Ne yapacağımı bilemiyorum!

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve matruska32 tarafından 5 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

5 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : matruska32
  1. matruska32

matruska32 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bundan 4 yıl önce üniversiteyi kazanmayı o kadar çok istiyordumki ama olmadı. olmayınca işe girdim zaman geçtikçe işimden çok memnun kaldım severek gidip gelmeye başladım. 8 ay çalıştım ve 8 ayın sonunda elimde hiçbir şey yoktu herşey sıfırdı... tekrar öss ye girmeye karar verdim okumak en iyisi dedim en azından itibarım olurdu.. çünkü çalışmanın zorluğunu gördüm. işimden ağlayarak ayrıldım. kendimi derslere verdim, başka hiçbir şey düşünmüyordum. gece gündüz 6 ay çalıştım.. sınavdan çıktıgımda içim buruktu istediğim gibi değildi. çok farklı bir duygu yaşadım. şimdi sonuçları bekliyorum hala karışığım. olur ya da olmaz diyemiyorum. ben 4yıllık üni.istiyorum. şimdi işime geri döndüm aynı yerde çalışıyorum. eğer 4 yıllık yerleşirsem okuyacağım. kafamda şu soru var. 2 yıllık yazayımmı? yazarsam zaten rahat yerleşirim. ama o zaman diyeceğimki geçmiş 4 seneme yazık olmuş çünkü o zamanlarda 2yıllıga gidebilirdim. ve bu kadar çalışmamın bedeli bu mu diyeceğim. sizce 4 yıllık olmazsa işime devam edeyimmi? yoksa 2 yıllık yazıp okuyayımmı? ama şu varki üni.olmazsa okuyamamak içimde hep ukte kalacak... teşekkürler şimdiden...:a015:

2. 5 Temmuz 2009
  3. çxixlgxixn_bedixsx

çxixlgxixn_bedixsx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bence eğer 4 yıllık olmazsa 2yıllık okuyacağına açıköğretimden bir bölüm oku.işletme falan gibi.hem okurken işine devam da edersin,hem de üniversite mezunu olmuş olursun.açıköğretimle 2 yıllık arasında pek bi fark olmaz.ama 4 yıllık tutarsa git tabi.hakkında hayırlısı olsun canım..

4. 5 Temmuz 2009
  5. Arora

Arora Pretty woman :) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    2 yıllıktan 4 yıllığa geçiş yapabilirsin bunu da göz önünde bulundur.. Elinde bir üniversite diploman olsun en azından.. Hakkında hayırlısı olsun inşallah..

6. 5 Temmuz 2009
  7. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    bölümün nedir bilmiyorum ama eğer sayısal bölümsen 2 yıllıktan sağlıkla ilgili bişi yazabilirsin.ataması çok.birde bilgisayar programcılığı...2 yıllıktan 4 yıllığa geçiş yapabilirsin..4 yıllıkta sağlıkla ilgili bişi yazmanı öneririm.hemşirelik ebelik gibi..şimdiki aklım olsa öyle yapardım..kpss sınavında düşük puanla atanabiliyorsun.hemde çok eleman alınıyor.işin garanti olur

8. 5 Temmuz 2009
  9. asyacenk

asyacenk hep oğlum için varmışım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    adalet meslek 2 yıl için okunası bir bölüm bilgisayar hemşirelik
    aslında hepsi kader benim bir arkadaşımsebze meyve okudu ve süper bir işivar okurken hadi be o ne deniyodu yani
    tabiki ii karar vermen lazım ama en önemlisi ne okursan oku mutlaka severek oku isteyerek çalış

10. 5 Temmuz 2009
  11. matruska32

matruska32 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkür ederim önerileriniz için. bölümüm ea. keşke zamanında sayısalı seçseymişim veya meslek lisesine gitseymişim. şimdi yaptıgım iş gözlükçülük ve işimi seviyorum.yaptıgım işle ilgili 2 yıllık optisyenlik var. ama meslek lisesi çıkışlı alıyolar össde full ceksem bile giremıyorum.işte hayat beni tedirgin ediyor. şuan inanın bundan sonraki hayatımın en öenmli kararı olacak. hepimizin hakkında hayırlısı olur inşallah

12. 5 Temmuz 2009
  13. matruska32

matruska32 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim abimde meyve sebze okudu herkes küçümsedi ama çok iyi işi var, ama onlarca da arkadasım var üni.mezunu ve boşta.. şans mı kader mi bilemiyorum... hayat o kadar cok ikilemlerle dolu ki insallah hepimiz doğrusunu seçeriz...

14. 5 Temmuz 2009
  15. Slogan

Slogan dolaşayım damarlarında... Üye

Beğenildi:
    522
    Ödül Puanları:
    188
    bence 2 yıllıkta olsa git mutlaka en azından içinde ukte kalmaz hem üniversite hayatı yaşamış olursun
    daha sonrada dgs ye girer 4 yıllığa geçersin a.s.

16. 7 Temmuz 2009
  17. Sarissa

Sarissa uyudun uyanmadın olacak.. Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148
    bence kendini şimdiden boş yere strese sokuyorsun
    bir puanın gelsin bakalım
    sıralamanı, yüzdelik dilimi öğren ondan sonra karar ver
    belki de beklediğinden daha iyi bir sonuç alırsın
    arkadaşların da dediği gibi
    iki yıllıktan 4 yıllığa geçme imkanı var
    açık öğretim okuduğunda yine lisans diploması alıyorsun
    ve normal bir diplomadan hiç farkı yok
    ama illa üniversite ortamını görmek istiyorum diyorsan
    iki yıllık da olsa yaz bence
    unutmadan bir de ikindci öğretimler var tabii
    normale göre biraz daha düşük oluyor puanlar
    hakkında hayırlısı

18. 8 Temmuz 2009
  19. firstday

firstday Canlarım ve ben Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    valla 2 ya da 4..kaç senelik olursa olsun oku...
    geçen yıllarına da hiiiç üzülme, zararın neresinden dönsen kardır...

Diploman olsun elinde, eskilerin deyimiyle bir altın bileziğin muhakkak olmalı...
    Hayırlısı olsun