Ne söylemeliyim??

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve yazdan tarafından 18 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

18 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : yazdan
  1. yazdan

yazdan zehra'm:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Selam kızlar.Yaptığınız yorumlarla akıl akıldan üstündür diyerek fayda sağlıyorum.Yine sizlere bişey danışıcam...

Daha önceki konularda görümcemlerin ne kadar nemrut,bencil,kıskanç v.s.ve çok problemler yaşadığımızı anlatmıştım.O zaman bekarlardı.Şimdi ikiside evli,hatta biri 5 aylık hamile...

Bende 8,ayımdayım.Hala iki görümcemle konuşmam.Kocamın hatrına düğünlerinde bulundum,bi tanesi kaçarak evlendi,ona biraz kaçındık,hastalık,bayram v.s...Bunların dışında bir Allahın selamı o kadar.Büyük konuşmıyım işim olmaz...Ama hamile olmayan görümcem tutturmuş,doğum temizliğine gelicem,o benim yeğenim,doğumdan sonra sizde kalırım,yemeğini yaparım felan diye.Bende teşekkür ettim,kabul etmedim...Çünkü 4 sene problem olmamamsına rağmen çocuğum olmuyordu.Canım yansın diye sırf kısır diye iğneledi hep,vede daha neler neler...

Şimdi ben onun diğer görümceminde evime sadece bebeği görmeye gelmelerini(tabiiki yeğenleri)yapacak bişey yok...:KK43:(istiyorum.
    Yani misafir gibi gelsinler,misafir gibi gitisnler,birşeye karışmasınlar,samimi olmak istiyo ama bana yapılan şeylerden sonra onun adının varlığına dahi tahammül edemiyorum.Eşimle konuştum aynı böyle,o da benden yana...

Ama o görümceme öyle bişey sölemeliyim ki,ezilsin,lafımın atında kalsın,bidaha da böle konular açmasın.
    Şimdiden Teşekkürler Kızlar.Eminin İyi Fikirler Çıkacak:))

2. 18 Ağustos 2010
  3. yazdan

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Sanırım fikir verecek yok...

4. 18 Ağustos 2010
  5. balxixmnur

balxixmnur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    teşekkür ederek kabul etmedin ama hala gelmekmi istiyorlar ne yüzsüzler. insnaın içini acıtıyor kısır demeleri banada kaynanam söylemişti. ama o anda senin yüzünden düştü benim bebeğim dedim daha önce söylememiştik çünkü. şimdide benimle iyi olmaya çalışıyor bebişimizin olmasını istiyormuş muş. onun yüzünden neler yaşadım senelerdir uğraşıyoruz bebeğimiz olmuyor.
    sen bişey yapma bence eşine söyle bana ısrar etmesinler sen konuş görmeye gelsinler ama evde kalmalarnı temizlik yapmalarını felan istemiyorum de. eşin halletsin onları. yeri geldiğinde zaten ufaktan ufaktan lafı yapıştırırsın.
    mesela benim görümcem düğün günümde bana bizde almasaydık evde kalacaktın demişti sustum cvp vermedim. sonra erken evlendikelrinden bahsediyorlardı bende aman sizde evde kalacaz diye korktunuz herhalde o yaştada evlenilirmi demiştim ortalık buz kesmişti.:)))) yeri geldiğinde yapıştırki alfı konuşamasınlar

6. 18 Ağustos 2010
  7. yazdan

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    İşte laf yapıştırma konusunu beceremiyorum,Ne söliceğimi şaşırıyorum,aslında uygun cevabım var ama ondan nefret ettiğim için sanki kavgaya dönüşücek gibi geliyor sonunda,benimde tersim terstir ya:)

eşimin konuşması önemli değil,böyle birkaç laf çarpıtsam yüzüne okkalı,sanki bu 5 senenin hırsı çıkacak gibi geliyor:))

Halada utanmadan neden bizi çağırmadı temizliğine,hepsini kendin yapmışsın,şöle,böle.kendi kocasının yanında...kocasının suçu yok ama adamcağızın onun yanında öle laf ediim ki rezil olsun ikiyüzlü....

