Ne yaman bir çelişki...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve bakoxsx tarafından 26 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

26 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : bakoxsx
  1. bakoxsx

bakoxsx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    eşimle 6 yıllık evliyiz.çok iyi bir işi,geliri var. inanılmaz iyi bir insan .çok iyi bir baba,evlat,arkadaş..... yani anlayacağınız herşeyiyle insanlar tarafından örnek gösterilecek biri .ama bir tek eşim olmayı başaramıyor. sosyal fobisi var.ileri derecede sorun yaratıyor ilşkimizde. işten geliyor bir köşye oturuyor dalıyor,konuşmuyor,ruh gibi.hiç bir şeyden mutlu olmuyor,daha 29 yaşında ama sanki 70 lik dedeler gibi.4 yıllık kavgalı ,tehditli kabus gibi bir süreçten sora psikiyatra gitmeyi kabul etti ve 1,5 yıldır tedavi görüyor .sosyal ilişkiler bakımından gelişmeler var ama hala evde ben yokmuşum gibi davranıyor,gözlerimin içine bakmayalı o , bana dokunmayalı kadar uzun zaman oldu ki. omu çookk özlüyorum.ama elimden bir şey gelmiyor.doktor bundan somrası için de fazla birşey bekleme dedi bana.çok mutsuzum ne yapıcam ben.ayrılmayı densem tüm ailem, arkadaşlarım düşman olur asla anlamazlar beni.bunun lafını dahi edemem.ama çok mutsuzum ben kendimi hiç evli gibi hissedemedim ki...

2. 26 Mayıs 2009
  3. deryainci

deryainci bebek geldi :)))) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    sen yanaşıncada tepki vermiyor mu?

4. 26 Mayıs 2009
  5. beste2006

beste2006 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım dr niye fazla birşey bekleme dedi?

6. 26 Mayıs 2009
  7. eylul_su

eylul_su Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ................

8. 26 Mayıs 2009
  9. Efla

Efla bize bağışla Allahım Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    ne şekilde tanışıp evlendiniz? evlenmeden önce de durum aynı mıydı?

10. 26 Mayıs 2009
  11. D'arbanwille

D'arbanwille geliyorlar bazen Pro Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    108
    çok iyi bir baba çok iyi bir evlat ise..
    çok iyi bir çalışan çok iyi bir insan ise..
    sadece kötü bir koca ise..
    sana gelince kötü ise..
    derin derin sorgula adamı..
    neden sadece sana karşı bu kadar uzak ..
    psiklokluk bir durum yok bence..
    dışarda da dediğin gibi biri olsaydı ok derdim ama sadece evde öyle ise sadece eviyle ilgili sorunları olduğu için olabilir..

12. 26 Mayıs 2009
  13. MeDuSa

MeDuSa Guest

Benimde sosyofobim vardı cnm
    Psikiyatri sayesinde atlattım
    Fakat bu birazda insanın kendi elinde
    ilaçların adrenalin hormonunu düzenlemeye etkisi çok büyük
    ama eşinizinde gayret etmesi gerek
    ben iki senede yendim bu hastalığı
    eşiniz konuşmuyorsa siz konuşun
    hadi şuraya buraya gidelim diye yönlendirin
    hep evde tıkılıp kalmayın
    Allah yardımcı olsun a.s.

14. 26 Mayıs 2009
  15. fantastika

fantastika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    eşiniz sorununu kabulleniyosa değişmek için çaba harcıcaktır sizde pes etmeyin ama ona göre anormal bi durum yoksa ortada o zaman çok zor, ki mutlaka yapmaktan hoşlandığı şeyler vardır eşinizin öyle geçirseniz zamanınızı, onu ikna etmek için değişik şeyler deneyebilirsiniz ne bileyim daha kadınsı görünün falan :sm_confused:

16. 26 Mayıs 2009
  17. bakoxsx

bakoxsx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar haklı olarak aklınıza çok soru takılmış.biz ünv. tanıştık 4,5 yıl çıktık.o zamanlarda çekingen ,sakin biriydi ama bana karşı böyle değildi.evlendikten sonra tuhaflaştı.sorunlarının üstesinden gelememeye başladı en ufak bir terslikte yıkılıyordu.asla sesini yükseltmeyeceksin ona ,kızmayacaksın yoksa daha kötü oluyordu.başta duygusallığa bağladım sonraları normal olmayan bir durum olduğunu anladı ama ona anlatmam ve dr gitmesine ikna rtmem 4 yılımı aldı.bu dört yılda çok tartıştık bu nedenle çok kırılmış bunları unutamıyormuş,bu yüzden bana yaklaşamıyormuş.aynen bunları anlatıyor bana.ben çok yol denedim ona yaklaşmak için ama çoğunlula rededildim ve benim de hem bu tartışmalr hem bana ilgisizliği bende güvensizlik yarattı.oldukça güzel bir kadın olmama rağmen kendimi istenmeyen sevilmeyen biri olarak görmeye başladım.antidepresan kullandım 6 ay.

18. 26 Mayıs 2009
  19. fantastika

fantastika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım ya peki onu biraz sensizlikle korkutsan, seni gerçekten sevip sevmediğini sorsan ona, zaten eminim çok konuşmuşsundur bu konuyu onunla ama hani biraz bu tavırlarından bıkmış gibi umursamaz gibi davranmayı denesen tepkisini görsen sonuçta o kırıldığı için sana yaklaşamadığını söylüyo ama sende çok kırılmışsın ve sürekli kendini sorgulamana neden olmuş bu durum