Ne yapabiliriz, nereye başvurabiliriz?

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve bahark tarafından 22 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    22 Kasım 2008
    Konu Sahibi : bahark
  1. bahark

bahark Rabbim bebeğimsana emanet Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba kızlar, benim derdim kapı komşumuzun gürültüsü...Oturduğumuz binada her katta 3 daire var bir tanesi karşımızda, bir tanesi yan tarafımızda. Yan tarafımdaki dairede oturan vatandaşlar gecenin 2 sinde kapı çarpıyorlar, bağrışıyorlar, koltuk çekiyorlar... ve yatak odamızın duvarı onların duvarıyla bitişik olduğu için bıktık artık...Eşim ve ben gayet modern olmamıza rağmen artık dayanamıyoruz duvara vuruyoruz ve eşim yine bu gece 2 de duvara vurarak bağırdı ... bu sefer onlarda vurarak karşılık verdiler...Br değil iki değil insan birazcık dikkat eder, yönetici bile uyarmış ama nafile...Sabahta eşim bu böyle olmayacak anlamıyor bu adamlar hala yüz göz olmadan nasıl hallederiz acaba dedi benimde aklıma sizler geldiniz...Eğer bu konuda tecrübeleri olanlar varsa ne yapmalıyız, yada nereye başvuracaz ne olur bir akıl verin yoksa deli olacaz...Ben pek komşularla muhatap olmayı sevmiyorum, git-gel yapmam yani...Bir kere bile konuştuğum kimse yok konuşmamda zaten çalışıyoruz...Tavsiyelerinizi yazarsanız çok sevinirim arkadaşlar...Hepinize şimdiden teşekkürler...Sevgilerimle...:uhm:

2. 22 Kasım 2008
  3. fxixrtxixnanxixnkxixzxix

fxixrtxixnanxixnkxixzxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    şahıslar ev sahibimi kiracımı

4. 22 Kasım 2008
  5. fxixrtxixnanxixnkxixzxix

fxixrtxixnanxixnkxixzxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    kat mülkiyeti kanununda diğer malikleri rahatsız etmek yasaklanmıştır madde 18' kat maliklerinin yükümlülüğü olarak diğer kat maliklerini rahatsız etmemek yer almaktadır.Sizin, bu durumda, bağlı bulunduğunuz semt-mahelle karakoluna müracatla kişiyi şikayet etmeniz gerekir. Bu şikayeti Cumhuriyet Başsavcılığına başlıklı, konuyu özetler bir dilekçe ile de yapmanız mümkün ama savcılıktan sizi yine polise havale edeceklerdir. Bu durumda en kısa yol polise müracat etmek gibi gözükse de polisin de hemen hareket ederek şikayet edilen kişiyi orda suçüstü yakalaması şüpheli ve zor bir durum. Gerçi şikayet sonrasında savcının (sevk maddesi yukarda belirttiğim üzere muhtemelen TCK Md.si olacaktır) açacağı davada diğer kat sakinlari ve başka tanıkların şehadeti de şikayet edilen kişinin cezalandırılması için yeterli. Sonuçta bu kişi, bu fiilinden ötürü hapse girmez ama bir daha bu davranışları yapmaması yönünde etkili bir tazyikle karşılaşmış olur. İyi komşular edinmeniz dileği ile...

6. 22 Kasım 2008
  7. NaZaR_BoNCuGu

NaZaR_BoNCuGu Güneş topla benim için! Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    88
    diger komsularda sikayetciyse imza topla attir kiraciysa tabi ev sahibini attirabilirmisin bilmiyorum olmadi bi avukata basvurun ona sorun...

8. 22 Kasım 2008
  9. tatu

tatu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bence önce bir birey olarak gidip rahatsız olduğunuzu kendilerine saygılı ve yumuşak bir biçimde söylemelisiniz.....
    eğer ters cevap verirse eğer kiracıysa en kısa zamanda ev sahibiyle görüşeceğinizi söyleyin...
    eğer ev sahibiyse polise dilekçe verip şikayet edeceğinizi belirtin...
    eğer hala devam ederse verin dilekçe olsun bitsin....ama baştan inat giderseniz daha çok yaparlar...
    ayrıca kimseyle görüşmem diyorsun da neden insanlarla iletişim kurmaya çalışmadığını merak ettim doğrusu...çalışmak bir bahane değildir..
    iletişim kurmadan bu iş hallolmaz...

10. 22 Kasım 2008
  11. bahark

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Teşekkür ederim ilgilendiğin ve verdiğin bilgiler için canım...Hemen eşime yazdıklarını söyleyeceğim...Biz ev sahibiyiz fakat onlar kiracımı ev sahibimi emin değilim :KK43: ama büyük ihtimalle ev sahibidirler ... Malesef hala bir binada nasıl oturacaklarını bilmeyen vatandaşlarımız bizleride bu yollara istemeyerek sevk ediyorlar...Eşimde karakola başvuracam dedi sabah ama ben işin içine polis girince olaylar büyür diye sakin olmasını söyledim ve ne yapabilirim diye sizlere danışmak istedim ama sanırım başka çaremiz yok gibi...

12. 22 Kasım 2008
  13. bahark

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Ay hayatım bırak imza toplamayı bir Allahın kuluda çıkıp demiyor ki ya kardeşim bu ne gürültü diye...Bu durumda bile kimseyi attırmak değil amacımız o kadarda kıyamam kimseye ama bu insanlar dediğini hakediyorlar gerçekten

14. 22 Kasım 2008
  15. NaZaR_BoNCuGu

NaZaR_BoNCuGu Güneş topla benim için! Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    88
    tabiki kimse istemez attirmayi ama duvara vurdugunda vurarak cevap veriyosa o kadar dusunceli birilerine benzemiyorlar...neyse kolay gelsin canim allah sabir versin ne diyim...

16. 22 Kasım 2008
  17. bahark

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Doğru söylüyorsun canım, ilk etapta konuşmak daha mantıklı ama işte bende tartışma çıkar diye korkuyorum, kimseyle görüşmem dedim fakat bu binada görüşmem yani karşı komşum gayet hoş karı koca eve girip çıktıklarını bile duymazsın saygılılar bizde onlara karşı öyleyiz onlarlada selam kelamlığımız var tabi diğerleriylede var ...ancak yaş olarak annem babam yaşında çoğu ... ben selamımı tabikide veriyorum fakat annem babam yaşındaki insanlara gidip gelemem ki hayatım...

18. 22 Kasım 2008
  19. bahark

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    QUOTE=NaZaR_BoNCuGu;4352361]tabiki kimse istemez attirmayi ama duvara vurdugunda vurarak cevap veriyosa o kadar dusunceli birilerine benzemiyorlar...neyse kolay gelsin canim allah sabir versin ne diyim...[/QUOTE]

Tekrar teşekkür ederim canım ilgin için, sevgilerimle...a.s.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.