Ne yapacağımı bilmiyorum öfke krizlerine katlanamıyorum

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve hasekisultan tarafından 31 Aralık 2009 başlatılmıştır.

31 Aralık 2009
    Konu Sahibi : hasekisultan
  1. hasekisultan

hasekisultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar ben 1,5 yıllık evliyim. eşimle kavga ettiğimiz zaman sinirlerime hakim olamıyorum. eşim çok inat ve ters bir adam, severek evlendim 3 aylık bir tanışma evresinden sonra 9 ay nişanlı kaldık, nişanlandıktan sonra sorunlar başladı. ailem herzaman onun için dert oldu, anlıyacağınız beni çok yordu. her konuda herkesle ters olmayı bir erdem sanıyor. sinirlerine o kadar hakim olamıyor ki bu yüzden bir polisle yaşadığı tartışma dolayısıyla mahkemelik oldu. benimde en büyük derdim ne halin varsa gör diyememek. kavga ettiğimizde sorunları konuşmak yerine susmayı tercih eder, bu da beni daha çok delirtir. o gün kavga ediyorduk önce hiç tepki vermedi sonra ben bağırıp çağırınca birden sehpaya yumruk attı ve kırdı. ardından ona o kadar sinirlendim ki kafasına vurdum, o da bana vurdu. ağladım oralı olmadı, suçlu olduğu halde inadı her zaman ağır basıyor. dayak yemek ya da dayak atmak istemiyorum ama onun tavırları beni çileden çıkarıyor. tabi birbirimize giriyoruz o bana ben ona .bıktım artık neden düzgün bir şekilde tartışamıyoruz biz anlamıyorum. niyetim incinmek incitmek değil ama bu adam konuşmaktan anlamıyor. ALLAHIM BANA YARDIM ET. kızlar birde adet olmaya yakın deli gibi oluyorum ve kavgalar genelde bu döneme rast geliyor. bu adet dönemleri için önerebileceğiniz birşey var mı ne bileyim daha soğukkanlı olabilmek için

2. 31 Aralık 2009
  3. BaLeRiN

BaLeRiN Guest

anladığım kadarıyla ikinizde çok sinirlisiniz.Eşinizle ikinizin de sakin olduğu bir anda "ikimiz de öfkeliyiz,suçlar tek taraflı işlenmedi,böyle devam ederse evliliğimiz zarar görecek,ikimizin de öfkemizi kontrol etme yollarını öğrenmemiz gerek,hele bayanlar adet olduğunda elinde olmadan sinir harbi yaşar,istemeden birbirmizi kırıyorruz,ben tek seni suçlamıyorum,hadi bir çözüm yolu bulalım" diyerek SEN değide BıZ dili ile konuşursan sorununuz yok olmasa da minimum düzeye inecektir arkadaşım.Yoksa öfke evliliğinizi ileriki yıllarda sudan sebeplerle yıkar.Birbirinizden soğursunuz.Benim evliliğimde ben daha sinirliyim eşim iseöfke kontrolünü başaran birisi,bende öfkemi nasıl kontrol etmeliyim bunu öğrenmeye çalışıyorum ,deniyorum işe yarıyor gerçekten,Unutma ÖFKEYLE KALKAN ZARARLA OTUTURUR.Umarım herşey düzelir canım.Evliliğinizi savaş haline getiriyorsunuz..

4. 31 Aralık 2009
  5. jesabel

jesabel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba,
    adet öncesi sendromu (tıpta buna PMS deniyor) bende de var. doğum kontrol hapları çok işe yarıyor ama sakın kafanıza göre kullanmayın, bir jinekoloğa giderseniz o size doğru ilacı önerecektir.

eşinizle beraber bir evlilik danışmanına da gidebilirsiniz. konuşmak için bir orta yol bulma konusunda size yardımcı olacaktır. benim nişanlım da sinirlenince susar, ben biraz zaman veririm, ertesi gün gelir kendi konuşur. siz de üzerine gitmeyin derim ben, düşünsün, taşınsın, sakinleşsin, öyle konuşun.

ama lütfen bir daha eşinize vurmayın. kimsenin kimseye vurmaya hakkı yok. o sizi dövse (ki siz ona vurmaya devam ederseniz ilerleyen zamanlarda bu da yaşanabilir) ne kadar üzülürdük değil mi?