O neler etmişti kocamla aramıza........

8. 18 Ağustos 2010
  9. Philemon

Philemon çapulcunun annesi Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    198
    bence görümceniz eşine hoş görünmek için size öyle söylemiştir,gibi geliyor bana.hiç aldırmayın onların sözlerine,sinirizi hoplatmayın.araya mesafe koymaya çalışın 1 kere gelirlerse,bi dahakine mazeret gösterin gelmesinler,ayakları alışırsa sizden çıkmazlar,yeğenimizi sevcez diye.

10. 18 Ağustos 2010
  11. yazdan

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Aslında benimde iki tane yeğenim var.Onları görmezsem çıldırıyorum,yengem beni evine istemese,göremesem onları çok kötü olurum.Hep öyle düşünüyorum...Yani bazen vicdanım el vermiyor,ama yaptıkları da az buz değildi ki...

Yinede gelsinler,bebeğimi sevsinler,gitsinler,karışmasınlar,belkide korku kaldı bende,çok laf yedim felan...

12. 18 Ağustos 2010
  13. keremce_

keremce_ ^yavru kuşum^ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    valla şu görümceler evlenip geçip giderler de hala niye abilerininin evine karışırlar.her işe burnunu sokarlar anlamam.benim 1 tane görümcem var ama kızkardeşim olsa bu kadar sevmezdim.o kadar iyiki.hiçbirşeye karışmaz.kayınvalidemle(annesiyle)tartışsak hep ona kızar.ben çok seviyorum bi tane valla.
    ama seninki gibi görümcesi olanlarda var tabi.bencede eşin halletsin.sen bişi söyleyince kötü olursun....

14. 18 Ağustos 2010
  15. newjersey

newjersey 2. meleğim hayırla gel.. Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Canım sadece sevmeye gelsinler gitsinler diyorsun ama ben
    1.5 yıldır eltim görümcem ve kaynanamla görüşmüyorum.Ama
    3-4 ay önce eltim ve kocam duygu sömürüsü nyaptı,işte
    amcası özlüyor kuzenler görüşemiyor bilmem ne ...Ben de
    kendimi çok kötü hissettim eşime tamam görüşelim ama
    mesafe koyalım.Eskisi gibi olsun istemiyorum bunca şeyin
    üstüne hiçbirşey olmamış gibi dedim.(Onların arkamdan neler
    dediğini ve ne işler çevirdiğini yazmama ne benim yüreğim
    dayanır,ne de okumaya sizin. )Ama barıştık geldi gittiler,
    hiçbirşey olmamış gibi haha hihi arar dedikodu yapar vs.vs.
    Mesafe tek taraflı olmuyor malesef.Ama akıllandım kaynanama
    çocuğu gönderiyorum gelmelerine fırsat vermiyorum.

16. 18 Ağustos 2010
  17. naznur

naznur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Seni kutluyorum;bende 1 senedir görüşmüyorum.Zaten çocuğum olsun çok istiyorlarki sırf bana gelip gidebilsinler istediklerini yapsınlar ama ben eşimden ayrılamayayım çocuğumuz var diye.Lanet olsun bu sorunlu erkek annelerine ailelerine.kötükedihüso

18. 18 Ağustos 2010
  19. askvesen

askvesen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    sizin doğumunuza anneniz gelmeyecekmi.eğer o gelecekse onu bahane edin gitsin,ama derdiniz bahane değilde laf çarpıp eskinin hırsını almaksa boşverin gitsin bakın birde evladınız olacakmış geçmişte yaşanan kötü olayları unutun bence.hem görümceniz evlenince daha iyi anlamış olabilir sizi .gelip yiğenlerini görsünler gitsinler.insanlar bazen geçmişte yaptıkları cahilce davranışlarından pişmanlık duyabiliyor herkesin ikinci bir şansa hakkı vardır.