Ne olur yardım edin....

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve verdinaaz tarafından 15 Mart 2010 başlatılmıştır.

15 Mart 2010
    Konu Sahibi : verdinaaz
  1. verdinaaz

verdinaaz hedef 65 Üye

Beğenildi:
    114
    Ödül Puanları:
    153
    Ne yapacağımı bilmiyorum sizlerden yardım istiyorum ne olur fikirleriniz benim için çok önemli...

Eşimin işiyle ilgili maddi sıkıntılarımız var ve işyerini satacağız. Şu anda dedesinin evinde ve dedesiyle aynı evde yaşıyoruz..
    Bir süredir şöyle bir kararımız vardı...İş yerini satıp farklı bir şehirde farklı işler bulup çalışmaya niyetlendik.ikimizde beraber çalışalım dedik...Daha 1,5 yıllık evliyiz.

Dün bana bi teklif geldi bi şirketten gelip başla diye... ama farklı bir şehirde olması nedeni ile kafam çok karışık...eşimin hemen bırakma gibi bi şansı yok satmadan ayrılamaz işyerinden öyle bi durum var ben gideyim başlayayaım çalışayım maaşı iyi ayrıca oradaki şefim benim akrabam olacakdiye düşünüyorum ama eşimi bırakıp nasıl gideceğim bunu göze alamıyorum...
    Çokmu duygusal düşünüyorum bilmiyorum ama akşama kadar görmeyince özlüyorum onu belki 1 belki 2 ay ayrı kalmayı göze alamıyorum..:sinifsinif:
    Eşim mantıklı bakıyor duruma sensizlik çok zor olacak diyor ama hemen satmaya çalışacağım diyor ben gitmeden ağlıyorum dayanamıyorum..

ne yapayım şimdi zaten işyerinin bulundugu şehire gitmeye niyetlendik şimdi bana ordan bi teklif var eşimi bırakıp ne zaman gelir bunu bilmeden gidip işe başlamalımı?
    yoksa...
    başlarım işine diyip eşimi şimdiye kadar hiç bırakmadım anca beraber dedik hiç ayrı kalmadık bundan sonrada öyle olsun diyip zamanı gelince farklı bir iş bulurum diye eşimin yanındamı olsam bilmiyorum...

off bilmiyorum ya öyle çok seviyorumki eşimi dayanamam ona yapamam diye korkuyorum... eşimde ağladığımı görünce kıyamam ben sana böyle yapacaksan gitme diyor...
    ne yapayım???? ne olur yardım edin...

2. 15 Mart 2010
  3. edirneli

edirneli Guru Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    308
    ben size kendimden bir örnek vereyim ben 18 yaşında evlendim hiçte ayrı kalmadık eşimle şu an kendi memleketimden çok uzakta 2 çocukla gurbette yalnızım eşim yurt dışına gitti çalışmak için ve biz yaklaşık 4 yada 5 ay hiç görüşemiycez ve benim yakınımda yöremde hiç bir akrabam falan da yok 19 yaşında oğlum 5 yaşındada kızımla beraberim ilerisi için size faydası olacaktır kaldı ki insanlar iş bile bulamıyor bu ülkede size hazır teklif gelmiş ben kendi adıma giderdim hiç düşünmeden sizin için en doğru kararı almayı nasip etsin mevlam hayırlısı

4. 15 Mart 2010
  5. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    eski hayatına devam etmek istiyorsan gitme bilmiyorumkismile

6. 15 Mart 2010
  7. papatyaaaaa

papatyaaaaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    iş bulmak zordur iyi maaşlı bir iş ... tabi zor olucaktır ama başka şehirde birinizin işi olması daha iyi değil mi... mesela şimdi ikinizde bıraksanız işinizi ve iş bulamasanız daha zor olmıcak mı... geçim derdi tabi zor olur ama gitme imkanınız olduğunda hemen gidersiniz hem biraz uzakta sevgili gibi olursunuz iyi yönden düşünmeye bak ....

8. 15 Mart 2010
  9. verdinaaz

verdinaaz hedef 65 Üye

Beğenildi:
    114
    Ödül Puanları:
    153
    evet bazı şeyler yoluna girecek gideceğim çalışacağım evi tutacağım eşyalarım bir odada üst üste duruyor eve çıkmadığımız için ayrı bir evim olacak bunlar çok güzel ve bu güzel şeyler için eşimden illede ayrı kalmam gerekiyor...

asla devam etmek istemiyorum onun için burda siznle paylaşıyorum bana kalırsa eşimden ayrı kalmamak adına gitmeyeceğim mantıklı oldugunu burda sizlerden duymak yada mantıklı değil eşini bırakma demenizi bekliyorum en doğru olanı bulmak adına uğraşıyorum...kafamda milyonlarca sorunun cevabını tek başıma veremiyorum...

10. 15 Mart 2010
  11. verdinaaz

verdinaaz hedef 65 Üye

Beğenildi:
    114
    Ödül Puanları:
    153
    çok doğru söylüyorsunuz ama birazcıkta şu duygularıma söz geçirebilsem:gitme:mafoldumben

12. 15 Mart 2010
  13. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146

o zaman yapacak tek şey gitmek

en fazla 1 yıl ayrı kalırsınız. hafta sonları gider gelirsiniz birbirinizin yanına

daha sonrası için iyi olacaksa az cefa çekmek fena olmaz
    sositososito

14. 15 Mart 2010
  15. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.389
    Ödül Puanları:
    238
    ileriyi düşünerek ve ilerisi daha iyi olacaksa bence gidin ucunda nasılsa ölüm yok

vereliniortak

16. 15 Mart 2010
  17. verdinaaz

verdinaaz hedef 65 Üye

Beğenildi:
    114
    Ödül Puanları:
    153
    off keşke hemen satılsa şu işyeri

18. 15 Mart 2010
  19. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    kocam asker denizaltıcı,4 senedr evliyiz toplasam 4 sene içinde birkaç beraber tam anlamıyla görüşmüşüzdür.çok zor çok acı.günlerce birbirimizle konuşamadığımız oluyor.herşeyi tek başıma yapıyorum hep.çok zor evet.şimdide 3 aylık bir evladımız var.onunla daha da çok ihtiyacımız var ama yok eşim gene.ailelerde uzakta.hamileliğimi tek başıma yaşadım, doğurdum hala tekim.ne yapalım hayatı bunu gerekitiriyorsa bunu yaşıyoruz.birkaç ay için git bence birşey olmaz.bizim işimiz ömür boyu , biz ne yapalım.öyle düşün.senden daha çok ayrı kalan insanları düşün.