Ne Olur Yardım Edin Yoruldum Artık

Konusu 'Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi' forumundadır ve dila_naz tarafından 24 Nisan 2009 başlatılmıştır.

24 Nisan 2009
    Konu Sahibi : dila_naz
  1. dila_naz

dila_naz Guest

merhaba arkadaşlar aranızda bilenler vardır belk beni bende adet düzensizliği vardı.2,5 yıllık evliliğimde bir yıl korundum sonra tedavi oldum bıraktım 3 ay önce gene tedaviye başaladım ama tek başıma yani eşim olmadan eşim gelmez diye söyleyemedim ona dr 2 ay yumurtlama takibinde madem eşin gelmio ilişki sonrası test yapalım dedi ve bugün gittim testi yaptı spermler ileri gitmiyormuş bu ne anlama geliyo çok korkuyorum çok yoruldum niye ben diye kendi kendimi yiyip bitriyorm gerçi dr bu test çok güvnilir değil dedi eşin gelmesi gerek dedi ne yapcam ben tüp bebekmi tek yol spermlerin ileri girtmemesi ne demek

2. 25 Nisan 2009
  3. aycank

aycank Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    canım bu kadar stres yapma böle yaparsan herşey daha kötü olur anladığım kadarıyla sperm sayısı normal ama ileri hareketli sperm sayısı az bende dahil olmak üzere burda çoğu arkadaşımız bu sorun yaşıyo ama sayısı kaç net bişi yazmamışsın.sayıyı yazarsan daha çok yardımcı oluruz herşeyin bi çaresi var canım bukadar üzülme

4. 25 Nisan 2009
  5. dila_naz

dila_naz Guest

canım sayısını falan bilmiyum sadece ileri giden sperm görmedim dedi dr ve tedavyi bıraktı benimki ilişki sonrası test canım ilişkiden 4 saat sonra gittim dr içimde sıvı alıp baktı spermlere eşim gelmediği için ve ileri giden sperm yok dedi ve eşin gelsin diyerek tedaviyi bıraktı

6. 26 Nisan 2009
  7. ARTVINLI9876

ARTVINLI9876 Evlatlarim sana emanet allahim Üye

Beğenildi:
    2.324
    Ödül Puanları:
    163
    dilanaz arkadaşım.eşin heralde sperm örneği vermeyi reddediyor.daha önce hiç böyle birşey duymamıştım ilişkiden sonra senden alınan sperm örneğinden sperm testtini.bence bu test sonucu yanlış neden dersen.benim eşimdede azosperm problemi var.biz sperm örneğini 3 kez 15 gün aralıklarla verdik.doktor bize 3 gün cinsel perhiz verdi ondan sonra labaratuvar ortamında sperm örneğini istedi.ve örnek verdiği yer odalar yan yana örneği dışarı bile çıkarmıyorlar odadan aradaki camdan veriyorlar.yani bukadar titizlik gerekiyor senin dr.nasıl ilişkiye izin vermiş sonrada 4 saat sonra götürdüm diyorsun.sonuca kafanı takma canım eşini ikna etmeye çalış labaratuvar ortamında bakılırsa sorun daha iyi anlaşılır.

8. 26 Nisan 2009
  9. aycank

aycank Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    canım artvinli haklı benim eşimde sürekli sperm testi yaptırıyo ilk yaptırdığında özel bi hast yaptıdık ve sonuç yanlış çıktı diğer lab. yaptırıldığında farkettik yanlış olduğunu bu çok önemli bi test öle ilişkiden sonra gidip baktırmak çokda sağlıklı gelmedi bana.bence eşini ikna et basit bi test olduğunu en fazla 15dk süreceğini söle.en mantıklısı bu şekilde olur canım

10. 26 Nisan 2009
  11. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    selam canım eşın nıçın gıtmıyor anlamadım bebek ısteyen her yolu dener....gıtmesını sağla...onun vereceğı sonuç daha sağilılkı olacaktır....tek senın tadavı olman yeterlı değil mutlaka eşının gıtmesı lazım...belkı tup bebek tedavısı gerekır....eşin bu işi gıtmemekle zorlaştırıyo.....once bunu aşın bence....yoksa çok zaman kaybedersınız canım....inş bebişine kavuşursun..

12. 29 Nisan 2009
  13. Sera96

Sera96 benimdemeleğimvar Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    sen bu kadar şeye yoruldummu diyorsun bir bak ozaman neler var
    evliliğimin ilk 6 ayı korundum bebek istedik 3 ay denedik olmadı doktora gittim eşim istemedi gitmemi ama dinlemedim zorla sperm tahlili yaptırdım sene 1998 de ama nerden baksan 2 yıllık evliydim arkasından kendim 4.5 sene tedavi gördüm ilaçlar kilolar her neyse artık dayanamadım ve her şeyi bıraktım 2002 nin sonlarıydı benimki inat normal olacak diyor başka bir şey demiyor neyse 2008in haziranında patladım ya boşanalım yada ben çocuk istiyorum dedim ve doktor tek çare tüp dedi benim ki kala kaldı
    arkasından başka sıkıntılar çıktı neyse kasımda tüp denedik negatif şubatta dondurulmuşlar n egatif ve benimki tamam artık çocuk yok dedi ki dün doktorum sen her ay hamile kalacak bir kadınsın sonderece sağlıklısın eşinin morfoloji bozukluğu var dedi
    akşamki konuşmadan sonra sesizliğini koruyor neden çünki ben temize çıktım daha ayrıntılı yazardım ama kısaca bu ve 13 senelik evliyim ve kocam laz sence ben ne yapayım

14. 29 Nisan 2009
  15. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    9 ay hiç cocumuz olmayacak düşüncesiyle yaşadım ben sen neden söz ediyosun eşimde ileri geriyi bırakta 0 sperm vardı 0,
    bu işte sabıra ihtiyacın olacak onu tüketirsin bu işide asla başaramazsın..

16. 29 Nisan 2009
  17. dila_naz

dila_naz Guest

çok haklısınz kızlar hayatta neler var benden daha kötüler veya iyiler ama sizde benim gibisiniz bi bebeğim olmasını çok ama çok istiyorum onuniçin bu kadr üzgülüğüm bu yolda devam eden tüm herkeze allah sabır versin hayırlısını versin

18. 29 Nisan 2009
  19. Sera96

Sera96 benimdemeleğimvar Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    güzeliiiimmmmmm hepimizin çabası bu hepimiz cennet kokulularımızı istiyoruz ama biraz sabır biraz çaba biraz gayret be güzelimmm bazen hepimizin isyan ettiği anlar kriz geçirdiği zamanlar var sanıyormusun teksin yanlızsın değilsin bir tanemmm

bak ben 13 senedir çabalıyorum ne kavgalar ne küslükler ne acılar ne sevinçler yaşadım ama asla pes etmedim yaşım 36 ve inan bana bu gün gebelik haberimi alsam aklımı oynatırım heralde inşallah olacak sabır tamam mı güzelimm benimm