ne tuhaf bir hamileyim benim gibisini gördünüzmü???

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve ay_dolu tarafından 30 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

30 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : ay_dolu
  1. ay_dolu

ay_dolu egenin kardeşini taşıyor Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    herkese merhaba,
    ben 8 haftalık anne adayıyım. bu ikinci bebeğim olacak allah izin verirse. 8 haftalık gebelik sonucu feci sekilde bulantım ve kansızlığım var. ancak doktorum pekte önemli bulmadı niyeyse :s sorunum şu ben bunca kusmaya ve erken aylarda olmama rağmen öle bir karına sahip oldumki şimdiden 5-6 aylık gibiyim. 8 haftalık dediğimde sen şu doktoru bi değiştir 8 haftada böle karın çıkmaz diyorlar. zaten son adet tarihim 18 şubat ama doktorum gebeliğin onunla ilgisi yok bu daha sonraki bi yumurtlamadan ultrasonda belli 7 haftalıksın dedi gecen hafta. aranızda 8 haftalık olupta ciddi bi hamilelik göbeğine sahip olan oldumu? bebeğin ne kadarlık olduğunu söylemeye utanır oldum vallahibenneyaptımki

2. 30 Mayıs 2010
  3. Selayhus

Selayhus Dışı buz içi balım Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    153
    daha önceki hamileligin nasilsi ?? normalde 7 haftalik gebelikte hamile oldugun kesinlikle anlasilmiyor 12 -13 haftada karin yavass yavas belirmeye basliyor onuda sadece kendiniz kiyafetsiz farkedersiniz .. baska bir doktora görün derim ben.. Allah simdiden kucagina almayi nasip etsin saglikli bir sekilde büyümesi dilegiyle...

4. 30 Mayıs 2010
  5. ay_dolu

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    ilgine çok teşekkür ederim. daha önceki böyle değildi ama bu kez böle oldu ben bile inanamıyorum 8 haftalık olduğuma bu arada 8 haftanın sonunda aşırı bulantılara rağmen 5 kilo aldım buda ürkütüyor :bbo:

6. 30 Mayıs 2010
  7. Selayhus

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    153
    bulantinin baslamasi normal 8 haftada ama 5 kilo asiri fazla yaa ben 9 kilo aldim tüm hamilelikte, bence hic vakit kaybetmeden baska bir doktora fikir danis kesinlikle ama kesinlikle

8. 30 Mayıs 2010
  9. ay_dolu

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    haklısın canım bak evham yaptım şimdi yarın ilk işim iyi bir doktor bulmak olacak. umarım herşey yolundadır çünkü çok istiyoruz bu bebeği.

10. 30 Mayıs 2010
  11. Selayhus

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    153
    niyetim aklina kurt düsürmek degildi canim ama yinede daha dikkatli olmak en dogru olani .. malum konu o minik canlar olunca insan cok hassas oluyor...

12. 30 Mayıs 2010
  13. chocotripi

chocotripi çilek reçelim minik kızım Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    ben hamile kaldığımda mğthiş bulantım vardı çorba ve meyve dışında bir şey yiyemedim 13. haftaya kadar
    ama göbeğimi görenler 4-5 aylık sanıyordu aldığım kilo ise 1,5 kgdı.
    normal yani bu durum ultrasonda bebeğin ölçülerine göre kaç aylık olduğu belli oluyor
    bir süre sonra daha fazla bile çıkabilir
    benim de son adet tarihime göre hesaplanmadı geç yumurtlama olduğu için
    endişelenecek bir şey yok
    yalnız kilona dikkat etmeslisin 8 haftalıkken 5 kilo çok

14. 30 Mayıs 2010
  15. ay_dolu

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    sanırım düşük kilo ile hamile kaldım. 50 kilo idim şimdi ise 55 boyum ise 1.68 . tek şaşırdığım nokta karnım. diyorum şimdi böle ise bu son aylarda neye benzeyecek. öle büyük yani.
    bulantılar ise tam bir işgence. umarım çabucacık gecer onlarda. ilk gebeliğimde hiç böle değildim öle şaşkınımki şimdi meğer ben hamilelik nedir görmemişim oğlumu beklerken.

16. 30 Mayıs 2010
  17. sofika

sofika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    108
    benim de 8-9 haftalikken karnim cok buyuktu,yani disardan hamile oldugum kesinlikle belli oluyordu.Ilerleyen aylarda ve simdi de hep normalden biraz daha buyuk oldu karnim,sanirim yapi meselesi.