Ne yapacağım! Annem her şeye takıyor

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve sevenalkan tarafından 8 Ocak 2009 başlatılmıştır.

8 Ocak 2009
    Konu Sahibi : sevenalkan
  1. sevenalkan

sevenalkan Guest

Benim sorunum kendi annem,

ben liseden itibaren ailemenden ayrı büyüdüm annem zorlanarakta olsa bizi okuttu üniversiteyi bitirdim ve 7 yıldır birlikte olduğum insanla evlenme kararı aldım iyi bi işi vardı, ancak o üniversiteyi bitirmemişti annem bu konuya taktı eveleneli 1,5 yıl oldu hala söyler. Onlar edirnede bir köyde biz istanbulda oturuyoruz. Eşimin babası çok hasta emekli maaşı olmadığından ve çalışamadığından eşim onlara maddi destek veriyor annem bunu bir şekilde öğrendi ve herseferinde bununla ilgili eşime ve bana laf sokuyor.

Geçen 15 günlüğüne istanbula geldi bana hergün söylicek bişeyler buldu.şimdi eşimin evde sigara içmesine taktı, gelince konuşçakmış onunla mutfakta sigara içicekmiş diyor. Her telefon açışımda yeni bir konuyla eşimi aşağalıyor ve beni kırıyor ben zaten az görüştüğümüz için fazla yüklenmek istemedim.

Ama artık dayanamıyorum ne yapmalıyım bilemiyorum bu davranışı eşimide çok kırdı.

Nasıl davranıcam ne yapıcam bilmiyorum artık aramak istemiyorum. Beni kendi hayatına benzetiyor ama aslında farklı hayatlar yaşadığımızın farkında değil. Ve böyle giderse eşim iyce ailemden soğucak nasıl davranıcam bilmiyorum..

Ciddi yardıma ihtiyacım var..

2. 8 Ocak 2009
  3. sev_al

sev_al Guest

eşin ve annen arasında kalmışssın gerçekten zor bir durum. ama burda eşin ne yaparsa yapsın yani ağzıyla kuş tutsa, annen başta tepkili ve ön yargılı olduğu için. bu davranışlarından vazgeçebileceğini zannetmiyorum. eşinin kendisini annene ıspat etmesi gerekiyor.

4. 8 Ocak 2009
  5. Eylul

Eylul Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    Bence annenle açık açık konuş canım yapmış olduğu davranışların çok kırıcı olduğunu söyle eşin de bir yerde patlak vermeden annenle konuş

6. 8 Ocak 2009
  7. NiDaa

NiDaa Guest

ya anlamadığım bısey annen esıne nıye bu kadar karısıyor....senın evıne annen karısamazkı cokta kı annen ya bu kadar karısmasına ızın verme..annenle otur konus..aıle duzenını bozdugunu evınde huzursuzluk yaratııgını soyle..kusura bakmada annenın hıc mı hıc hakkı yok bunlara mudahale etmesıne..sana ıyılık yapıcam dıye kotuluk yapıyor.tek caren oturup konusmak ..hayatına mudahele etmemesı ıcın onu uyarmak bu iş sana dusuyor..

8. 8 Ocak 2009
  9. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    peki annen senin bu rahatsızlığından haberdar mı?
    konuş huzursuzluğunu dile getir, belki düzelir o zaman

10. 8 Ocak 2009
  11. tgultekin

tgultekin ÖzLedİm.. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım bence her iki tarafıda kırmadan bu işi halletmen gerekiyor.
    onun için annenle konuşmayı dene.
    mutlu bir evliliğinin olduğunu ispatlamaya çalış.belki anlarda vazgeçer :)
    kolay gelsin canım.

12. 8 Ocak 2009
  13. sevenalkan

sevenalkan Guest

Ya anneme her telefonda anlatmaya çalışıyorum bide çok duygusal bir kadın ağlıyo hemen bende üstüne gidemiyorum üstünü örte örte artık dayanamaz hale geldim.

14. 8 Ocak 2009
  15. sevenalkan

sevenalkan Guest

şimdi konuştuk bu seferde akıllı olmamaı madem çalışıyomusum kenara para atmalıymışım yoksa eşime çok güven olmazmış ona bakaymışım bi emekli maaşı yokmuş babam yüzünden ya dediğim gibi her telefonda bişeyler her telefonda çok bıktım

16. 8 Ocak 2009
  17. Eylul

Eylul Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    canım duygusal olabilir belkide yanlız kalmaktan seni kaybedeceği korkusunu yaşadığından böyle davranıyordur yani herşey olabilir ama arada kalmak çok kötü birşey
    eşinde bir yerde patlak verip yeter diyecek çok kırıcı olmadan altan alarak konuş yoksa Allah korusun yuvan huzursuzlaşır daha çok

18. 8 Ocak 2009
  19. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    anneniz, yaptığı hatanın farkında değil,
    ne zaman farkına varacak,kendisine duyulan saygıdan dolayı
    sessiz kaldığınızı anladığı an....
    peki eşiniz yeter artık dediğinde, ki demesi de çok nomal,nasıl karşılık verecek anneniz...
    insanları maddiyatıyla,kıyafetiyle,oturduğu şehirle veya
    evinin konumu,eşyalarıyla değerlendiriyorsa çok yazık...
    ne idim değil,ne olacağım demeli...
    küçük gördüğü insanlar artık dünürü,eğer hala kabullenememişse,
    annenizi mümkün olduğunca eşinizden ve eşinizin ailesinden uzak tutmalısınız...
    sizin mutluluğunuzu da etkileyecektir bu tutumu...
    madem anneniz düşünmeden konuşuyor ve hareket ediyor,
    siz kesinlikle annenizle konuşmalısınız...
    eminim sizi anlayışla karşılayacaktır...
    kim bilir,belki hatasını da anlar...
    ama mutlaka hatalı davrandığını,anlatmanı gerekiyor...
    sevgiler...