş böyle.
    Valla sinirden aklıma sana verebilecek öneri gelmiyor, ama tek diyeceğim bu adamı rahata alıştırma, çalışması gerektiğini anlasın
    Ne güzel yaa karım çalışsın, kira fatura herşeyi ödesin, üstüne bir de bana harçlık versin, ben gezeyim eve gece yarısı geleyim kadın yine bana baksın. Ben de isterim böyle bir karım olsun :mymeka:

4. 6 Şubat 2009
  5. sude2008

sude2008 Guest

dün yatırsın diye 300 tl taksit verdim akşam kaçamak cevap verdi ödendi makbuzunu istedim orda kaldı dedi bende bu gün aradım geçen ayın kini bile yatırmamış düşün düşün kafayı oynatıcam aileme bişi söyleyemiyorum

6. 6 Şubat 2009
  7. BenLiLa

BenLiLa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    Allah Allaahhh evliliğin sorumluluğunu taşıyamacaksa ne diye evlenir böyle tipler anlamıyorum...
    çocuğu açken cebinde malboro sigarasıyla gezmek olurmu canım..
    valla çocuğun olmasa yol ver dicem ama küçücük bebiş var arada...
    evin geçimini sen sağladıktan sonra o kocaya koca demem ben...
    bence kendi aileni haberdar et olup bitenlerden ve oturup baban onunla konuşsun gerekirse gözdağı versin ayırırım diye...
    ama sen sen ol onu paraya alıştırma...
    yoksa hiç çalışmaz...

8. 6 Şubat 2009
  9. TheShe

TheShe Guest

Resti çekmen gereken yere gelmisiniz. Niye taksit için para veriyorsun ne taksiti anlamadım ama?
    Bence ev kirası dışında hiçbirşeyi ödeme, çocuğunu doyur, kendini doyur ona da yemek yapma para yok diyerek. Maaşının düştüğünü söyle, ailene yardımcı olduğunu söyle ama asla eşine para verme. Senden para alamayacağını bilmeli, olmaz bu böyle. Ya da evet mümkünse babana pasla. Ama birşeyler yap, sen cefayı çek o sefayı sürsün. Of ya

10. 6 Şubat 2009
  11. sude2008

sude2008 Guest

parke yaptırdık eve 4 ay parke taksiti ödiyecektik onun arkadaşı yaptı 3. taksiti yolladım adamın yeri uzak olmasa kendim vericem işden izin alıp gidemiyorum ona verdim bu akşam kaynanama gidicem 3 nüde karşıma alıp kendi kızları böyle bir adamla evlense ne yaparlardı diye sorucam allah hayırlı insanlarla karşılaştırsın sizi 23 yaşındayım ömrüm tükendi yaaaaaaaaaa

12. 6 Şubat 2009
  13. yaralim

yaralim Kizim...Askim... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Offf bu ne yaaa
    Anlamiyorum ya, hem eve bakmiyor, hem kufur ediyor, hem tehditler savuruyor...
    Ne yapmayi dusunuyorsunuz ? ona gore birseyler yazalim bilmiyorum ki, ailenize donun, evinizde kalin diyemeyiz ki
    Kizinada mi acimiyor ?
    Yada yasadigi tatsiz olaylar mi onu bu hale getiriyor ?

14. 6 Şubat 2009
  15. GxoxkyxuxzxuxndeDans

GxoxkyxuxzxuxndeDans GÖZLERİMDE GECE OLDU Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Eğer baştan böyle alıştıysa rahatlığa ömür boyu gider ya sinir olup kendi kendini yiyeceksin ya görmemezlikten geleceksin yada alacaksın çocuğunu gideceksin.Bu yaştan böyle sorumsuz bir insanı zor düzeltirsin çünkü baştan ipleri vermişin biliyor nasıl olsa sen ne yapar ne eder o parayı bulursun aç kalmazsın çok iyi bir derse ihtiyacı var alah yardımcın olsun aynı dert bende de var çünkü

16. 6 Şubat 2009
  17. sude2008

sude2008 Guest

İnanın ne yapacağıma karar veremiyorum çok üzülüyorum ağlıyorum sinirimi bazen kızımdan alıyorum Belki bugün düzelir belki yarın düzelir diye beklemekten başka bişi yapmıyorum

18. 6 Şubat 2009
  19. milat

milat yaşıyorum Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    113
    eşiniz tek kelimeyle SORUMSUZ bir insa..

nasıl olurda evini eşini,hele hele ebeğini düşünmez..

şayet bi ayrılık söz konusu olsa aileniz arkanızda durur mu..ya da tek başınıza yeni bir yaşam kurabilir misiniz..çünkü ayrılırken maddi ve manevi gereksinimleri karşılayabilecek konumda olmanız gerekir..

şahsen ben olsam dayanamazdım sanırım..hemen ayrılmak olmazdı belki ama uzunn bi süre ondan ayrı yaşardım..belki bişiler kafasına dank edebilir..Allah yardımcın olsun..