Ne yapacağım ?Bilemiyorum

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve a_seyma tarafından 5 Nisan 2009 başlatılmıştır.

5 Nisan 2009
    Konu Sahibi : a_seyma
  1. a_seyma

a_seyma İki prenses annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Annemle hic anlaşamıyorum ben.... cok farklı yapıda ınsanlarız.

cocuklugumdan bole hep bole geldı gıdıyo bu... ve annemı şimdi sevemıyorum içten sarılamıyorum hep numara yapıyo gıbı gelıyo bana...dun yasadıgımızolayda tuzu bıberı oldu artık... kuafooe gıttık beraber... sacımızı boyattık.. ve sıparıs verdıgım makyaj malzemelelrım gelmıs aldım onları.. borcun su kadar dedı bende tamam pazartesı getırırım dedım... annemın bı suratı asıldı bı suratı asıldı cıktık eve gıdıyoruz.. yolda neden aldın nıye aldın ne gerek var sen zaten hep boylesın... cok bencılsın.. sokak ortasında saymadık laf bırakmadı ama tabı boyle yanıma yaklasıyo soyluyo sonra onden gıdıyo... cıldırdım ben tabı cokzoruma gıttı evlendım ve esım oduyo sonucta parasını ve annemın buna karısması helekı bana bagırıp cagırmasını hazmedemedım... defol gıtt sen onden benım yanıma gelme dedım...okadar cok agladım kı okadar cok zoruma gıttıkı.. anlatamam size.. eve geldık hazmedemıyorum senın bole harcamalar yapmanı gereksız dedı bende senı ılgılendırmez kocamla aramda olan bısey dedım ıtekledı benı.. sen hep bolesın dedım.. hersey sana gore olmak zorunda degıl benım de artık bı hayatım var evlendım ve esımden ayrıyım dedım... 1 yıllık adamı bana tercıh edıyosun... gıtte gor bakalım bı dedı.. ben annane bıkez sesımı yukseltmedım dedı... bende ben annanemle memlekete gıdınce kalıyorum hep sen ananaem gıbı anne olsaydın bız hıc kavga etmezdık dedım.. esım aradı o anda ona anlattım aglama krızıne gırdım tabı kolum falan uyustu sinirden..
    sonra yok ben senın ıcın sole yaptım bole yaptım dıye basa kakmalar basladı... konusmuyoruz sımdı bırbırımızıden uzak kalmaya karar verdık ve dugunumu olmasına 2 bucuk ay var... sonra bıdaha yanında olmıcam ama umrundabıle degıl guzel gecınmek ıcın hıc bı cabası yok... sabah benı teyzeme sıkayet edıyodu oyle... ınanın cok zoruna gıdıyo... sen benı nası sıkayet ettıysen benıde senı ettım nası oluyomus dıyo bana...
    19 yasındayım ve bende susulenmeyı sevıyorum alıyorum yapıyorum.. cok mu kotu bısey yaptıgım benım....
    eger ınsan eloglunun yanına gıdınde(kasdedılen kocam) durum cok kotu oluyosa neden evlenıyılılyo anlamıyorum ben... ınananın 1 yılımızı yenı doldurduk ama anamdan babamdan daha cok sahıp cıktı bana kocam napmalıyım ben? :çok üzgünüm:

2. 5 Nisan 2009
  3. galisra

galisra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Canım sana böyle davranmasının altında başka nedenler yatıyo olabilir mi yani psikolojik sorunlar gibi..Eşinden ayrı mı annen..Babandan hiç bahsetmemişsin..Annenin bu davranışları normal değil tabi kim olsa senin gbi alınabilir annen sana biraz fazlaca sahiplenip herşeyine karışır olmuş ama takma bu kadar bak zaten evlnecek mişin sonradan pişman olacağın şeyler de söyleme derim canıma.s.

4. 5 Nisan 2009
  5. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.630
    Ödül Puanları:
    363
    Bence; annenizle aranızda her ne geçerse geçsin eşinize anlatmanız hiç doğru değil..yasakkelime
    O an ağlama krizindeyken madem aramış,açmasaydınız telefonu,sakinleştikten sonra konuşurdunuz hiç bir şey yokmuş gibi...
    Annenizle anlaşamıyor olabilirsiniz,anneannenizle daha fazla vakit geçirmiş olmanız da buna etkilidir bence..:sm_confused::sm_confused:
    Ama madem aranız çok iyi değil,kuafördü,alışverişdi gibi işlerinizi tek başınıza halledin.. Hem o karışmaz hem de siz rahat edersiniz..İlla ki her adımı beraber atmak zorunda değilsiniz ki?:uhm:

6. 5 Nisan 2009
  7. frezya_34

frezya_34 kimse vazgeçilmez değildr Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    valla benim annem seninkinden beter canım
    milletin içinde olmadık laflar söyler kırıcı konuşur öyle sessizde söylemez yani
    bütün kötü hareketlerimi yanlışlarımı milletin içinde söyleyip rezil eder beni
    hatta erkek arkadaşımdan da nefret eder tam onun istediği biri olmasına ragmen istemez
    onun içinde kırkbin tane laf sayar
    ama hiç bi zaman senin gibi defol git demedim anneme
    kırıcı tek bi kelime söylemedim
    annemiz onlar bizim bak yarın bigün evlenip gidecen ayrılcan o yuvadan
    kırma anneni onlar her zaman yanımızda oluyo iyi gündede kötü gündede
    gerekirse al karşına konuş sakince hoşlanmadığın yapmasını istemediğin şeyleri söyle beni çok üzüyorsun de
    eminim hallolcaktır
    yanlış anlama bi eş herzaman bulunur ama bi anne aslaa....

