Ne yapacağımı bilemiyorum, yorumlarınız benim için önemli...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve alsancak tarafından 31 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

31 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : alsancak
  1. alsancak

alsancak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    :nazar:annem beni ve kardeşimi geçim sıkıntısından anenemlere brakmıştı kendi çalışıodu ama tam 7 yaşımdayken çok yakın bi akrabamzdan yengemn kardeşi tarafından tacize ugradım 20 yaşındayım ve kimse bilmez bu durumu içimdeki uçurumu lise döneminde annem yanına almıştı bizi bir evde 2 yabancı gibiydik ne o bni tanıo ne ben onu annemin en sevdigi renk ne onu bile bilmiordum hergün bi olay bi kavga tutup gidiodu babamlada anlaşamıolr o ak der babam kara babam kötü adam degil aslında ama birz bencil anneme kocalık görevini yapmamış sorumlulk almamış ama 2 çocugu için gerekrse gözünü kırpmadan canını verir bilirim.annemle her kavgamda çocukluma olan öfkemden dolayı anneme sen bna hiç bi zmn anne olmadın dogrmayla anne olunmaz gbi çıkışlarım olurdu annem oturur aglardı pişman olurdum bnde ama bilmio ki yaşadıklrımı bu hırçınlıgım öfkem neye kime..anlatamadıgmdan faturayı anneme kesiodum.. belki aç kalcaktık ama annemle olcaktım o eller dokunamıyacaktı bana daha bi baglı olcktık el bebek gül bebek büyüdük ama yetmio içimdeki fırtına dinmio...

lisede yine herşyin kötü gittigi bi dönemde birini tanıdım oda bnim gibi yaralıydı ailesi tarafından doluydu hayta karşı. elini uzattı hiç çeknmeden tuttum o eli buna ihtiyacım oldugunu hissttim körü körüne baglandım ona herşyi onda ögrendm sevmeyi ondan ögrendim ve yaşamayıda hayatta olmakla yaşamak arasındaki farkı ögrendim kahramanmdı o benim...
    ama yanlış insandı suçu olmadıgı halde sabukalıydı hayattan yna babası hapiste annesi başka bi şehrde onu ve kardeşinide ananesi büyütmüş sonrasında gitti..annesinn yanına orya yerlşti bni bırkp gitti fiziksel olark ayrılmştık belki ama yüregimz birdi 2 ayrı bedende tek bi ruhtur hissedebiliordum bunu unutamadm onu oda unutamdı bni çıkmıodu ne aklımdan ne yüregimden geliodu arada sırada görüşüoduk sevgili degildik bi adı yoktu birlikteligimzin ama ilk dokunuş ilk öpüş her bişeyi o süreçte yaşadık sonra ögrendim ki nişanlanmış ve bnm yüzümden ayrılmışlr onu tanıyalı 5 sene olucak ama unutamıorum onu hla.bu sene gitmeyi düşünyorum yaşadıgı şehre orya yerleşmeyi...

giderken anneme aileme bi mektup yazmayı herşeyi anlatmayı annemi suçlamalrımın gerçk sebebini yazmayı düşünyorum..zten gidince yanıma ailemide almayı planlıyorum.tüm dünyası 2 çocugu olmuşken annem bensiz yapamaz yaşayamz yıkılr bu acımasız hayatta herşey dayanır ama benm hasretime dayanamaz bilirim.yanlış anlamanızı istemem evden kaçmıyorum sadece bulundugum üniversitede okuyorum ve oradki üniversiteye geçiş yapcam bu sene çünkü bu şehir bir çok hikayede oldugu gbi bnmde unutamıcak anlarımı kucaklıyo her bi köşesinde bi çıglıgım her bi yerinde tebessümlerim var benim ve yne bilirimki bu şehrde ben var oldukça o geçmişten kalan kırıntılr batacak yüregime onun için gitmeliyim..

benimle ilgili düşüncelerinizi burada paylaşırsanız beni çok mutlu edersiniz birazda olsa bu duygu bulanıklıgından kurtarırsınız ...şimdiden teşkkrler

Ne gülümsemek gerçek mutluluk, Ne de ağlamak en büyük acının ifadesi...Ne seni
    seviyorum sözü gerçek sevgidir, Ne de söylememek sevmediğinin göstergesi... Hayat ne gideni getirir ne de kaybetiğin zamanı geri çevirir...ya yaşaman gerekeni zamanında yaşayacaksın yada yaşayamadım diye zırvalanmayacaksın

mutlu olmak adına ....:nazar:

2. 31 Temmuz 2010
  3. mnla

mnla Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    cocukluk doneminde yasanan travmalar insanin hayati boyunca karsisina cikyor malesef. bulundugunuz sehirde mutlu degilseniz ayrilmanizda fayda var gercekten. ama butun umutlarinizi o insana baglamadan gidin. cunku onunla isler umdugunuz gibi gitmezse pismanlik duyabilirsiniz. bunun disinda baska ne desem bilemiyorm. hizli karar vermekten kacinin...hersey gonlunuzce olsun...

