ne olur bir fikir verin

Konusu 'Davranış Bozuklukları' forumundadır ve bitli papatya tarafından 29 Mart 2010 başlatılmıştır.

29 Mart 2010
    Konu Sahibi : bitli papatya
  1. bitli papatya

bitli papatya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    3 ve 2 yaşında olmak üzere 2 tane kızım var.küçük kızımla başım dertte.yani resmen çıldıracağımçne yaparsam yapayım olmuyorç-.Allah hastalık vermesin,beterinden korusun ama ne yapacağımı bilemiyorum.sürekli ağlıyor,hemen kızıyor.kızınca elinde ne varsa fırlatıyor,yere atıyor kendisini ve başlıyor kafasını yere vurmaya..önceleri kafasını duvara,kapıya vuruyordu onlar bitti yere vurma dönemi başladı.korku nedir hiiç bilmiyor.gece uykusu doğru dürüst değil.ayyy yazarken bile içime sıkıntı çöktü vallahi ağlayacağım şimdi sinirden,üzüntüden.eşime psikoloğa gidelim diyorum.çok küçük daha psikolog ne yapacak diyorçbenimle aynı yada yakın durumu yaşayan arkadaşlar varsa n olur bana bir öneride bulunun.psikoloğa gittinizmi nasıl bir süreç oldu ve sonunda verim alabildiniz mi?şimdiden çook teşekkür ederim

2. 29 Mart 2010
  3. seda1986

seda1986 çooook mutlu Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    canım seni anlıyorum ama şimdi ki çocukların genel sorunu mutsuzlukmuş benim kızımdada vardı şimdi çok şükür azaldı sabır çok önemli huyuna gitmeye çalış unutur zaten o kafasını vurmayı halinizi çok iyi anlıyorum benim 1 çocuğum var gerçekten çok zor çocuk bakmak anne olmak

4. 29 Mart 2010
  5. sevibade

sevibade Güzel Bakan, Güzel Görür Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Tek çare inatlaşmamak....
    Büyüdükçe açıklamaları anlıyorlar ve bu huyları gittikçe daha da azalıyor,
    Birde anne babaların hayırın hayır olarak kabul etmiyorlar, ama dışardan 3.bir kişi açıklama yaparak hayır derse çocuk onu kabul edebiliyor...
    Garip ama gerçek, benim küçük kızımda da aynı sorunu yaşıyorum Allah yardım etsin biz annelere,
    Birde siz gergin olmamaya çalışın, çocuk o moda girince aldırış etmeyin, aldırış ettikçe daha da çok yapıyorlar.

6. 30 Mart 2010
  7. bitli papatya

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar cevaplarınız için çok sağolun.ben zaten davranışın sönmesi için aldırış etmiyorum,görmezden gelmeye çalışıyorum.ama inanın inatla ağlıyor ve kafasını vuruyor.bu kez yerden almak zorunda kalıyorum.olmadık bir şey istediğinde ilgisini başka şeye çekmeye çalışıyoum ama ne yazık ki ilgisi başka yöne kaymıyor yada kaysa bile bir süre sonra tekrar aklına geliyor istediğ şey ve tekrar başlıyor ağlama teranesi.o kadar yıprandım ki bunu size kelimelerle anlatamam.bir dağ başına çıkıp bağıra bağıra ağlamak istiyorum.çok çok kötü bir durumdayım aslında.durumumu anlatacak cümleleri bile kuramıyorum.

8. 30 Mart 2010
  9. seda1986

seda1986 çooook mutlu Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    ahh canım yardım edenin yok mu?annene kayınvaldene bıraksan azcık toparlasan kendini çok zor anlıyorum bide üst üste 2 tane anlıyorum seni

10. 30 Mart 2010
  11. bitli papatya

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    sedacım

ailemden 16 saat uzaktayım kimse yok.kayınvalidem ise şehrin öbür ucunda..ona anlattığımda olur böyle şeyler hep böyle büyüttük diyor yani hayrı yok.yalnızım yani.tüm günüm evde kılarla gürültüyle geçiyor.çok kötüyüm sedacım çok

12. 30 Mart 2010
  13. sevibade

sevibade Güzel Bakan, Güzel Görür Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Çocukları 1 saatliğine de olsa bahçe, park vs götürmeni tavsiye ederim,
    Daha sakin oluyorlar ve daha rahat uyuyorlar,
    Evde kapalı durdukça daha agresifleşip uykudan uyanınca bile saatlerce sinir nöbetleri geçiriyorlar,
    Kesinlikle evde ufak bir bahçe bile varsa en az bir saat indirmelisin, hem sanada iyi gelir,
    Allah yardımcın olsun ikiside çok ufakmış.

14. 30 Mart 2010
  15. sampuan

sampuan umutsuz vaka... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    cnm seni çok iyi anlıyorum.benimde 4 yaşında ve 7 aylık oğlum var
    4 yaşındakiyle başım dertte.sadece kafasını yere vurmuyo bi güzel bana vuruyo.
    ne desem dinletemiyom, hep inatlaşıyo,sürekli ben napıcam şimdi ,hep bir yerlere gitmek istiyo eve girmek istemiyo,kızdığım zaman sen kötüsün diyor
    çıldırmaya ramak kaldı seni ben çok iyi anlıyorum
    okula vereyim diyorum çok para maddiyat yetmiyo
    ki okul geri gönderir gibime geliyo çünkü küfür çok söylüyo başkalarından öğrendi bi güzel saydırıyo
    herkese
    yazın balkonda gelen geçene söyleniyodu:) millet şaşırıyodu
    ALLAH ım yardım et

16. 30 Mart 2010
  17. sampuan

sampuan umutsuz vaka... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    parklara gidiyoruz gezmelere götürüyorum komşunun çocuklarıyla günde kaç posta oynuyolar yinede yetmiyo eve girdiğmiz an başlıyo sinirlendiği gibide oyuncaklarını fırlatıyo
    hiçbirşeyle mutlu olmuyo

18. 30 Mart 2010
  19. leyla mecnun

leyla mecnun her anım AŞK olsa Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ALLAH yardım etsin bacıı benimde 2 çocuğum var ama sen çok erken yapmışsın zor bi durum inatlaşmaya gelince hemen hemen her çocukta olan bişey huyuna gitmekten başka çare yok benimde kızım 3 yaşında oda buzamana kadar konuşmuyordu asabiydi inattı ama çok şükür biz atlattık şimdi konuşuyo yavaş yavaş rahatladı çocuk çekindiği biri yokmu aileden biraz sözünü geçirse kız kardeşğimin kızda biraz huysuzdur benim eşimden çekinir mesela onun adını duyunca sakinleşiyo çocuk sizde yokmu böyle biri babayı dinlemiyonu..o ne işin başında..:eek:lmaz: