Ne olur biri bana yol gstersin..

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve gunef tarafından 28 Ekim 2009 başlatılmıştır.

28 Ekim 2009
    Konu Sahibi : gunef
  1. gunef

gunef Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    93
    şimdi benim bi sevgilim var ve evliliği düşünüyoruz bu kişinin teyzesini evi var teyzeside almanyada sende bır ay gelıp bir hafta bu evde kalıyomus ve yazlığa gecıyomus görüştüğüm kişiye demiş ki evlendiğinizde burda oturursunuz eşyalaryla birlkte evi hibe etmiş kendınıze bı ev alana kadr oturun demıs ama benım ıcıme sınmıyo tamam evde oturmamız kira vermeden güzel ama o eşyaları ben kullanamam ne kadar istediğin gibi kullan desede içime sinmiyo nıhayetınde üç beş ay değil bu zaman çizilcek kırılcak üstüne yemek dökülcek vesaire gelen giden olcak sürekli içimde hep şimdi bişey olcak hissi beni rahatsız edicek ve ayrıca ailemde sen yeni gelinsin diyo ilk defa evlenceksin neden baskasınn esyasını kullancaksın diyo görüştüğüm kişide o evde oturmak istiyo maddi konuda kendine bi türlü güvenemiyo aldığı maaşın yetmıcenı düşünüyo o kadar bunaldım ki napcamı bilemiyorum nolur biri bana yol göstersin...senağlama :çok üzgünüm:

2. 28 Ekim 2009
  3. citol

citol Edward&Citol Pro Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    [Ienteresann ve zor bi durum aslında
    şimdi o teyze gayet iyi niyetşle sölemiştir
    ( kırılana dökülene acımazda )
    ama ne olursa olsun ailen haklı
    yeni gelinsin neden kendi eşyana çiçek gibi oturmayasında
    başkasının kinde bide tasalanarak oturasın demi [/I]

4. 28 Ekim 2009
  5. biricik_06

biricik_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    ya bence de saçma.hani ev boş olsa kira vermeyin ev alana kadar oturun dese anlarım.çok da iyi olur.ama başkasının eşyasının üzerine otel gibi.zaten ben başkasının eşyalarını kullanamazdım.ayrıca emanet.ve insan hayatında kaç kez evleniyor ki gönlümce dayayıp döşeyemedikten sonra yeni evli olduğum nasıl belli olacak.hep içimde uhde kalırdı.ben asla kabul etmezdim.

6. 28 Ekim 2009
  7. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    kabul etme.kendine güvenemiyorsa, bekleyin biraz daha.yuva üstüne yuva olmaz, çok başın ağrır.ne bunu kabul et ne de fırsat ver.

8. 28 Ekim 2009
  9. Punchshe

Punchshe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    sana şunu söyleyeyim hayatında taviz vermeye başlarsan bunun arkası kesilmez ordaki eşyalar var diye uzunca bir süre yeni birşey alamayıp mutsuz olduğunda kızlar ne yapayım boşanayımmı diye soracaksın..
    önden tavrını koy evlilik işini erteleyin..
    eşyalarınızı alın kenara koyun sonra evlenin.. sonra pişman olmayın..
    erkekler şu fikre sahiptir..

evlenirken isteseydin şimdi yatak odası mı alıcaz..
    al işte çamaşır makinası var bunu kullan niye alıyoruz ki diyecek.. senin heveslerini hep kursağında bırakacak..

ev üzerine ev kurulmaz güzelim az da olsa öz olsun senin olsun.. bi kanepen olsun üstünde yat kıymetini bil kendi malının..
    yılda bir geliipp teyzesi aaa bunu kırmışssınız o benim bilmem nereden kalma bişeyimdi dese kalbiniz kırılıcakyerimseniben

10. 28 Ekim 2009
  11. gunef

gunef Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    93
    bende öyle diyorum iki çekyatım olsun ama benım olsun tavizvermıyorum ve o da sen haklısın diyor asla ben kendime kızıyorum diyor bana bi diretmede bulunmuyor ama onu üzgün görmek de beni çok üzüyo evliliğide ertelemeyi ben düşünüyorum ama onun yaşı 37 (ben çerkezim oda abaza bizde normaldir aslında bu yaşlar) ama heralde o da artık bi evi olsun istiyor ve bu yüzden orda oturmayı kabul edıyo bir an önce evlenmek istiyo yani yaşı gereği gayet mantıklı biri aslında ama işte bakalım ne olcak verdiğiniz akıllar için allah razı olsun yanlış düşünmedğimden eminoldum biraz da olsa rahatladım gerçekten allah razı olsun..

12. 28 Ekim 2009
  13. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    sen kaç yaşındasın ? çerkezlikle ne alakası var onu da anlamadım.

14. 28 Ekim 2009
  15. gunef

gunef Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    93
    ben 24 yasındayım ya genelde bunu söledıgımde yasınn buyuk oldunu söluyolarda burda genelde erken evlenıyolar ondan belirtme gereği hissettim

16. 28 Ekim 2009
  17. gunef

gunef Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    93
    bide biraz bekleyin demişssiniz ya ondan yaşını söyledim yaşı gereği evlenmek istiyor

18. 28 Ekim 2009
  19. Punchshe

Punchshe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    o 37 sen 24 :S öncelikle zaten bu yaştaki bir beyin bir birikiminin olmaması düzenli iyi bir gelirinin olmaması sana vadettiği hayatı ortaya koyuyor..
    şimdi yazacaklarımı kızmadan oku ve sonra sen de benim gibi pişman olma..

bak canım sen gençsin şuanda çocuk istemezsin evlendiğin adam yaşım geçiyor bi an önce yapalım der..
    yan yana olduğunuzda aynı şeylerden hoşlanmazsınız.. senin hayatının hızına ayak uyduramayabilir..
    bu yaşa gelmiş bir erkek bir birikim oluşturamamışsa evlendikten sonrada çok bir değişiklik oluşmaz.. bahsettiim şeyler eşya falan değil.. eşya dediğinde hadi alınır ama geliriniz kısıtlı olunca senin istediklerini karşılayamaz.. hadi azcık sıkalım dişimizi nasılsa geçicek bu günler de dyemezsiniz erkek 30 yaşına kadar bir düzen oluşturamamışsa.. bir sosyal güvencesi yoksa.. uzun süreli çalıştığı bir işi.. ve hatta bir evi yoksa o ilişki zora girer.. mutsuz olan sen olursun..
    bence yaş farkı çok geldi.. yani bilemiyorum bana mantılı gelmedi bu evlilik :KK43:(