4. 31 Temmuz 2010
  5. MakeUp

MakeUp Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    guzellıkk tebdılı mekanda ferahlık vardır yenı bı hayat yenı bı sehır sana cok ıyı gelecektır ınan annene hıssettıklerını ona ozlem duyarken daha ılımlı bakacaksınn daha anlıycaksınn

yasadıgın sehır bu kadar sıktıysa degıstırmenı tavsıye ederım bende unıversıteyıı annenlere 1 saat uzaklıkta okumak yerıne tee nereye gıtmıstım ıs hayatımdada ole ve oldukcaa olgunlastımm ama hıc bısey aılenın yanındakı kadar kolayda olmıycakk bunu bılerek cık yola

6. 31 Temmuz 2010
  7. algida

algida Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    çok üzüldüm yaşadıklarına...umarım senin için herşey çok güzel olur

8. 31 Temmuz 2010
  9. alsancak

alsancak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    teşkkr ederim hepinize ayrı ayrı annemi anlıyorum yada anlamaya çalışıorum hayatımda bna yaşattıklrı herşey için önce kendimde aradım hatayı ben kimi kınadımda bunları yaşadım yada ne yaptım bunları hakedecek die ne yazık ki yanıt bulamadım çünkü yolun başındayken çocukluk rüyalrımda yakaladı hayatın acımaszlıgı bedenimi ruhumu eline geçirdi ben hayttan bi şans dilenrken ailem bnden 2.bi şans ister oldu ama düşünyorumda kimseyi suçlamamk gerkiomuş yaşamam gerkiomuş yaşadım ve erkn yaşta olgunlaştım ama tek bi istegim var yaptıklarımdan yargılanmamak biraz anlayış bekliorum insanlardan hiçkimse 4/4lük yaşamıo hayatı herkesin içinde gizli bi roman var aslında ben yargılamıoken onlrı yaptıklrını yanlışda olsa anlamya çalışıosam aynı töleransıda kendime verilmesini istiyorum bakıorum şöyle bi çevreme insan degil insancık sarmış 4 yanımı hepsi iyi gün dostu hepsi bi açık arar olmuş onun için artık sadce kendim için yşamyı istiyorum

10. 31 Temmuz 2010
  11. PatikliPenguen

PatikliPenguen Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    198
    şu anda kac yasınızdasınız acaba

12. 31 Temmuz 2010
  13. alsancak

alsancak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    haklısınız çocukluk döneminde yaşananlar apayrı bi yer taşıo kişilik oluşumunda geçmişle takıntılı bi insan degilim ama haytım bi kısır döngü adeta hep aynı sorunlr aynı düşüncelr soyutlayamıyorum kendimi aldıgım kararlar ne derce dogru bilmiorum ama şundan eminim uzaklaşmaya ihtyacım var tşkler güzel yorumun için a.s.

14. 31 Temmuz 2010
  15. alsancak

alsancak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    20 yaşındayım .)

16. 31 Temmuz 2010
  17. PatikliPenguen

PatikliPenguen Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    198
    ama daha küçüksün bence annenın yanında kal derim ya savunmasız kalırsan birgün bunları iyice düşün derim

18. 31 Temmuz 2010
  19. alsancak

alsancak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    haksız degilsinz ama annemnde uzaklşmaya ihtiyacı var bide şu vr ileride evlenicem allh kısmet edrse ve eşim olack adam bu olayı bilmeli mi bilmemeli mi yanii bu yaşadıgm utanç verici durum evlilik hayatımı ne yönde etkiler bilemiorum tuaf olan şu ki o şahısın kardeşindende evlilik teklifi aldım geçen ay bna aşık oldugunu okulun bitmesini bekledigini söyledi
    bazen diorum ki allhıma binlerce şükür aç degilim açıkta degilim anam babam başımda beni çok seven bi aileye sahibim (boşanmak üzere olsalarda)işlerim yolunda gidio herşeye ragmen etrafın takdirini toplamayı başarabiliorum tüm kötülere ragmen iyilerde var bu hayatta güzelliklerde var ama ben mi şükretmyi bilmiorum acaba bu isyankar tavırlar mı bni böyle düşündürüo bilemiorum ama içimdeki öfke hiç bitmio