6. 31 Aralık 2009
  7. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    hemen değilde daha sakin bir zamanınızda konuşsanız..sinirlendiğinizde ne biliyim bişilerle meşgul olun,hava alın ,kafanızı dağıtacak bişi yapın..sakinleşince eşinizle konuşun..neyi nasıl yaparsanız ,hangi sonuca ulaşırsınız ,sizin için en karlı şey nedir bunu hesaplayın...dediğim dedik çaldğım düdük bir insan herhalde..valla benim babamda böyle ama böyle şeyler yaşanmıyor tabii..söyler söyler annem susar susar .)) babam bir kanarda söylenir annem bir kenarda söylenir.)) ha orta bir yok bulunmaz çoğu zaman:))

8. 1 Ocak 2010
  9. nursevde

nursevde bayılazaaaammmm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    sanırım eşiniz mevcut sisteme baş kaldırmayı, marjinal olmayı tercih edenlerden.. sinirli olmayı kavga etmeyi erdem sayıyorsa eğer..
    ama keşke eşinize vurmasaydınız.. evlilikte birşeye kapı açıldı mı o kapı kapanmıyor.. eşler bir defa birbirine küfretti mi, nezaket kapısı kapanıyor ve artık küfretmek utanılacak bir şey olmaktan çıkıyor..
    eşin sana vurursa "nasıl vurabilirsin" deme hakkını kendi kendine kaybettin..
    ahhh cnm.. allah yardımcın olsun, ama eşin psikolojik destek almalı bence..

10. 1 Ocak 2010
  11. _chocolate_

_chocolate_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

Arkadasim biran sanki esimle beni anlatiyorsun sandim! Bizde baslarda böyleydik esimde senin dedigin gibi cok aksi inatci ve bildigini okuyan biridir. Zamanla sabirli olmayi ögrendim, oda yeri geldigi zaman benimle konusmaya calismayi ögrendi. Sinir krizleri gecirmenin bir faydasi olmadigini defalarca gördük ve sinirlerimize hakim olmayida ögrendik. Evlilikte insan yavas yavas ögreniyor bunlari ve ögrenirken de cok seyler cekiyor. Umarim sizde en yakin zamanda huzuru bulursunuz.

Sen onun üstüne gitmemeye calis oda seninle konusmaya calissin bir orta yolunu bulmaya bakin arkadasim. Sakinlestirici haplar vardir elbet ama bu durumda nekadar dogru olur bilemem bu cözüm olmaz sonucta.

12. 1 Ocak 2010
  13. yumi

yumi askerime aşığım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım umarım sorunların çözülür ama regl için bitkisel sakinleştirici iç mutlaka isim veremiyoum ama p ile başlayan bitkisel sakinleştirici de eczane verirkaydirigubbakcemile5

14. 2 Ocak 2010
  15. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    bence bir jinokolağa gidn. trioid ve horman testleri yaptırın. bazı hormanlar yüksek olunca daha sinirli oluyoruz.

16. 2 Ocak 2010
  17. sdeveli

sdeveli Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    öncelikle allah kolaylık versin.inat adamın ne olduğunu ben de iyi bilirim.2,5 yıllık evliyim.benim eşim de aynı özelliklere sahip.aynı sorunları biz de yaşadık ve hala zaman zaman yaşamaya devam ediyoruz.ben de çok yoğun öfke krizlerine giriyordum.ağzıma geleni sayıp dökmekten kendimi alamıyordum..ağlamaktan hıçkırmaktan iflahım kesiliyordu ve beni ağlayarak şov yapmakla suçluyordu.kısaca ağlamam bile kavga sebebiydi.bu yüzden.olur olmaz herşeye sinirlenen ve bağıran bir tip olmuştum.sinir yüzünden çeşitli rahatsızlıklar yaşadım.defalarca boşanmanın eşiğinden döndük.konuşamıyorduk.konuşmalarımız hep kavgayla sonuçlanıyordu.sonunda kafayı yeme noktasına geldim ve bir psikoloğa gittim.6-7 ay devam ettim.allaha şükür şu anda sorunlarımızın büyük bir kısmını yoluna koyduk.en önemlisi ben sükunetimi korumayı öğrendim.çünkü ne kadar sakin kalmayı başarırsan o kadar haklı oluyormuşsun onu öğrendim.şimdi bir sıkıntı olduğunda elimden geldiğince sakin kalmaya çalışarak bekliyorum.sonunda eşim kendisi bana gelerek özür diliyor.hem de ben haksızken bile :) bi de tavsiyem günlük tut.ben hala öyle yapıyorum.yüzüne karşı sayıp dökemediklerimi oraya yazıyorum.geçenlerde bulmuş ve okumuş.o günden beri daha da bir özenli davranmaya gayret ediyor.tabi bu arada benim hiç mi özelim olmayacak diye epey bi söylendim o da ayrı mesele.sonuç itibariyle sana tavsiyem mutlaka bir psikoloğa görün.çok faydasını görürsün.bide günlük tut.en azından bi nebze ferahlarsın.

18. 4 Ocak 2010
  19. hasekisultan

hasekisultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    teşekkür ederim kızlar; 5 aşağı 5 yukarı hep benzer şeyler yaşıyoruz Allah yardımcımız olsun