Ne olur yardm...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve arzugokturk tarafından 16 Haziran 2009 başlatılmıştır.

16 Haziran 2009
    Konu Sahibi : arzugokturk
  1. arzugokturk

arzugokturk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar; sırf derdimi anlatabilmek için buraya üye oldum . nolur yardım edin. nerden başlasam bilmiyorum. biz eşimle 2.5 yıllık evliyiz eşim malatyalı. biz istanbulluyuz. eşim istanbulda doğmuş büyümüş ama ailesi malatyalı. yanlış anlamayın sadece ailelerimiz farklı demek istiyorum. biz eşimle işyerinde tanıştık, çıkmaya başladık. işler ciddiye bindiğinde farkettimki eşim beni ailesi ile tanıştırmak istemiyor hep üstü kapalı konuyu geçiyor. ablası var. birgün dedimki ablan hiçmi beni merak etmiyor. tanıştırırım birgün falan dedi. neyse biz hiç tanışmadık sonra beni istemeye geldiler ama ailesi çok garip bir şekilde kendini çekti ve babalarının sıkıldığını ileri sürerek yarım saatte beni isteyip gittiler ben aileme çok mahcup oldum allahtan annem ve babam eşimi sevdiler, nişan yaptık yine aynı şekilde alelacele yüzükleri takıp gittiler. eşime bundan ne kadar rahatsız olduğumu söyledim ama babama hasta falan deyip geçiştirdi. sonradan anladımki eşim beni ailesini tanıyınca vazgeçerim bu işten diye tanıştırmamış. ve inanırmısınız nişanlıyken hiç evlerine gitmedim. bende kırgın olduğum için istemedim. neyse evlendik fazla geliş gidişimiz yok. ama illaki gittiğimde kaynanam laf sokar. aramıyonuz durumumuz çok sıkışık para yok falan diye. şimdi temmuzda eşimin kardeşinin sünnet düğünü var ancak annemlere ve abimlere davetiye verilmedi. bende haliyle çok kırıldım zaten ailemi saymadılar birde davetiye yok. bende eşime kınalarına gitmeyeceğimi söyledim o da bana sen zaten benim ailemi hiç saymadın sevmedin dedi. şimdi suçlu ben oldum. ben onlara hiçbişi yapmadım yüzlerine vurmadım allahaşkına hangi aile yarım saatte gördüğü insanlara kız verir? benim ailem eşime göre kız verdi. ama herşey eşimlede olmuyor tabiki. şimdi sizce ben kınaya gitmemekle doğru mu yapıcam?

2. 16 Haziran 2009
  3. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.628
    Ödül Puanları:
    363

Geçmişteki olayları boşverin artık..
    Sünnet davetiyesi işini eşinizle konuştunuz mu?
    Belki ailesi aceleden unutmuştur.
    Eşiniz bu olaya el atsın bence.kaydirigubbakcemile2
    Kına gecesine gitmemekle haklıyken haksız duruma düşmeyin,gerekirse soğuk durun yine de gidin bence.yerimseniben

4. 16 Haziran 2009
  5. serenalar

serenalar Boy 1.57kilo 81.7 gncl 79.7 hdf 70 Üye

Beğenildi:
    2.486
    Ödül Puanları:
    163
    canım oncelıkle sakın ol hep yaŞanıyor boyle seyler eŞının aılesının yaptıgını onaylamıyorum ama arada sen kalacaksın bence kınaya gıtmelısın ben olsam bende kırılırdım ama elden bır Şey gelmıyorkı mecbursun senın aılende araya mesafe koysun bence en ıyısı bu eŞınde bıraz anlayıŞlı olması lazım allah yardımcın olsun

6. 16 Haziran 2009
  7. arzugokturk

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    saolun kızlar. evet eşimle konuştum neden vermediler dedim bize verdiler ya diyor. aynı şey mi allahaşkına? telefon açar annemler çağırır dedi artık iş işten geçmiş. hem zorlamı çağırttırcam? bunun önceden düşünülmesi gerekirdi. eşimde anlayışlı karşılamadıki surat astı.

8. 16 Haziran 2009
  9. Nadas

Nadas Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    buyur burdan yak...allah yardımcın olsun ,işin zor ama eşinle konuşarak halletmeye çalış
    kusura bakma ama hata birazda sen de olmuş,onlar seni en baştan hiç istememişler anladığıma göre
    keşke evlenmek için bir süre daha bekleseydin

madem herşey olmuş bitmiş eşinde anlamak istemiyor artık bu şekilde idare ediceksin
    başka bir çözüm gelmiyor aklıma,çünkü uyuşmuyor aileler

10. 16 Haziran 2009
  11. sopakuzuli

sopakuzuli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    206
    Ödül Puanları:
    113
    geçmiş zaman ama yarım saatte nasıl tanıdılarda hemen verdiler sizde biraz ağırdan alıp naza çekseydiniz ya kendinizi kıymetli olurdunuz o zman eminol.kına meselesine gelincede ailenin haberi yoksa söyleme zorda kalma bari ama madem eşin iyiymiş onuda zorda bırakma git.

12. 16 Haziran 2009
  13. arzugokturk

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet dediğin doğru ben onlara fazla açık geldim yani yanlış anlaşılmasın açık seçik değilim ama onlar hep malatyadan gelin almışlar kendi adetlerine göre. oldyu işte eşimi sevdim bugüne kadar hep onun için susutum ama artık yeter ailem değersiz gibi bir davetiye çok görülüyor.

14. 16 Haziran 2009
  15. PassioneLore

PassioneLore herkes haddini bilecek ! Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    anladıgım kadarıyla esın kendı aılesıyle senın ve senın aılenın cok sık gorusmesını ıstemıyor
    senın demenle olcaksa dıye dusunme
    eger onlar davetıye vermeyı ya da ayrıdan arayıp davet etmeyı dusunemıyorlarsa senın bu sekılde bır beklentı ıcınde oldugunu bılmelıler ve ogretmelısın bence

bu durumda aılenı de cagırırlarsa aılende katılsın ama aılenı cagırmasalar bıle sen gıtmelısın bence
    gıtmelısın ve konusulması gereken yerde de konusmalısın

16. 16 Haziran 2009
  17. arzugokturk

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ailemin haberi var canım olmazmı devamlı soruyolardı çünkü geldimi davetiyer diye. bizimkiler onları yazlığımıza bile çağırdılar gelip babası hava alsın diye.

18. 16 Haziran 2009
  19. arzugokturk

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım pazar günü babalar günü için gittiğimizde söylicem zaten. çok saol.