ne olur sanki şu toplumdan bir tanecik daha istisna çıksa...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve siddeteyatkinhatun tarafından 6 Nisan 2010 başlatılmıştır.

6 Nisan 2010
    Konu Sahibi : siddeteyatkinhatun
  1. siddeteyatkinhatun

siddeteyatkinhatun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar... imdat. =( kendimi ayrıkotu gibi hissediyorum.

bakın bu forumda bütün hatunlar odaklanmışsınız, evlilik, bebişler, kocalar... ailemiz bize ne öğrettiyse, yaşam böyle olur diye neyi gösterdiyse o... ama ben duramıyorum bunun içinde. soluk bile alamıyorum, dar geliyor.
    sekiz yaşında kız çocuğum var. onu doğurup büyütürken, "hanım ol" direktifiyle kastedilen şeyden, ev kadınlığından filan ne denli uzak kafalı olduğumu iyice hissettim.
    ikinci bebişi yapmadım o yüzden. çocuğumun koca evde kendini yalnız hissettiğini farkettiğimde, aldım tertemiz aşılı bir ev köpeği, verdim eline. al dedim, bende bir daha anne olacak tabiat yok. kardeş yerine bununla oyna, idare et.

kendime yakıştırıp özlediğim yaşam tarzı ise bırakın uykularımı, gündüz rüyalarıma bile giriyor artık: "insanın insana sırf kapris olsun diye çıkardığı" keyfi zorluklarla değil, "hayatın insanı burun buruna bıraktığı" gerçek zorluklarla yüzleştiğim bir ömür istiyorum.
    buçukluk kadar da olsa fizik kuvvetimi sonuna dek seferber etmeyi, beynimi kullanıp elle tutulur tehditleri bertaraf etmeyi seviyorum. hayatta topu topu birkaç kez çıktı karşıma öyle şeyler... çünkü bizim toplumda hanımlar karşılamaz o tür salvoları... hevesli kahraman gibi fırlayıp, önümdeki erkekleri dirsekleyerek yarıp geçmem gerekti önce... halledip başardığımda ise kimsenin dalga geçecek hali kalmadı... ama çabucak üzerini örtüp, beni de yine "hanım hanımcık" saflara dönmem için teşvik etmeye koyuldular. üzüldüm tabii. çünkü "gerçekte olduğum şey"in, kendi ata kültürümde yeri olmadığını bir kez daha görmüş oldum.

ahh var ya, benim olduğum şu şeyin, hepimizin arasında yerleşmiş bir tanımı bile yok...

bazen sert hatun filan diye geçiyor... (ki ruhum yüreğim öyle değildir, sadece fiziksel yapım türk dişi standartlarına göre serttir...) delikanlı kız, harbi dicey filan diye terimler de duydum. ama yine de tam cuk oturarak tarif eden sıfat yok beni, içinden doğup yetiştiğim şu memlekette.

hele bir google araması çaksanız, karşınıza uslunun elli katı yaramaz şey çıkıyor... videolar filmler filan... elinin körü...! sanki ya hanımcıksın, ya da sokak müdavimisin, başka seçenek yokmuş gibi. yuh! daha neler. var işte. bakınız sayın toplum, Allah göndermiş aranıza, o da yaşıyor. hadi bir zahmet isim koyun bakalım şimdi de, ne olduğunu bilsin artık şu numunelik canlı...

ancak yirmili yaşlardakiler böyle, benim gibi şimdi. tipim de tutuyor gerçi, aralarına karışsam rahat kamufle olurum, ama onlara da başka yönden uyamıyorum. belli taraklarda bezim yok çünkü. bak işte, o konuda tam anlamıyla kuşağımın insanıyım. bizim pederlerin jenerasyonu beni de bildiğiniz türden baskı altında yetiştirdi sonuçta... içimize işlettiler: asla tenezzül etmeyeceksin, aklına bile getirmeyeceksin, istekliliğini bile belli etmeyeceksin, uslu-namuslu kızlara hiç yakışmaz, sakın ha... o tür itkinin zerresi yok içimde, çünkü başarıyla sıfırlıyorum.

