Ne yapacağımı bilmiyorum =(

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve Ezgimm tarafından 22 Haziran 2010 başlatılmıştır.

22 Haziran 2010
    Konu Sahibi : Ezgimm
  1. Ezgimm

Ezgimm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhabalar;

Öncelikle böyle güzel paylaşımlardan dolayı herkese teşekkür etmek isterim.
    Benim bi sorunum var umarım banada yardım edebilirsiniz.

Henüz 22 yaşındayım , ve ilk defa evlenme teklifi aldım.
    Her genç kızın rüyasıdır evlnmek, evlilik teklifi almak, bu her bayanda böyledir.
    Bi sorun varki ben evlenme teklifi aldıgım kişiye karşı bi sevgi hissetmiyorum
    Yaklaşık 4 senedir benden gelecek bi güzel sözü bekliyor.Beni sevdigini biliyorum beni mutlu edebileceginide biliyorum.Ailem ailesini kendisini tanıyor ve seviyor.
    Ama ben sadece onunlayken mutluyum keyifliyim, ama seviyorum diyemem.
    Herkes çok emin beni mutlu edeceginden ama dedim ya ona karşı bi sevgi beslemedim bu zamana kadar.
    Gerçi sevgiyle aşkla yapılan evlilikler çok mu iyi çok mu güzel gidiyor işte bilmiyorum.
    Öyle kafam karışık öyle mutsuzum ki ne yapacagımı bilemiyorum.
    Bi yanım bi şans ver dene flört et diyor, bi yanımda saçmalama ona daha çok ümit vereceksin diyor.
    Offff bilmiyorum işte umarım derdimi anlatabilmişimdir.
    Umarım sizlerde yardımcı olursunuz şimdiden teşekkür ederim... =(

2. 22 Haziran 2010
  3. Chitlenbik

Chitlenbik Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    88
    Canım bu kararı kendin vermelisin... Aşk evliliğimi mantık evliliğimi? Çevrendekilerden görüyosundur belki.. 3- 4 sene çıktıktan sonra evlenip sonra da mutlu olamıyoruz üzüyoruz birbirimizi diyenleri... Ben hem aşk hem mantık evliliği yaptım. iyiki de yapmışım..

4. 22 Haziran 2010
  5. morrison

morrison Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Bence bir şans verin. Sizi sevdiğine eminsiniz,aileniz de tanıyormuş. Belki zamanla daha çok seversiniz belli mi olur. En azından flört edin mümkün olduğunca tanımaya çalışın,dediğiniz gibi büyük aşklarla yapılan evlilikler de mutlu sonla bitmeyebiliyor evlilikte aşk ve sevgi kadar, saygı,hoşgörü,sadakat gibi kavramlar da önemli. Hemen evlenmek yanlış bir karar olabilir ama birbirinizi tanımaya çalışın kestirip atmayın derim ben yerimseniben

Son düzenleme: 22 Haziran 2010
  6. 22 Haziran 2010
  7. Chitlenbik

Chitlenbik Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    88
    bak cnm; ben bekarken sevdiğim bi çocuk vardı... o da beni seviyodu...
    ama huyları çok çocuksuydu... Oturdum düşündüm... Evlendiğimizde de böyle olursa dye.. vazgeçtim... Eşim ise çok olgun düşünen, ailesine bağlı bi adam birde bana ve çocuklarıma bakabilecek kapasitedeydi... O yüzden çok sevdim onu... Şİmdi hiç pişman değilim... Bence sende böyle düşün.. Bak seni sevdiğine eminmişsin ailen de seviyomuş.. Bence bi şansı haketmiş... Ama hemen evlenmeyin... Yaşın daha ufak.. tadını çıkarın biraz. Onu tanı. O da seni tanısın... Çıkıyosunuz diye illa evlenmek zorunda değilsin.

8. 22 Haziran 2010
  9. yusufun_annesi

yusufun_annesi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Anlamadım.

Beraber zaman geçirmekten hoşlandığınız bu kişi dört yıldır sizden neyin cevabını bekliyor.
    Flört için bir şans vermekten bahsetmişsiniz de;
    4 yıldır bişey yok mu aranızda?

10. 22 Haziran 2010
  11. mnla

mnla Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    hakkaten ya... 4 yildir sevemediginiz bir insanla neden birliktesiniz? cocuga bosa umit vermekten bahsetmissiniz ama zaten bunca yildir surdururek bu iliskiyi ona umit vermediniz mi? verdiniz ki size evlenme teklifi etme cesaretini buldu kendinde..
    eger siz mantik evliligi yapabilcek biri olsaydiniz suanda bu soru isaretleri kafanizda olmazdi.
    sevmeden evlenirseniz hep garipseyecekmis gibisiniz.
    o yuzden yapmayin derim.
    ha elinizden gelirse sevmeye calisin. sevemezseniz de sirf iyi diye evlenmeyin.

12. 22 Haziran 2010
  13. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Bir şans vermeden doğru kişi olmadığını nasıl anlayacaksınız ki.
    Madem 4 yıllık karşı taraftan bir ilgi var, siz de zaman gerçimekten hoşalnıyorsunuz.
    Ayrıca mantıken doğru kişi olduğunuda düşünüyorsunuz.
    Geriye duygu kalıyor.
    Hiçbirşey hissetmeden, en ufak bir elektirik olmadan, evlenmek bana uzak birşey.
    Bir şans verirseniz, belki bu duyguda gelecek ardından.
    Şans verdiğinizde, bu iş illa olacak diye birşey yok.
    Bu konuda onu daha çok üzersem gibi bir endişeye girmeye gerek yok.
    Olmadığı yerde, her iki tarafın iyiliği için, çok rahat ayrılabilirsiniz tabi ki.
    Ben kimse için ölçü değilim ama benzer şeyler yaşamış biri olarak, şans vermeni öneririm.
    Ben de eşimle 7 senelik bir arkadaşlıktan sonra evlendim.
    Arkadaşlık derken, o hep ısrarlıydı ama ben pek birşey hissetmiyordum.
    Sonradan ne olduysa oluverdi, evleniverdik, herşey kendiliğinden oluyor zaten.
    Çok şükür, yanlış bir karar verdiğimi düşünmedim şimdiye kadar.
    Senin içinde hayırlısı olur inş.

14. 22 Haziran 2010
  15. fascination

fascination Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    sakın ha canım hayatını yakarsın sevmeyince aşık olmayınca o kişinin bütün kabahatlari gözüne batıyo yemin ederim başıma geldi daha önce sevgililik geçirdim böyle biriyle sakın ha ailen seviyo diye beğeniyo ii çocuk diyo diye sakın kabul etme tekrar söylüorum bak pişman olursun onlar değil sen onunla hayatını paylaşıcaksın yinede sen bilirsin tabi:a015:

16. 22 Haziran 2010
  17. moxis

moxis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hemen evlenmek zorunda mısınız ki... istersen ona hislerinden bahset, ve sadece ikinize bir şans vermek istediğini söyle.. bir arada vakit geçirmişsiniz zaten, sevsen severdin sanırım şimdiye dek.. ama yinede emin olmak istiyorsan öyle yap.. Ve sevmeden evlenme... aşık ol falan demiyorum ama sev kesinlikle... yeri geliyor sevdiklerimize bile çokkk kızıyoruz, ama sevgimiz tutuyor bize güç veriyor.. sevmediğim adamı neden çekeyim ki..

18. 22 Haziran 2010
  19. ebruomt

ebruomt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

4 yıldır bu kişiyi sevgili anlamında sevememişsen bence şu dk sonrada değişen birşey olmaz