ne yapacağım şaşırdım

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve kSo tarafından 29 Ocak 2009 başlatılmıştır.

29 Ocak 2009
    Konu Sahibi : kSo
  1. kSo

kSo Guest

herkeze merhaba ben 28 kasımda dünya tatlısı bir kız dünyaya getirdim yavrum herşeyim ondan önemli kimse yok (eşimde dahil) fakat ayrıca çalışan biriyim doğum iznim bitince işe başlayacağım bebeğime annem benim evimde bakacak o yönden rahatım fakat herkez işi bırak sen bak diyor ben zaten kıyamıyorum birde millet üstüme geliyor ihtiyacın yok çalışma kızına bak diyorlar tamamda ben o işyerinde 11 yıllık bir elemanım çantamı alıp çıkmak tabiki kolay ama tazminatım çok tutuyor bu seferde kızından önemlimi diyorlar anlatamıyorum emek verdim hem rahatım işimde sigorta primimin dolmasınada 4 yıl kaldı hem bende çalışırsam kızıma sağlayacağımız imkanlar daha farklı olur tek eşime kalırsa geçiniriz tabiki ama hiçbir lüksümüz kalmaz eşim memur çünkü aldığı belli ben ondan 2 kat fazla kazanıyorum üstelik öffffffffff bayanlar çok sıkıldım akıl verin bana

2. 29 Ocak 2009
  3. watergirl

watergirl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    zerencim canım sakın işini filan bırakma cok pişman olrsun benden demesi bence sen onlara bi sure gideyim olmassa bırakırım diye oyala zaten sen işe baslayınca alısırlar demeyi keserler bu krizde işin var gucun var ne olacagı belli olmaz bu devirde sen kazan kazancını cocugun için topla bence en dogrusu calısman

4. 29 Ocak 2009
  5. kSo

kSo Guest

sağol canım ama işte insanlar öyle konuşuyorki canım sıkılıyor zaten ALLAH izin verirse maaşımı kızıma hesap açtım oraya aktarıcam herşey onun için

6. 29 Ocak 2009
  7. ilkim_1983

ilkim_1983 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    zerenciğim bırakma işini.çok memnunsun zaten,sen kızın için onun geleceği için bundan sonra devam etmelisin.kim ne derse desin sakın bırakma işini.bebeğine kim bakacak,zaten bakanın varsa çalış canım

8. 29 Ocak 2009
  9. watergirl

watergirl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    zerencim bence unut sana solenenleri uzme kendini kendinemi calısıyorsun sanki kızın için tatlım

10. 29 Ocak 2009
  11. çelik198408

çelik198408 iki erkekim iki aşkım Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım çocuklarımıza bazı şeyleri öğretirken konuşmaktansa model olmak daha önemli bi kız annesi olarak kızına örnek olup kendi ayakları üzerinde duran kimseye bağımlı olmayan bi kız yetiştirmelisin

kızına oku ders çalış dediğinde aman sen okudunda ne oldu evdesin evde olupta bişey mi kaybettin babam bize çok iyi baktı der ama belki o senin kadar şanslı olmaya bilir

annem ilk okul mezunu ama hep çalıştı deneyiminden dolayı da üniversite mezunlarının başında şef oldu bunu bilen erkek kardeşim okuyupta ne yapıcam dedi bilinç altında böyle bi mantık oluşturdu ve okumadı

işe devam etmelisin cnm watergirl katılıyorum bi süre deneyeyim de başla

12. 29 Ocak 2009
  13. kSo

kSo Guest

kızlar çok sağolun desteğiniz için ama insanlar bazen çok sinir bozucu olabiliyor

14. 29 Ocak 2009
  15. edam_y

edam_y üç kişiliğiz artık:) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    çelikçim sana katılıyorum güzel bi örnek vermişsin
    bende 1 ay sonra başlıyacam işe
    sonuçta mecburuz çalışmaya bu zamanda geçinmek cok zor
    keyiften çalışmıyoruz yani mecburiyetten
    tabi ki maddi durumlar iyi olsaydı hangi anne bırakıpta giderki evladını
    sonuçta yinede bebişlerimizi düşünüyoruzzz
    herşeyin hayırlısı canımm
    Allahtn hayırlısını iste....

16. 29 Ocak 2009
  17. çelik198408

çelik198408 iki erkekim iki aşkım Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    çok zengin olsam çalışmmazdım ama bunun çolk yanlış old biliyorum meslek sahibi iş sahibi olmk sadece para için değil sosyal çevre kendine güven bskalarının bakışı açısından da önemli

ben rpor falan kullanıp işe başlamayacağım sonra yaz tatili başlar okullar açılırken 9 aylık olucak ek besin falan verilir ayrılmak şimdiye göre daha kolay olur diye düşünüyorum 3 yaşına kadar ayrı kalırız 3 yaşında okulumdaki kreşte başlar ana oğul gider geliriz artık

18. 29 Ocak 2009
  19. nurgunhan

nurgunhan 2. melegini bekliyor :) Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    148
    canım kaç yıllık emeğin var o iş yerine ssk primine ne kaldı şurda kariyerini riske atma sonradan pişman olursun biliyorum sende ikilemdesin gönlün yavrundan ayrı kalmak istemiyor ama alışacaksınız ikinizde tabi gene en son karar senin canım hakkında hayırlısı olsun kafana çok takıp moralini bozma işe başlamadan önce moral depolaman gerekiyor öpüyorum seni ve kızını

Son düzenleme: 30 Ocak 2009