(bak bu konuda ülkem standartlarını aynen tutturuyorum işte... genelde hepimiz kendimizi, bedenimizi, onurumuzu çatır çatır koruyoruz. ceremesine de kültürümüzün erkekleri tıpış tıpış katlanıyor. oh olsun diyeceğim, ayıp olacak, onun için demiyim. (ne zaman ki bizim toplumun görüşleri otu-yoku küçümseyip ayıplamaktan vazgeçecek düzeye erişir, işte o zaman kendimize "bazı şeylerimizin varlığını azıcık kabullenme hakkı" tanırız, belki.)

velhasıl işte durum böyle hanımlar... otuzyedime geldim, yakında kırk olacağım; belki de basbayağı ortayaş bunalımı filandır benimki, kimbilir.

çünkü, ömrüm olursa on sene sonra arkama bakıp, kendimi hala yanlış hayatı sürerken görmek, yaşanması gerektiği halde kaçırılmış birşeylerim varmış gibi hissetmek istemiyorum. o yüzden ben yine kickboksumla avunmaya, uzakdoğu sporlarıma, beraber antreman yapabileceğim karakterde hatun dostlar aramaya devam edeceğim.

derdimi yazıya döküp dikkatinize sunmak yine de çok iyi geldi... teşekkür ederim. yolumuz bir yerlerde denk gelirse görüşmek üzere, hepinize sevgiler....

arı

2. 6 Nisan 2010
  3. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    ben şimdi anlamadımkafamçokkarıştı

toplumun size verdiği bir sıfat yok diye mi bu kadar öfke bilmiyorumkismile

4. 6 Nisan 2010
  5. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Ben de anlayamadım, istisna diye kasdettiğiniz sizsiniz heralde. Nasıl istisnasınız mesela? Anladığım, kadına biçilen rollerden sıyrılmak, size biçilen rolden çıkmak, ama fıtrat gereği bayansınız sonuçta. Birtane daha istisna çıksa diye tabir ettiğiniz kişinin tanımı nedir? Belki benimdir kaydirigubbakcemile3

6. 6 Nisan 2010
  7. 37 sene yaşayıp yaşıtlarının akan derede bir ağaç yaprağından farksız bir hayat sürdüğü gerçeğiyle karşılaşıyosun. bir kaçı sinek olup uçuyor onada sinek diyorlar işte..
    çabalıyorsun içinden geleni yaşamak için ama yadırganıyorsun.sanki uzaydan geldin antenlerin kıçından sarkıyo.. öyle bakıyorlar. ..
    düzene bende takılayım çarka bulanayım diyosun ama bakıyosun sana iki beden büyük geliyor içinde dönüyosun. caanım memleket insanı da bir yumurtanın içinde kabuğundan çıkmaya korkar halde eli mendilli bir halaya katılmış ahenkle raksediyor..
    gelecek nesil belki sana hitap edecektir ama sen kaçırıyorsun.onlar geldikçe sen gidiyorsun onlar çoştukça senin enerjin git gide azalıyor.
    bir nefer aklıma geliyor. çağının ötesinde ,çağımızın ötesinde aysel gürel...bir gün onu anlamamız dileğiyle ....
    neyse hepimiz bir halaya takmış bi sağa bi sola zıplıyoruz......
    bunalım ettin beni arkadaşım ne güzel sallıyodum mendilimi ahenkle:nazar:

8. 6 Nisan 2010
  9. DUYGUCIKMAZI

DUYGUCIKMAZI maskeli balo ve shte yüzü Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    açıkcası pek bir şey anlamadım...
    anladıgım kadarıylada şunu diyebilirim...inşallah ne istiyorsanız o olsun hayatınızda yada siz ugraşıp hakkıyla alın neye ulaşmak istiyorsanız...

