Ne var bu Karnımda benim?

Konusu 'Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları' forumundadır ve bebikyUzlU tarafından 19 Aralık 2008 başlatılmıştır.

19 Aralık 2008
    Konu Sahibi : bebikyUzlU
  1. bebikyUzlU

bebikyUzlU Evli-Mutlu-Çocuklu Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    Kızlar benım sorunum şöle geçen sene midemde sorunlar olmuştu doktor ülser ve gastrit başlangıcı olabilir yedıklerını dıkkat et demişti.şimdide 1 haftadır karnımda aşırı bi şişkinlik oluştu.ne yesem hemen davul gibi şişiyo patlıcak gibi oluyo.ve 2 gundurde göbek deliğim acımaya başladı.bastırınca falanda acıyo göbek deliğime :çok üzgünüm:

bugun doktora gıttım karnıma bastırdı falan surası agrıomu burası agrıomu gibi.bence bişey yok dedi.ama yınede tum batım ultrason ve kan idrar tahlili istedi.salı günü çekilcem ultrasonu bakalım ne çıkcak çok korkuyorumm ama ben :çok üzgünüm:

benımle aynı durumları yasayan veya bu konuda bılgısı olan arkadaslar bişeyler yazarsanız çok mutlu olurum..

:a015:

2. 19 Aralık 2008
  3. ecrinyeliz

ecrinyeliz canım kızım bizimle Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım aynı sorunları bende yaşıyorum gastrıt var bende de karnım aynı hamıle karnı gıbı oluyor ve bundan çok sıkıldım ultrason çekıldım ama bır sey yokmuş hazmetmiyor galıba mıdemız yedıklerımızı ondan oluyor heralde ne yesem taş gibi midem oluyor
    sen gıt bakalım doktora haberlerını beklıyorum

4. 19 Aralık 2008
  5. ccerence

ccerence Guest

geçmiş olsun.

gaz olabilir mi acaba?

çok gaz oluştuysa o da acı verebilir...

6. 22 Aralık 2008
  7. LaL

LaL Hayallerim var benim... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    aynı şikayetle 19 aralık günü bende gittim doktora kan idrar tahlili yapıldı bişey çıkmadı ve yarın için ultrason verdi.. umarım kötü bişeyler çıkmaz bende tedirginim:çok üzgünüm:

8. 23 Aralık 2008
  9. bebikyUzlU

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    bugun ultrason çekildim ,kan idrar tahlil sonuclarımıda aldım yarın tekrar gıdıp doktora gösterıcem.
    geçen ay 23 kasımda adet gormustum bugunde ayın 23 ü ama hala adet olmadım bide o çıktı başıma şimdi.acaba üşüttüm falan ondanmı.sarı renkli akıntımda oluyo.göğüslerim şişti ama adet olmadım.
    ay ne bilim ben ya kızlar kafayı yicem =((((

10. 23 Aralık 2008
  11. Lyre

Lyre TuğçEgehan Pro Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    allah şifa versin cnm

12. 29 Aralık 2008
  13. ADRENALXIXNENJEKSXIXYON

ADRENALXIXNENJEKSXIXYON Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    BENCE PROBLEM GASTRİT DEĞİLDİR BENİMDE AYNI ŞİKAYETLERİM VAR KARNIM HEP ŞİŞ ÇOK NADİR OLARAK İNİK OLUYOR
    EVLENDİKTEN SONRA BAŞLADI ŞİŞLİK GASTRİT PROBLEMİMVAR AMA ESKİDEN BERİ ÖNCEDEN BÖYLE ŞİŞLİKOLMAZDI
    NEDENSE EVLENDİM GÖBEK YAPTIM cokacimcoook YEMEKTE ÇOK YESEM AMENNA benneyaptımki ANLAMADIMGİTTİ

14. 29 Aralık 2008
  15. bebikyUzlU

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    ultrason da ve kan idrar tastlerımde hiç bi sorun çıkmadı.o gün adetde oldum.şimdilik iyiiyim.karnımda şiş olmuyo artık.doktor siyah çay içmiceksin dedi.rezene çayı iç dedi.

16. 11 Ocak 2009
  17. Olala

Olala Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    ne güzel senin problemin geçmiş.. ben de yıllardır hamile gibiyim.. dr da bişi bulamadı..çok sıkıldım artık.. kilolu da değilim..

uzun süre böyle problem yaşayıp sonra problemi çözülen arkadaş varsa nası olduğunu anlatabilir mi?

18. 25 Ocak 2009
  19. birgarip

birgarip Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar bu hastalığın tek bir çaresi var oda yediklerinize dikkat etmek kesinlikle portakal mandalina gibi gazlı meyveler yemeyeceksiniz salata çok fazla yememeye özen gösterin çünki onlar çiğ ve midemize dokunuyormuş doktorum söyledi bunların hepsini ayrıca gazlı içecekler ve baklagilleri çok çok nadir tüketmeye çalışın ben artık dikat etmeye başladım biraz daha rahatım benimde şişip semsert oluyordu karnım sancılarımda oluyordu tahlil ultrason derken hiçbirşey çıkmadı yediklerime dikkat etmemi söyledi ayrıca benim dedem bitkisel şeylerle çok uğraşır muşmula denen meyve mideye çok iyi geliyormuş ben arada yiyorum iyi geliyor sanırımmirmirmirmirmirmirmirmir

hepinize geçmiş olsun