Ne olursa olsun boşanmayanların sonu

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve ezgieylem tarafından 12 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

12 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : ezgieylem
  1. ezgieylem

ezgieylem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çevremde ne olursa olsun yıllarca kocaları tarafından kadınlık haklarına her türlü tecavüze susan kadınlar. biri benim annem. sonuçta ciddi nevroz hastası olup çıkıyorlar.

iyi bakın etrafınıza evliliği sorunlu olduğu halde inatla boşanmayan kadınlar bir süre sonra deli gibi sürekli konuşan boş konuşan asabi gergin tipler olup çıkıyorlar.

erkek cesaret aloıyor zaten, nasılsa boşanmıyor diye, sapıttıkça sapıtıyor.

ben onlardan biri olmuycam, bir eş olarak haklarıma saygı duymayan, bana değer vermediğini bildiğim bir adamla yaşlanmıycam.

ben o ruh hastası zavallı kadınlardan olmuycam

boşanmak için şartlarımı hazırlayıp, kurtulucam.

beni mutlu etmek için hiçbir sorumluluk duymayan birine harcamıycam, ömrümü......

2. 12 Mayıs 2009
  3. hazansonbahar

hazansonbahar hayata tutunma zamanı... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok doğru düşünüyorsun,,kadın güçlü olduğunu gösetrmeli..biz güçlüyüz canım....Allah yardımcın olsun.

4. 12 Mayıs 2009
  5. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Helalmi??? Helal güzelim!!:nazar:

Aynen böyle olucaksin insallah....a.shepimizin böyle olmasi gerek...bu erkek milletine pabuc birakmayin:kızgın:

Allah yolunu ve bahtini acik etsin...sevgilerimle:1hug:

6. 12 Mayıs 2009
  7. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    çok güzel yazmışsınız. bir hayata yazık etmeye ,hiçbirşey için değmez.
    önce siz önemlisiniz..siz , ruhsal ve fiziksel sağlığınız.
    dünyaya bir kere geliyoruz ..
    bir sadistin kahrını çekmeye gelmiyoruz..

8. 12 Mayıs 2009
  9. fxixrtxixnanxixnkxixzxix

fxixrtxixnanxixnkxixzxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    Ama bazı hemcinslerimiz malesef ama malesef gelır durumlarını yada çocuklarını bahane ederek boşanmıyorlar. çogu bayan aldatmalara dayaklara duygusal ve bedenen tacıze ragmen boşanmıyor.
    ama sonuçta olan kadına oluyor.[/B][/I]

BEN BıR ŞEYı MERAK ETTıM.SENı BU DÜŞÜNCEYE ıTEN OLAY NEDıR.

10. 12 Mayıs 2009
  11. charming

charming Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Tebrik ediyorum sizi.
    ınsan önce kendisine değer vermeli diyorum her zaman.
    Karşılıklıdır sevgi ve saygı..

12. 12 Mayıs 2009
  13. PurpleRain

PurpleRain what if i'm the bad guy? Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    sizi gerçekten kutlamak istiyorumalkisalkisalkis
    aile kavramı sadece evlilikten ibaret değil, erkekler bazen bunu unutuyor, evlenince nasıl olsa evdeki hatun garanti psikolojisine girerek istediklerini yapabileceklerini sanıyorlar, sonuçta saygı gidiyor ve hiçbir şeyin de önemi kalmıyor,
    çevremde eşi yüzünden antidepresan alan, psikologlara taşınan o kadar çok kadın var ki..
    önce siz önemlisiniz, hayatınızda hiçbir günü yeniden yaşama şansınız yok, onları boşuna harcamamak lazım a.s.

14. 12 Mayıs 2009
  15. scallywag

scallywag catmania Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    bunlardan biride benim annem cnm..seni çok iyi anlıyorum..artık acınası halde ..3 gün güzel 13 gün kavga dövüş..sonuç 26 yılın sonunda fiziken ve ruhen yıpranmış bir kadın,ebeveynlerden nefret eden iki evlat..büyük konuşmak istemiyorum allahım ama onun gibi olmamam gerek...daha nasıl anlatsam bilmiyorum yaşadıklarım buraya sığmaz..

16. 12 Mayıs 2009
  17. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.682
    Ödül Puanları:
    163
    Ne diyoruz, her kadın önce okumalı, sonra ayaklarının üstünde durmalı ve ekmeğini eline almalıdır. Eğer tutunacak dalınız yoksa tabiki kocadan boşanamazsınız. Boşansanız size destek olacak birini bulamazsanız, ekmek paranızı kazanamazsınız nasıl boşanacaksınız?
    Benim çevremdede böyle çok kadın var, her şeyi sineye çekmiş oturmuş oturduğu yerde. Ben o kadınlara hiç kızmıyorum, kızamıyorum. Çünkü mecburlar. Baba evine gitseler kabul edilmeyecekler, boşansalar ellerinde meslekleri yok aç açıkta kalacaklar.
    Tabiii bu arada bilerek boşanmayan kadınlar da var. Bu kadınları yukarıdaki anlattıklarımdan ayrı tutuyorum. Sırf parası için koca kahrı çekenler var. Yani çalışabilecekken çalışmayan, yarım dönüm bostan yan gel osman deyip rahatını düşünen kadınlar ise bence her şeye müstehaktır.

18. 13 Mayıs 2009
  19. ezgieylem

ezgieylem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tek bir neden değil ki;
    evli olduğum adam evlenirken kına gecesinde yakılan kınanın kadına kendisni kocasına kurban ettiği için yakıldığını düşünen bir adam. bunu ilk ondan duymuştum. öylesine söylüyor sandım, ama ciddiymiş.

iki yılı geçtik, evlendiğimiz günden beri, cinsel ihanet hariç her türlüsünü yaşıyorum.

ki ben çok dik sağlam ve doğru durmayı bu güne kadar becermiş biriyim ve ezik bir tip olmamama rağmen bunları yapma cesareti buldu.

annesi dul bir kadın, yıllarca annesiyle anne oğul ilişkisinden öte birazda sağlıksız bir ilişkileri olmuş.

ben şimdi annesinin üstüne getirilmiş kuma pozisyonundayım.

buda dert değil, sürekli yalan söylüyor, beni aptal yerine koymaya çalışıyor, tamammen ilgisiz ve sevgisiz tavırları.

lafa gelince seviyor ama ben sevildimi hiç hissetmiyorum, çnü değer verdiğine dair en ufak bir iz yok.

şu an çalışmıyorum, 31 yaşındayım.

boşansam ailem sahip çıkmaz aksine herkesten çok onlardan çekerim.

evlenirken işimden ayrıldığım için yeniden çalışmak için en az bir sene beklemem lazım...
    daha çok şey var ama sizleri sıkmak istemiyorum,

sonuç olarak, oturup çekmeye niyetim yok, şartlarımı yeniden kurup bu işi bitiricem.

ev hanımı olduğum halde iki gündür eve uğramıyor ve ekmek parası varmıydı acaba diye bile dert etmiyor, ve bu adam toplumda çok saygın bir pozisyonda, içi beni yakar hesabı