çocuk bakmak benim işim degil deyip bir daha çocuk yapmamışınız iyi olmuş...sevgisiz baktıgnız sürece o çocukta güzel yetişmezdi.eee köpek almışınız oda iyi..

sizi baskıcı o ayıp bu ayıp diye yetiştirdilerse sizinde kızınız var onu nasıl istiyorsanız öyle yetiştirin....

yaşınız 37 bir şeyler yapmak istiyor zamanın boşa geçmesin yada geçen zamandan pişmalık duymak istemiyorsanız.ki öyle anladım.....o zaman ugraşlar bulun.

kendi kendinize yeticek şeyler yapın...orta yaş bunalımı yoksa bir şeyler yapmak istemek ve yapamamak mı bunu siz daha iyi bilirsiniz..

ne istiyorsanız hayatınız öyle olsun...derdiniz buysa sadece....

10. 6 Nisan 2010
  11. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    düşününce...CADIARZU

erkek egemenliğinden bıkmışCADIARZU

kadınlara "otur",erkeklere "yap" diyenlerden sıkılmışCADIARZU

sanki bu dünyada sadece siz bu düşüncelerdesinizCADIARZU

yaşamak istediğiniz hayattan ziyade başkalarının istediği şekilde yaşamaktan sıkılmışCADIARZU

"
    çünkü, ömrüm olursa on sene sonra arkama bakıp, kendimi hala yanlış hayatı sürerken görmek, yaşanması gerektiği halde kaçırılmış birşeylerim varmış gibi hissetmek istemiyorum. o yüzden ben yine kickboksumla avunmaya, uzakdoğu sporlarıma, beraber antreman yapabileceğim karakterde hatun dostlar aramaya devam edeceğim. "
    yukardaki nedenlerden dolayı da kendinizi şu sporlarda deşarj etmeye çalışıyorsunuz?

gibime geldi :lepi:

ama yanlış anlamış olabilirimlaelaelaelaelae

12. 6 Nisan 2010
  13. Amonra

Amonra Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    267
    Ödül Puanları:
    213
    kendinizi farklı hissediyosanız sanırsam bence gerek yok. buraya siz de bişeyler yazabiliyosanız genel bi ortak nokta ufak da olsa var

14. 6 Nisan 2010
  15. DUYGUCIKMAZI

DUYGUCIKMAZI maskeli balo ve shte yüzü Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    gerçekten uzak dogu sporları yapıyormusun yoksa oda bir şeylere kızıpta bir şeyleri ima etmemi

yani derdini yazarken bir şeyleri bir şeylere benzeterek yazmışınız da yoksa birileri dövmek filanmı istiyorsunuzda böyle örnekler mi verdiniz..dogrusu anlamdım....

anladıgım tek şey ....bir şeylere kızmışınız...haklı olabilirsiniz...bir isyan durumundasınız...isyan bayraklarını çekmişiniz...

ileriiiii allah allah diyorsunuz ama hedef neresi kim....düzenmi toplum bak onuda anlamdım...

16. 6 Nisan 2010
  17. HanimKelesimiGetir

HanimKelesimiGetir TEK DİL TEK VATAN Pro Üye

Beğenildi:
    34.090
    Ödül Puanları:
    563
    Şimdi anladığım eş aile ve çocuk üçgeninde bunaldınız ikinci bir çocuk istemiyorsunuz bastırılmış bir duyguyla büyüdünüz.
    Artık herşey zor geliyor hayatı belkide kendi açınızdan özgür mü yaşamak istiyorsunuz .
    Hayat sizin yaşamak istiyorsanız yaşayın tabiki..

18. 6 Nisan 2010
  19. Womanizer

Womanizer Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ne yaptın sen ya

bıldırcız çıldırcız birinin kafasını kesiciz