8. 5 Nisan 2009
  9. TatLiGaci

TatLiGaci Heidi ve kankileri Üye

Beğenildi:
    70
    Ödül Puanları:
    203
    evliyim diyorsun,düğünümüze 2,5 ay var demişsin durumun ne tam olarak anlamadım.Önceden nikah yaptınız herhalde ...neyse...
    Annenle tartışmanı bence eşine aktarmamalıydın.
    Olurya aynı evin içinde yaşamaya başlayınca,bir tartışma sonrasında sen annenle bile anlaşamıyordun durumuna düşürme sakın kendini.Yani bunlar bir gün sana geri dönmesin..
    Anne işte kızgın anına denk gelmişsindir,yaşın daha çok genç.Annenin kıymetini anlamak için geç olmasın sonra.
    Eşinle anneni kıyaslama yoluna gitmemelisin...

10. 5 Nisan 2009
  11. mutnojmet

mutnojmet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    canım hoş değil olanlar ama acaba evden gideceğin için stres yapmış olabilir mi ben de evlenme arifesinde çok kavga ettim anneciğimle ikimizde stresten birbirimizi yedik
    biraz sakinleş de güzelce al karşına konuş evlenmekle kızı olmaktan çıkmadığını ama evllilik sorumluluğunu alabiliyorsan nereye ne harcayacağını da kendn düşünebileceğini uygun bi dille anlat
    senin yaşlarındayken ben de çok geçinemezdim annemle insan yaşlandıkça daha iyi anlaşmaya başlıyor sıkma kendini

12. 5 Nisan 2009
  13. asgd

asgd Guest

canım evlenecegın ıcın senden ayrılmakta annenin canını acıtıyo olabılır bu sekılde dıkat cekmek ıstıyodur psıkolojık sorunlarıda olabılır ne olursa olsun anadır ne kadar kızarsan kız onur kırıcı laflar etme (defol gıt gıbı vs)ana gıbı yar olmaz unutma bende 19 yasındayım annesizliğin ne demek oldugunu cok ıyı bılerek yazıyorum bunları sana kaybedınce ıs ısten gecer yapma boyle alttan al zaten evlenıyomussun eskısı gıbı aynı evdede kalmıycaksınız tabıkı onun anlayıslı olması gerekır o buyuk dıye dusunuyosun bılıyorum evet mantıklı olan bu ama napalım o alamıyosa sen alıcaksın emın ol hep ona ihtiyacın olucak evlenıp gıtsen bıle sabret ve mumkun oldugunca kırma onu

14. 5 Nisan 2009
  15. epaq

epaq Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Anlaşamıyoruz dedikçe sorunlarınızı katmerliyor musunuz acaba?
    Anlaşamadığınız şeyleri ayrı ayrı yaparsınız.Olur biter.
    Sonuçta anneniz.Sizin üzerinizde söz söylemeye hakkı olsun biraz da yani.
    Kötülüğünüze konuşmuyor.
    Ayrıca size birşey olsa annenizden çok sahip çıkan eşinizin yüreği anneniz kadar yanmaz emin olun.

16. 5 Nisan 2009
  17. Nadas

Nadas Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    bende annemle pek uyuşmam
    zevklerimiz,tarzımız,hayata bakış açımız hep farklıdır..
    ama bilirim ki o benim hep iyiliğimi ister..
    kendine birşey alsa bana 2 şey alır..
    beni benden çok düşünür..

kalbini kırmayın anneciğinizin..idare edin madem öyle..,
    onun yanında istemediği şeyleri yapmazsın olur biter..
    ne de olsa evleniyormuşşun ozman zaten ayrılcaksınız..
    kimsede anneniz gibi olmaz bunuda unutmayın...

18. 5 Nisan 2009
  19. mutahhara

mutahhara Everything is Fate Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    anneme "defol git sen önden..yanima gelme" gibi bir cümle kurabilcegimi hayal bile edemiyorum..bana küfür bile etse bu lafi söylemem..ama sanirim annenle aranizda saygi felan kalmamiş hiç..sen annene böyle bir laf edebiliyorsun..ve annen hala senin yüzüne bakabiliyor..

ne olursa olsun eşine anlatman cok gereksiz olmuş..ne tür bi evliliğin var anlamadim ama elbet birgün annenin kiymetini anlarsin..yaşin daha cok kucuk..evet eş cok önemli..insanin diger yarisi..ama annenin yerini asla kimse alamaz..cok farkli yapida olabilirsiniz..seni anlamiyor,sen onu anlamiyor olabilirsiniz..ama illaki bi orta yol bulunur..kocam veriyor parasini sanane demek yerine haklisin anne sonradan da alabilirdim deseydin eminim bukadar olay olmazdi..sinir krizi gecircek bi olay olmazdi enazindan..nihayetinde anneni taniyorsun..